Allnutrition Vit D3+K2 Forte, suplement diety, 30 kapsułek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

13,34

O produkcie: Allnutrition Vit D3+K2 Forte, suplement diety, 30 kapsułek

100011006

Opis

Suplement diety zawierający witaminę D3 (cholekalcyferol) i naturalną witaminę K2 MK7 (menachinon) w wysokiej dawce.

Właściwości

VIT D3 + K2 FORTE to suplement diety zawierający witaminę D (cholekalcyferol) i naturalną witaminę K (menachinon z natto) w bardzo wysokiej dawce.

Witamina D występuje w dwóch postaciach: cholekalcyferolu (syntetyzowanego w skórze lub pozyskiwanego z pożywienia) oraz ergokalcyferolu (powstającego z ergosterolu występującego w drożdżach i grzybach kapeluszowych), Są one substancjami wyjściowymi, które w organizmie ulegają przemianom do związków aktywnych, wykazujących działanie podobne do hormonów. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego.

Witamina K to grupa związków nierozpuszczalnych w wodzie, ale rozpuszczalnych w tłuszczach, które są konieczne do ich wchłonięcia przez organizm. Witamina K występuje w postaci witaminy K1 i K2. Witamina K1 jest słabo wchłaniana, dodatkowo nie jest redystrybuowana przez wątrobę i przede wszystkim aktywuje w wątrobie czynniki krzepnięcia zależne od witaminy K. Natomiast witamina K2 jest nie tylko wykorzystywana przez wątrobę, ale również jest redystrybuowana przez krew w całym organizmie. Witamina K2 (menachinon) znajduje się w żywności pochodzenia zwierzęcego i w sfermentowanej żywności roślinnej. Jednak najwięcej znajduje się tej witaminy w japońskiej potrawie zwanej natto. Natto jest potrawą otrzymaną z przefermentowanych ziaren soi. Zawiera bardzo duże ilości K2 i to w postaci tzw. MK-7. Witamina ta pomaga zachować mocne kości i przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Ponadto może ona zapobiegać kumulowaniu się wapnia w tętnicach.


Tabela

 Zawartość jednej porcji % RWS *
Witamina K 150 µg 200%
Witamina D 100 µg 2000%

% referencyjnej wartości spożycia

Skład

Składniki: olej słonecznikowy, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, olej sojowy, woda oczyszczona, olej MCT, witamina K (menachinon), witamina D (cholekalcyferol), przeciwutleniacz: witamina E (D-alfa tokoferol).

Jak stosować

Kapsułkę popić wodą. Najlepiej stosować do posiłku.

Przeznaczenie

Preparat VIT D3 + K2 FORTE to codzienne uzupełnienie diety w witaminę K2 i D3. Szczególnie zalecany jest osobom aktywnym fizycznie i wszystkim, którzy pragną zachować zdrowe i mocne kości.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji . Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt zaleca się przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, które będzie niedostępne dla małych dzieci. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży, planujących ciąże oraz karmiących.

Producent

Allnutrition
Głogowska 41
45-315 Opole

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.