Actiferol Fe, krople, suplement diety, 30 ml

Suplement diety dla dzieci i dorosłych w kroplach, zawiera żelazo.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,84

O produkcie: Actiferol Fe, krople, suplement diety, 30 ml

100014586

Opis

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Właściwości

Actiferol Fe krople to suplement diety dla całej rodziny – jest to żelazo przeznaczone zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i dla niemowląt. W tym preparacie znajduje się jego specjalnie opracowana forma, dzięki której jest ono dobrze przyswajane przez ludzki organizm. Ten suplement uzupełnia dietę w pierwiastek, który bierze udział w szeregu procesów zachodzących w organizmie.

  • Żelazo wspomaga produkcję czerwonych komórek i hemoglobiny odpowiedzialnych za transport tlenu do wszystkich tkanek organizmu. Wspiera także układ immunologiczny, co skutkuje zwiększoną odpornością na drobnoustroje oraz wspomaga układ nerwowy.
  • Pierwiastek ten wspomaga również rozwój umysłowy dzieci, funkcje poznawcze mózgu, produkcję hormonów tarczycy. Dlatego jest tak ważny dla zdrowia układu nerwowego i wzrostu kości najmłodszych. 

Actiferol Fe krople zawierają żelazo poddane procesom mikronizacji i emulgacji. Zostało ono rozdrobnione, dzięki czemu jest dobrze przyswajane przez organizm. Po spożyciu porcji suplementu do wchłaniania pierwiastka dochodzi w jelitach, a nie w żołądku. Eliminuje to ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Suplement ten ma postać kropel, dlatego może być spożywany przez tych, którym nie może być podawane żelazo w tabletkach – dotyczy to np. małych dzieci.

Jak często stosować krople Actiferol Fe?

W zależności od wieku należy spożywać od 5 do 40 kropli tego suplementu diety dziennie. Przed rozpoczęciem odmierzania porcji preparatu Actiferol Fe krople należy energicznie wstrząsnąć buteleczką z płynem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kropli Actiferol Fe?

Actiferol Fe krople nie mogą stosować ci, u których stwierdzono nadwrażliwość na jakikolwiek składnik tego suplementu diety.

Jak działają krople Actiferol Fe?

Actiferol Fe krople, podobnie jak inne minerały w tabletkach, dostarcza organizmowi żelazo niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jego rozwoju. Pierwiastek wspomaga produkcję krwi, układ nerwowy, mięśniowy, rozwój mózgu, wzrost kości.


Tabela

Porcja Zawartość żelaza RWS
5 kropli 2,5 mg 18% dla niemowląt i dzieci poniżej 4 roku życia
10 kropli 5 mg 36% dla dzieci powyżej 4 roku życia
20 kropli 10 mg 71% dla dorosłych
30 kropli 15 mg 107%
40 kropli 20 mg 143%

Skład

Składniki: rafinowany olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy) z ziarna palmy; żelazo (difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)); przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Jak stosować

Przed użyciem należy energicznie wstrząsnąć butelką w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odpowiednią ilość kropli odmierzyć na łyżeczkę i podać bezpośrednio doustnie. Po pierwszym otwarciu zużyć w ciągu 2 miesięcy.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
5-40 kropli dziennie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Waga

30 ml netto

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.