B12 + Folian 5-MTHF Methyl Pharmovit, suplement diety, 60 kapsułek

24,37
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100012422

B12 + Folian 5-MTHF Methyl to suplement diety zawierający w swoim składzie aktywny kwas foliowy w postaci L-metylofolianu wapnia oraz witaminę B12 w postaci metylokobalaminy.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed spożyciem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Producent

Pharmovit Sp z o.o.
Spółka komandytowa,
Plac G. Narutowicza 1/6,
09-402 Płock.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, chcących uzupełnić dietę o witaminę B12 i kwas foliowy.

Skład

Składniki: Inulina z korzenia cykorii, otoczka kapsułki:żelatyna, witamina B12 (metylokobalamina), Magna-® folate - aktywny kwas foliowy (L-metylofolian wapnia).

Jak stosować

Doustnie, popijając wodą (250ml).

Tabela

Składniki Zawartość 1 kapsułce
Inulina 210 mg
Witamina B12 500 μg (20000% RWS)*
Magnafolate L-metylofolian wapnia
- w tym aktywny kwas foliowy
538 μg
400,00 μg (200% RWS)*
* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Waga

Masa netto: 19,23 g

Właściwości

Suplement zawiera w swoim składzie kwas foliowy w postaci L-metylofolianu wapnia oraz witaminę B12 w postaci metylokobalaminy. Obie formy witamin są metylowane co oznacza, że są one dostępne dla organizmu od razu po spożyciu, bez konieczności dalszych przemian metabolicznych. W przeciwieństwie do spożywania zwykłego kwasu foliowego ,spożywanie L-metylofolianu wapnia wykazuję większą biodostępność oraz nie maskuje niedoborów witaminy B12. B12 i aktywny kwas foliowy pomagają w prawidłowej produkcji krwi, w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny, w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz biorą udział w procesie podziału komórek. Dodatkowo aktywny kwas foliowy przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży i pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów, natomiast B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Inulina z cykorii przyczynia się do prawidłowej pracy jelit poprzez zwiększenie częstotliwości wypróżniania.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.