Aflavic, bole i uczucie ciężkości nóg, 30 sztuk

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,81
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100008991

Wskazania

Aflavic® jest wskazany do stosowania: w zmniejszaniu objawów niewydolności krążenia żylnego (uczucie ciężkości nóg, ból); w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Aflavic jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Aflavic należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Aflavic jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia.
Stosowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.
Jeśli uczucie dyskomfortu oraz kruchość naczyń nie ustąpią w ciągu 15 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego. Nie było zgłoszeń o szkodliwym działaniu diosminy podczas stosowania jej u ludzi. Mimo to nie ma wystarczających danych aby całkowicie wykluczyć ryzyko, dlatego też lek może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Tabletka do stosowania doustnego.
Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano na czczo.
Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2 do 3 tabletek na dobę, w trakcie posiłków.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić między innymi: biegunka; niestrawność; nudności; wymioty; zawroty głowy; ból głowy; złe samopoczucie; wysypka; świąd; pokrzywka. W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie leku.

Skład

Substancją czynną leku jest zmikronizowana diosmina. Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, powidon, sodu laurylosiarczan.Otoczka: tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, hypromeloza, laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E172).

Producent

Polfarmex S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.