Biocardineomega-3, olej, 200 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

88,79

O produkcie

100022829

BioCardine®Omega-3 – żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) została zastosowana w 25 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badaniach naukowych, przeprowadzonych u pacjentów leczonych z powodu: choroby wieńcowej, schizofrenii i depresji oraz chorób o podłożu zapalnym.

Właściwości

BioCardine®Omega-3 - żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) jest unikalnym źródłem kompozycji naturalnych tłuszczów, głównie wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (EPA - kwas eikozapentaenowy, ETE - kwas eikozatrienowy, DPA - kwas dokozapentaenowy, DHA - kwas dokozaheksaenowy grupy omega-3), substancji budulcowych i regulatorowych, niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania:
• serca i układu krążenia,
• mózgu i układu nerwowego,
• systemu przeciwzapalnego.

Tabela

Wartość odżywcza5 ml100 ml
Wartość energetyczna170 kJ / 41 kcal3400 kJ / 820 kcal
Tłuszcz rybi ogółem, w tym:4,6 g92 g
kwasy tłuszczowe nasycone2 - 8%
kwasy tłuszczowe jednonienasycone10 - 20 %
wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-370 - 80 %

Skład

Składniki: naturalnie czyste i niewzbogacane oleje z mięśni sardynek, sardeli i makreli (Południowy Ocean Spokojny).

Składniki dodatkowe: aromaty - naturalny smak cytrynowy, przeciwutleniacze - mieszanina tokoferoli (E306), ekstrakt rozmarynu (E392), witamina C (E304).

Jak stosować

BioCardine®Omega-3 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem – dzięki temu zapewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.

Z reguły dzienną dawkę produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. Jeśli jednak polecasz większe ilości BioCardine®Omega-3 (żspm), poinformuj, że pacjent może podzielić je na większą liczbę porcji (nawet do 8). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu przed każdym posiłkiem.

Olej rybi wykorzystywany jest przez organizm już na poziomie błon śluzowych jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilkanaście sekund w jamie ustnej - w ten sposób błony śluzowe ulegną bezpośredniej fizjologicznej budowie i regeneracji.

Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania, poleć pacjentowi wymieszanie porcji oleju z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytrusowym. Soki cytrusowe, zwłaszcza grejpfrutowy, zawierają duże ilości furanokumaryn. Związki te wpływają na aktywność enzymów wątrobowych, które współuczestniczą w metabolizmie tłuszczów złożonych i wyższych kwasów tłuszczowych. Zaleca się, aby między spożyciem preparatów na bazie olejów rybich, a cytrusów bądź soków cytrusowych zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub popić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej.

W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioCardine®Omega-3 (żspm) należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi prawidłowe wykorzystanie tłuszczów złożonych dostarczonych w dziennej porcji preparatu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia:

Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej: świeżego zawału serca i udaru mózgu, schizofrenii i depresji, stosować jednocześnie z dietą niskotłuszczową - 15 ml / dzień lub 0,21 ml oleju na kg masy ciała na dzień do 6 miesięcy

Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej: chorób serca i układu krążenia, RZS, łuszczycy, schizofrenii i depresji oraz przebytych incydentów wieńcowych - 8 ml / dzień lub 0,11 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób: serca i układu krążenia oraz o podłożu zapalnym, mózgu i układu nerwowego - 5 ml / dzień lub 0,07 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

Przeznaczenie

W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na ten rodzaj tłuszczów znacząco wzrasta, dlatego, jak wykazało 25 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów, BioCardine®Omega-3 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedożywieniu organizmu człowieka wyższymi kwasami tłuszczowymi równolegle z leczeniem:
• zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia,
• miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca,
• reumatoidalnego zapalenia stawów,
• łuszczycy, atopowego zapalenia skóry,
• chorób metabolicznych, np. cukrzyca,
• schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego.

Oraz:
• w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu;
• w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach,
• w trakcie stosowania diety ketogenicznej.

Ostrzeżenia

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. BioCardine®Omega-3 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt jest niewzbogaconym olejem rybim, nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 5 g wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Po 2-3 tygodniach od chwili rozpoczęcia stosowania preparatu zalecana jest kontrola lekarska. Przyjęcie dawki większej niż zalecana może wydłużyć czas krwawienia.

Waga

Objętość netto 200 ml.

Producent

Marinex International Sp. z o.o.
ul. Placowa 4
93-446 Łódź

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.