Alantan, zasypka, 100 g

Marka: ALANTAN

Zasypka dla niemowląt, chroni przed podrażnieniami oraz otarciami.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,69

O produkcie: Alantan, zasypka, 100 g

100018582

Opis

Zasypka dla dzieci.

Właściwości

Zasypka dzięki odpowiednio dobranym składnikom chroni wrażliwą skórę przed podrażnieniami, otarciami i zaczerwienieniem.

Produkt wyróżnia się delikatną i bezpieczną formułą. Nadaje się do codziennego stosowania. Alantan zasypka zawiera substancje, takie jak:

  • Alantoina – pochodna kwasu moczowego. Cechuje się wielokierunkowym działaniem. Łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran, a ponadto wspomaga regenerację naskórka. Działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Nawilża i zmiękcza skórę, chroniąc przed jej nadmiernym przesuszaniem;

 

  • Kwas borowy to nieorganiczny związek chemiczny pozyskiwany z minerału (sassolinu), niektórych roślin oraz soli morskiej. Posiada właściwości wysuszające, ściągające, antyseptyczne. Przyspiesza proces gojenia się ran, skaleczeń, oparzeń. Substancję stosuje się także przy leczeniu obrzęków i powierzchniowych uszkodzeń w obrębie naskórka;

 

  • Tlenek cynku – minerał znajdujący się w Alantan zasypka wykorzystuje się m.in. do leczenia podrażnień, drobnych oparzeń i otarć skóry. Substancja zmniejsza stany zapalne, wspomaga regenerację naskórka, minimalizuje objawy wysypki pieluszkowej. Dodatkowo wykazuje działanie antyseptyczne, a także wspomaga regenerację skóry.

Czy zasypka Alantan jest dobra na odparzenia?

Alantan zasypka zawiera składniki łagodzące zaczerwienienia, otarcia. Doskonale chroni przed odparzeniami pieluszkowymi, które nasilają się szczególnie w czasie upałów, biegunki. Do ich przyczyn zaliczają się również alergie, choroby układu pokarmowego, rzadka zmiana pieluszek, używanie nieodpowiednich środków do pielęgnacji skóry.

Jakie zastosowanie ma Alantan zasypka?

Alantan zasypka jest przeznaczona dla dzieci, ale mogą z niej korzystać także dorośli, w tym starsze osoby. Kosmetyk zmniejsza otarcia, podrażnienia, wspomaga gojenie ran, a dodatkowo regeneruje. Produkt stosuje się też jako środek przepiwpotowy.

Jaki skład ma Alantan zasypka?

Zasypka charakteryzuje się bezpieczną formułą. Zawiera składniki chroniące przed podrażnieniem i otarciami. Do substancji czynnych znajdujących się w kosmetyku należą: alantoina, kwas borowy, tlenek cynku.


Skład INCI

Talc, Solanum Tuberosum Starch, Zinc Oxide, Allantoin.


Jak stosować

Do pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Przeznaczenie

Otarcia, zaczerwienienia.

Pojemność

Masa netto: 100 g.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne „UNIA”
Spółdzielnia Pracy
ul. Chłodna 56/60
00-872 Warszawa


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.