Bebilon Profutura 4. mleko w proszku modyfikowane po 2. roku, 800 g

Marka: BEBILON

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

79,00
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100010766

Właściwości

  • Kwas ALA (omega 3) ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych.  
  • Opatentowaną i klinicznie przebadaną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS inspirowaną oligosacharydami występującymi w mleku matki.
  • Niezbędne składniki w odpowiednich ilościach w tym: witaminy A, C i D dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, żelazo dla rozwoju poznawczego, cynk niezbędny dla prawidłowego wzrostu, wapń wspierający prawidłowy rozwój kości.

Tabela

Wartości odżywcze: W 100 ml gotowego do spożycia mleka % RWS*
Wartość energetyczna: 264kJ (63 kcal) -
Tłuszcz w tym: 2,5 g -
-kwasy nasycone 0,69 g -
Węglowodany, w tym: 8,2 g -
-cukry 6,4 g -
Błonnik 0,8 g -
Białko 1,6 g -
Sól 0,06 g -
Witaminy: -
Witamina A 58 μg 15%
Witamina D 2,8 μg 40%
Witamina E 0,98 mg 20%
Witamina K 4,6 μg 38%
Witamina C 15 mg 33%
Tiamina 0,04 mg -
Ryboflawina 0,22 mg 31%
Niacyna 0,20 mg -
Witamina B6 0,059 mg -
Kwas foliowy 11 μg -
Witamina B12 0,43 μg 54%
Biotyna 1,3 μg -
Kwas pantotenowy 0,551 mg 18%
Składniki mineralne: -
Sód 26,4 mg -
Potas 151 mg 15%
Chlorek 53 mg -
Wapń 120 mg 22%
Fosfor 97 mg 18%
Magnez 9,9 mg -
Żelazo 1,2 mg 15%
Cynk 0,90 mg 18%
Jod 19 μg 24%
Inne:
kwas α-linolenowy (ALA) 95,1 mg -
GOS/FOS (galaktooligosacharydy/fruktooligosacharydy) 1,1 g -

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Odtłuszczone mleko w proszku, laktoza z mleka, maltodekstryna, galaktooligosacharydy z mleka (12%), białka serwatkowe (odmineralizowana serwatka, koncentrat białka serwatkowego) z mleka, oleje roślinne (rzepakowy, słonecznikowy, kokosowy), bezwodny tłuszcz mleczny, potas, wapń, fruktooligosacharydy (0,8%), olej rybi, magnez, witamina C, sód, emulgator: lecytyna sojowa, żelazo, cynk, witamina D, kwas pantotenowy, witamina E, witamina B12, kwas foliowy, niacyna, ryboflawina, witamina A, biotyna, witamina B6, tiamina, kwas cytrynowy, jod, witamina K.

Jak stosować

1) Umyj ręce i wyparz naczynia potrzebne do przygotowania mleka. Wygotuj butelkę i smoczek w wodzie przez 10 minut.

2) Gotuj świeżą wodę pitną przez 5 minut; pozostaw do schłodzenia (do ok. 40°C). Sprawdź tabelę żywienia na opakowaniu.

3) Wlej dokładną ilość uprzednio przegotowanej ciepłej wody do wygotowanej butelki lub kubeczka.

4) Używaj wyłącznie załączonej miareczki.

5) Odmierz dokładną ilość płaskich, nieubitych miareczek mleka Bebilon.

6) Dodaj odmierzoną ilość proszku do butelki lub kubeczka.

7) Zamknij butelkę i potrząśnij do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż na butelkę wygotowany smoczek, lub zamknij kubek wieczkiem z ustnikiem.

8) Sprawdź temperaturę mleka wewnętrzną stroną przegubu dłoni.

9) Umyj butelkę lub kubeczek zaraz po użyciu.

Przeznaczenie

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Bebilon 4 Profutura jest przeznaczony dla dzieci powyżej 2. roku życia, jako element zróżnicowanej i zbilansowanej diety.

Ostrzeżenia

Karmienie piersią wraz z urozmaiconą dietą jest rekomendowanym sposobem żywienia małych dzieci. Powinno być kontynuowane tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia należy zasięgnąć porady lekarza. Mleko Bebilon powinno być wykorzystane w ciągu 2 godzin po przygotowaniu. Nigdy nie należy używać ponownie niewykorzystanej części pokarmu. Opakowanie zewnętrzne powinno być wyrzucone dopiero po całkowitym wykorzystaniu zawartości, ze względu na umieszczone na nim ważne informacje. Nie zaleca się przesypywania mleka do innych pojemników. Nie należy podgrzewać mleka modyfikowanego w kuchenkach mikrofalowych ze względu na zagrożenie oparzeniem. Nigdy nie należy dodawać dodatkowych miarek proszku bądź niczego innego do przygotowywanego mleka. Zaleca się, aby do odmierzenia odpowiedniej porcji mleka używać wyłącznie miarki dołączonej do opakowania. Należy zwrócić uwagę na higienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem. Ważne jest, aby po skończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami pokarmu. Produkt pakowany w atmosferze ochronnej. Produkt, przed użyciem i po otwarciu, powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze od 10°C do 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Zawartość opakowania powinna być zużyta w ciągu 4 tygodni po otwarciu. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie może zastępować mleka matki przez pierwsze 6 miesięcy życia niemowlęcia. Powinien stanowić tylko część zróżnicowanej diety dziecka. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Waga

800 g netto

Producent

NUTRICIA Polska Sp. z o.o.
ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.