Actiferol Fe 7 mg, 30 saszetek

68,74
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100014577

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

Producent

Polski Lek S.A.

Przeznaczenie

Dla niemowląt i dzieci.

Skład

Składniki: maltodekstryna; żelazo [maltodekstryna, difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza(III)), emulgator: lecytyny].

Jak stosować

Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody lub ściągniętego pokarmu matki) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Tabela

Składnik aktywny Zalecana dzienna porcja - 1 saszetka
Żelazo 7 mg (50% RWS*)

Waga

Masa netto: 28,5 g

Właściwości

Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.
Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w
Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 saszetka.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.