Antiscarin, 1 szt.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

134,04

O produkcie: Antiscarin, 1 szt.

100010580

Opis

AntiScarin to pierwszy plaster na blizny, łączący skuteczność silikonu z presoterapią (masażem uciskowym).

Właściwości

Plastry Antiscarin zostały stworzone z myślą o kobietach, którym zależy na zmniejszeniu widoczności blizn po cesarskim cięciu. Formuła produktu wykorzystuje rozwiązania pomagające stworzyć odpowiednie warunki do rehabilitacji wrażliwej skóry. 

  • Żel silikonowy wspiera odpowiednie nawilżenie i pomaga zachować optymalną wilgotność skóry.  
  • Elastyczny materiał, tzw. druga skóra, pomaga uzyskać efekt zbliżony do masażu uciskowego czy drenażu limfatycznego. 

Jak stosować Antiscarin? 

Plaster powinno się nakładać na czystą, osuszoną i prawidłowo zagojoną skórę. Przed aplikacją nie należy stosować maści na blizny i innych preparatów jak np. zasypka. Jeśli plaster jest za duży, można go dociąć do oczekiwanej długości. Powinien mieć 1 cm zapasu z każdej strony blizny. Następnie trzeba zdjąć folię zabezpieczającą i delikatnie umieścić produkt na ciele.  

Plaster docelowo zaleca się nosić przez co najmniej 12 godzin, najlepiej przez całą dobę. W przypadku pojawienia się dyskomfortu można stopniowo zwiększać czas stosowania od 4 godzin dziennie. Plaster jest elastyczny, dlatego należy go dobrze naciągnąć, aby wywrzeć odpowiedni nacisk na skórę.   

Kiedy stosować Antiscarin? 

Plaster jest przeznaczony do stosowania na blizny po cesarskim cięciu. Podobnie jak niektóre preparaty na problemy skórne, wspomaga gojenie się skóry. 

Jak działa Antiscarin? 

Plaster  wspomaga rehabilitację blizn po cesarskim cięciu dzięki połączeniu skuteczności silikonu i presoterapii (drenażu limfatycznego skóry czy masażu uciskowego). 


Skład

polidimetylosiloksany, elastan, poliuretan, polietylen, papier 80 g

Jak stosować

Należy umieścić plaster AntiScarin na suchej, czystej prawidłowo zagojonej skórze. W razie potrzeby dotnij plaster do pożądanej długości, zdejmij folię ochronną i umieść plaster w miejscu, w którym znajduje się blizna, z uwzględnieniem 1cm marginesu z każdej strony. Strona klejąca musi stykać się ze skórą. Plaster należy nosić przynajmniej 12h/dzień. W przypadku braku tolerancji, stosować stopniowo, począwszy od 4h/dzień, następnie 6h/dzień, do 24h/dzień (zalecane). Plaster cechuje elastyczność: w miarę możliwości naciągnij plaster wywierając nacisk na skórę, co spowoduje połączenie skuteczności silikonu z presoterapią (drenażem limfatycznym skóry/masażem uciskowym). Plaster należy stosować na czystą skórę, nie stosować na maści lub zasypki.

Przeznaczenie

Na blizny po cesarskim cięciu.

Dystrybutor

MERINGER SP. Z O.O.

Producent

Laboratoire Saint-Hugon
Chemin de la Cressonniere
38210 Tullins, FRANCE

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.