Bioaron D 800 j.m., suplement diety, 30 kapsułek twist-off

Marka: BIOARON
Dostępny
13,86
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100008790

Preparat uzupełniający codzienną dietę urodzonych przedwcześnie*, dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat oraz osób dorosłych w witaminę D3.

Właściwości

Witamina D zapewnia: prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci, właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego, prawidłową pracę mięśni, utrzymanie zdrowych zębów i kości, prawidłowy proces podziału komórek, odpowiednie wchłanianie wapnia i fosforu. 

Tabela

Wartość odżywcza 100 g 1 kapsułka 2 kapsułki
Wartość energetyczna 3700 kJ/ 900 kcal 9 kJ/ 2 kcal 18 kJ/ 4 kcal

Tłuszcz, w tym

- kwasy tłuszczowe nasycone

100 g
12 g
< 0,5 g
< 0,1 g
0,5 g
< 0,1 g

Węglowodany, w tym:

- cukry

0 g
0 g
0 g
0 g
0 g
0 g
Białko 0 g 0 g 0 g
Witamina D3

320 000 j.m

(8000 μg)

800 j.m
(20 μg)
1600 j.m
(40 μg)

Skład

Zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina D (cholekalcyferol). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol

Jak stosować

Podawanie noworodkom i dzieciom do 10 lat: końcówkę kapsułki należy ścisnąć, przekręcić i oderwać. Następnie wycisnąć jej zawartość bezpośrednio do ust, na łyżeczkę lub dodać do pokarmu. Dzieci powyżej 10 lat i osoby dorosłe mogą połknąć kapsułkę w całości, popijając wodą.

Dzienne spożycie

Noworodki przedwcześnie urodzone: zawartość 1 kapsułki dziennie do momentu osiągnięcia skorygowanego wieku 40 tygodni ciąży. Dzieci w wieku 1-18 lat: zawartość 1 kapsułki dziennie. Dorośli: 1 do 2 kapsułek dziennie, przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Przeznaczenie

Bioaron® witamina D 800 j.m. przeznaczony jest do stosowania w okresie jesienno-zimowym oraz przez cały rok dla osób, które nie są w stanie zapewnić dostatecznej ekspozycji na światło słoneczne w celu utrzymania prawidłowego stężenia witaminy D. Preparat uzupełnia codzienną dietę urodzonych przedwcześnie*, dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat oraz osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Producent

PhytoPharm

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.