1 % wodny roztwór fioletu gencjanowego, płyn na skórę, 20g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

11,69

O produkcie: 1 % wodny roztwór fioletu gencjanowego, płyn na skórę, 20g

100008948

Opis

Roztwór wodny fioletu gencjanowego 1% Methylrosanilinii chloridum (10mg/g)

Działanie

Produkt leczniczy zawiera jako substancję czynną chlorek metylorozanilinowy (fiolet krystaliczny, fioletgencjanowy). Fiolet gencjanowy jest barwnikiem rozpuszczalnym w wodzie i w alkoholach. Działa bakteriobójczo,przeciwgrzybiczo, przeciwpasożytniczo, ogranicza wydzielanie ropy. Wrażliwe na niego są niektóre bakterie Gram-dodatnie, w szczególności gronkowce (Staphylococcus spp.) i grzyby (Candida spp.).Słabiej działa na bakterie Gram-ujemne (Pseudomonas aeruginosa). Nie działa na bakterie kwasoodporne ani przetrwalniki grzybów i bakterii. Działanie antyseptyczne zwiększa się w środowisku zasadowym,w miarę wzrostu pH.Etanol zawarty w produkcie leczniczym odtłuszcza i oczyszcza skórę, działa wysuszająco poprzez odciąganie wody z komórek i denaturację białek strukturalnych oraz enzymatycznych skóry.

Wskazania

Odkażanie i dezynfekcja w stanach zapalnych skóry, ranach sączących i owrzodzeniach

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na fiolet gencjanowy lub którykolwiek składnik produktu leczniczego
Nie stosować bezpośrednio na otwarte rany z powodu maskowania stanu urazu.
Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować w razie głębokich i rozległych uszkodzeń skóry, wymagających doraźnej pomocy chirurgicznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności



Przyjmowanie innych leków

Fiolet gencjanowy traci działanie w zawiesinie bentonitu, z którym wiąże się, tworząc trwały kompleks.
Obniżenie pH oraz obecność materii organicznej (ropa, wydzieliny) osłabia działanie preparatu.

Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.
Stosowanie w okresie ciąży lub karmienia piersią wyłącznie na zlecenie lekarza.

Dawkowanie

Podanie na skórę.
Zmienione chorobowo miejsca na skórze przetrzeć wacikiem nasączonym płynem.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić reakcje alergiczne u osób nadwrażliwych.

Skład

100 g płynu zawiera 1 g metylorozanilinowego chlorku (Methylrosanilinii chloridum) (fioletu gencjanowego). Etanol 96%, Woda oczyszczona

Producent

PPF "Gemi" Grzegorz Nowakowski

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.