Berimal, 30 kapsułek

Nowoczesny preparat dla dbających o prawidłowy poziom cholesterolu.

Dostępny
55,96

Klienci kupili również

O produkcie: Berimal, 30 kapsułek

100010266

Opis

Berimal to nowoczesny preparat dla osób dbających o prawidłowy poziom cholesterolu, które szukają rozwiązań naturalnych o wysokiej skuteczności.

Właściwości

Berimal to nowoczesny suplement diety dla osób dbających o prawidłowy poziom cholesterolu, które szukają rozwiązań naturalnych o wysokiej skuteczności. Zawiera unikalny składnik aktywny ActiBPF, czyli przebadaną naukowo standaryzowaną kompozycję polifenoli z bergamoty Citrus bergamia Risso.

Działanie Berimal zostało dodatkowo wzmocnione przez standaryzowany na wysoką zawartość allicyny ekstrakt z czosnku pospolitego Allium sativum.

Berimal uzupełnia codzienną dietę w przebadaną naukowo kompozycję polifenoli z bergamoty, a dzięki zawartości czosnku:

  • dba o utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi,
  • reguluje poziom glukozy we krwi,
  • wspomaga mikrokrążenie krwi oraz zdrowie całego układu krążenia,
  • działa antyoksydacyjnie.

Suplement został opracowany na podstawie najnowszej wiedzy medycznej oraz badań naukowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii kapsułek DRcaps™, zawartość kapsułki dostarczana jest prosto do miejsca absorbcji i możliwa jest lepsza tolerancja preparatu. To bardzo ważne, ponieważ sama allicyna jest substancją nietrwałą i powstaje dopiero po połączeniu obecnej w czosnku alliiny z alliinazą. Forma kapsułki zapobiega uwolnieniu tych związków w żołądku, gdzie z powodu zbyt kwaśnego pH (1,5-3,5) allicyna nie mogłaby się uformować. Optymalne pH dla tego procesu wynosi 4,5-5, a temperatura – 37°C*. Zbliżone warunki panują w już ludzkiej dwunastnicy.

Berimal nie zawiera cukru, laktozy, alergenów i konserwantów. Jest wolny od GMO i jest odpowiedni dla wegetarian.

* https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17226483/.

Czy Berimal obniża cholesterol?

Sproszkowany sok z pomarańczy bergamoty to źródło synergistycznie działających flawonoidów, m.in. neoeriocytryny, neohesperydyny, nargininy, melitydyny i brutierydyny**. Związki te mają wpływ na metabolizm kwasów tłuszczowych i cholesterolu, dlatego mogą wykazywać działanie hipolipemizujące, czyli zmniejszać stężenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Takie właściwości ma również allicyna, które może ograniczać biosyntezę cholesterolu.

Na co pomaga Berimal?

Substancje aktywne zawarte w preparacie to sproszkowany sok z pomarańczy bergamoty oraz ekstrakt z czosnku. Jakie działanie wykazują te składniki?

Dostarczanie organizmowi dużej ilości flawonoidów z grupy polifenoli przynosi wiele korzyści zdrowotnych**. Związki flawonowe wspomagają funkcjonowanie układu krążenia, działają ochronnie na żyły i tętnice, a także mogą ograniczać ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, otyłości, nowotworów i cukrzycy obu typów. Te substancje mają również właściwości antyoksydacyjne, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Ponadto regulują szklaki metaboliczne węglowodanów i lipidów (prawdopodobnie wpływając na aktywność niektórych enzymów wątrobowych). Dzięki temu mogą działać hipoglikemizująco i hipolipemizująco (obniżać stężenie glukozy, trójglicerydów i cholesterolu).

Zgodnie z informacją podaną w ulotce preparat zawiera ekstrakt z czosnku standaryzowany na zawartość allicyny. To fitoncyd o silnym działaniu bakteriobójczym, który odpowiada za charakterystyczny zapach czosnku. Ma właściwości przeciwnowotworowe wobec różnych typów raka, a także antywirusowe, przeciwgrzybiczne*** i hamujące aktywację genów prozapalnych. Dieta bogata w allicynę sprzyja profilaktyce chorób układu krążenia****. Ekstrakt z czosnku zawiera też inne cenne składniki: flawonoidy, kwasy fenolowe, fitosterole, witaminę C, witaminy z grupy B, magnez, żelazo, potas czy fosfor.

** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/96246,Berimal-Forte-kapsulki.

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Allicyna.

**** I. Lis, P. Bogdański, G. Nowak, Zastosowanie czosnku w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, Forum Zaburzeń Metabolicznych 2013, tom 4, nr 4, 210–215.

***** https://pwsz.ch/zmiennosc-skladu-chemicznego-surowcw-standaryzacja-surowce-mianowane/


Tabela

Składniki 1 kapsułka 2 kapsułki
ActiBPF - sproszkowany sok z owoców bergamoty standaryzowany na 32% polifenoli 250 mg 500 mg
Ekstrakt z czosnku w tym: 200 mg 400 mg
allicyna 2 mg 4 mg

Skład

ActiBPF - sproszkowany sok z owoców bergamoty (Citrus bergamia Risso) standaryzowany na zawartość 32% BPF (ang. Bergamot-derived Polyphenolic Fraction); ekstrakt z czosnku (Allium sativum) standaryzowany na zawartość 10 000 ppm (ang. parts per milion) allicyny; otoczka kapsułki roślinnej: hydroksypropylometyloceluloza; substancja żelująca: guma gellan; barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Nie zaleca się wysypywania zawartości kapsułki do pożywienia, z uwagi na możliwą zmianę smaku potraw.


Dzienne spożycie

1-2 kapsułki dziennie przed posiłkiem.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie zaleca się stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Osoby przyjmujące środki przeciwzakrzepowe lub hipolipemizujące oraz osoby po zabiegach operacyjnych stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Preparat nie może być stosowany przez osoby o obniżonym ciśnieniu krwi, cierpiące na ostry nieżyt żołądka i jelit oraz ciężkie schorzenia wątroby. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Producent

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.