Allergyl, antyalergiczny spray ochronny, 200 dawek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

31,39

O produkcie: Allergyl, antyalergiczny spray ochronny, 200 dawek

100010628

Opis

Allergyl to spray ochronny antyalergiczny do nosa w postaci proszku, o klinicznie przebadanym działaniu i unikalnej kompozycji, która ma na celu szybką i skuteczną ochronę przed objawami kataru siennego i innymi alergenami wziewnymi, takimi jak pyłki roślin, kurz domowy i sierść zwierząt.

Właściwości

Alergiczny nieżyt nosa, nazywany też katarem siennym, to przewlekły proces zapalny błony śluzowej jamy nosa i zatok spowodowany reakcją alergiczną na alergeny środowiskowe. Zaliczają się do nich m.in. pyłki roślin, roztocza kurzu domowego i roztocza spichrzowe, sierść, naskórek i wydzieliny zwierząt, grzyby pleśniowe i drożdżopodobne. Alergiczny nieżyt nosa objawia się wydzielaniem wodnistej wydzieliny z nosa, kichaniem, świądem i blokadą nosa. Takim dolegliwościom może też towarzyszyć zaczerwienienie spojówek i łzawienie oczu.

Wyrób medyczny Allergyl zawiera sproszkowaną celulozę pochodzenia roślinnego i sproszkowaną miętę. Składniki te tworzą naturalną barierę ochronną, która zabezpiecza przed alergenami, zapobiega reakcji alergicznej i minimalizuje uciążliwe objawy alergii. Sproszkowana celuloza w zetknięciu z fizjologicznie wilgotną śluzówką nosa zmienia się w żelową powłokę ochronną. W ten sposób blokuje dostęp alergenów wziewnych do błony śluzowej i zapobiega uwalnianiu histaminy (białka odpowiedzialnego za obrzęk błony śluzowej i zatkany nos) z komórek tucznych.

Jak stosować Allergyl?

Przed zastosowaniem produktu delikatnie wydmuchaj nos. Następnie wstrząśnij butelką i zdejmij zatyczkę ochronną. Włóż końcówkę dozownika butelki do jednego otworu nosowego i szybko naciśnij dyszę. Podczas aplikacji wykonaj delikatny wdech przez nos. Później zastosuj preparat w taki sam sposób do drugiego otworu nosowego. Po każdym wydmuchaniu nosa ponawiaj aplikację, aby odnowić barierę ochronną pomiędzy śluzówką nosa a alergenami wziewnymi. Jeśli naciśnięcie dyszy jedną ręką sprawia Ci trudność, możesz wykonać tę czynność palcami obu rąk. W razie jakichkolwiek trudności sprawdź, czy podczas naciskania butelki uwalnia się mgiełka o wysokości 10-15 cm.

Jak często stosować Allergyl?

Dostosuj częstotliwość aplikacji do ilości alergenów i stopnia nasilenia objawów. Przy średniej intensywności objawów alergii stosuj spray 3 razy dziennie.

Kiedy stosować Allergyl?

Możesz stosować produkt, jeśli masz alergie na pyłki roślin, kurz domowy czy sierść zwierząt i cierpisz na katar sienny. Preparat jest odpowiedni dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia, młodzieży i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Allergyl?

Możesz stosować produkt przez dowolnie długi okres. Po otwarciu zużyj w ciągu 6 miesięcy. Opakowanie zawiera 200 porcji preparatu.

Czy stosowanie Allergyl w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Produkt jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Skład

sproszkowana celuloza pochodzenia roślinnego, sproszkowana mięta

Jak stosować

Delikatnie wydmuchać nos; wstrząsnąć butelkę przed każdym użyciem; zdjąć nakrętkę; włożyć końcówkę dozownika butelki do jednego otworu nosowego i nacisnąć butelkę. Podczas aplikacji produktu do otworu nosowego należy wykonać delikatny wdech. Czynność powtórzyć do drugiego otworu nosowego. Produkt należy zaaplikować po każdym wydmuchaniu nosa.

Ostrzeżenia

Nie stosować jeśli pierścień zabezpieczający butelkę jest uszkodzony.Zawsze należy zakładać zakrętkę i przechowywać produkt w suchym miejscu. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki. Nie stosować w razie uczulenia na jakikolwiek składnik produktu. Unikać kontaktu z oczami. Jeśli proszek dostanie się do oczu należy przemyć je wodą. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane należy skonsultować się z lekarzem. Nie przemywać butelki wodą ani innym płynem,gdyż może to spowodować zablokowanie zakrętki.

Dystrybutor

GLENMARK PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

Nasaleze Ltd. Unit 3, Woodside House, Ballafletcher Business Park,Douglas, Isle of Man, IM4 4QE, Wielka Brytania

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.