Acertin, suplement diety, 60 saszetek

  • Suplement diety dla mężczyzn zawiera myo-inozytol, foliany, selen.
Dostępny
129,89

O produkcie: Acertin, suplement diety, 60 saszetek

100009952

Opis

Acertin to suplement diety dla mężczyzn planujących powiększenie rodziny.

Właściwości

Acertin to suplement diety dla mężczyzn planujących powiększenie rodziny. Można rozpocząć jego stosowanie wraz z podjęciem decyzji o staraniu się o dziecko. Preparat zawiera starannie dobraną kompozycję składników, które wspierają organizm mężczyzny w okresie świadomego planowania rodziny. Suplement diety ma za zadanie wzbogacać dietę mężczyzny o składniki odżywcze przyczyniające się do prawidłowej spermatogenezy. Ma szczególne zastosowanie u mężczyzn, których jadłospis z różnych przyczyn może nie dostarczać wystarczającej ilości selenu, folianów i innych składników ważnych dla zdrowego nasienia.

Jak stosować Acertin?

Zaleca się przyjmowanie 1 saszetki preparatu dziennie, niezależnie od pory dnia i posiłku. Zawartość saszetki rozpuść w szklance wody i wypij od razu po przygotowaniu. Ponieważ Acertin to suplement diety, nie działa on doraźnie i przynosi pożądane rezultaty po dłuższym czasie systematycznego stosowania. Nie należy przekraczać dziennego dawkowania suplementu. Preparat nie stanowi również zamiennika zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Jego stosowanie warto skonsultować z lekarzem, szczególnie jeśli przyjmuje się inne leki i suplementy.

Acertin – jakie zawiera składniki?

Suplement diety bazuje na sześciu składnikach mających szczególny wpływ na płodność mężczyzny:

  • Myo-inozytol: to substancja witaminopochodna. Najczęściej występujący izomer w rodzinie dziewięciu różnych inozytoli i jest jedynym, który jest fizjologicznie skoncentrowany w plazmie nasienia.
  • Foliany, do których należy kwas foliowy, biorą udział w procesie podziału komórek. Kwas foliowy pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów, dodatkowo foliany przyczyniają się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.
  • Selen przyczyna się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy.
  • Witamina E i selen przyczyniają się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.
  • L-karnityna jest aminokwasem, najwyższy poziom tego składnika znajduje się w najądrzach, gdzie plemniki nabierają zdolności prawidłowego ruchu.
  • L-arginina jest aminokwasem będącym prekursorem tlenku azotu.

Czy Acertin jest skuteczny?

Producent nie podaje informacji o badaniach przeprowadzonych pod kątem skuteczności suplementu. Wiadomo natomiast, że zawarte w nim składniki: myo-inozytol, kwas foliowy, selen, witamina E, L-karnityna i L-arganina mają pozytywny wpływ na płodność mężczyzn. Z tego powodu suplement diety może poprawić jakość nasienia mężczyzny, ułatwiając zapłodnienie. Należy wziąć pod uwagę, że spermatogeneza trwa około 74 dni – dopiero po takim czasie przyjmowania suplementu możliwe jest powstanie nowych gamet męskich.

Jak długo stosować suplement Acertin?

Producent nie podaje informacji na temat tego, jak długo można stosować suplement. Preparat należy zażywać w okresie, gdy planuje się powiększenie rodziny. Oznacza to, że można zaprzestać suplementacji, gdy dojdzie do ciąży, jeśli nie planuje się kolejnego potomstwa. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy starań o dziecko nie dochodzi do zapłodnienia, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty w zakresie niepłodności.


Tabela

Składniki Zawartość w 1 saszetce
Myo-inozytol 1000 mg
Witamina E 30 mg (250% RWS*)
L-karnityna 30 mg
L-arginina 30 mg
Kwas foliowy 200 µg (100% RWS*)
Selen 55 µg (100% RWS*)

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Sacharoza; myo-inozytol; kwas: kwas cytrynowy bezwodny; aromat; emulgator: estry sacharozy i kwasów tłuszczowych; witamina E (octan DL-alfa tokoferylu); fumaran L-karnityny; l-arginina; barwnik: karoteny; substancje słodzące: acesulfam K. aspartam; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy); selen (selenian (IV) sodu).

Przeznaczenie

Acertin to suplement diety, którego składnik selen wspiera organizm mężczyzny w okresie starań o dziecko.

Ostrzeżenia

Zawiera źródło fenyloalaniny. Nie spożywać po upływie daty minimalnej trwałości. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia oraz stosowanie zbilansowanej, zróżnicowanej diety ma kluczowe znaczenie dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Waga

210 g

Producent

Exeltis

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.