Bioderma ABCDerm Peri-oral, krem ochronn-łagodzący do skóry wokół ust, 40 ml

Kojący krem o działaniu ochronno-łagodzącym do skóry wokół ust.

Dostępny
56,58

O produkcie: Bioderma ABCDerm Peri-oral, krem ochronn-łagodzący do skóry wokół ust, 40 ml

100012309

Opis

Krem ochronno-łagodzący do skóry wokół ust.

Właściwości

Bioderma ABCDerm Peri-oral to kosmetyk o działaniu kojącym, regenerującym oraz ochronnym. Został opracowany zgodnie z Zobowiązaniem Dermatologicznym ABCDerm z myślą o delikatnej skórze dzieci oraz niemowląt (za wyjątkiem wcześniaków). Krem ochronno-łagodzący ma bezzapachową formułę i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Kluczowy składnik produktu stanowi patent AMYLPRIV hamujący aktywność amylazy – enzymu podrażniającego okolice ust. Kosmetyk został przetestowany pod nadzorem pediatrycznym na 31 dzieciach w wieku od 3 do 35 miesięcy. Testy trwały 21 dni i dotyczyły dzieci z podrażnioną skórą wokół ust.

Jak stosować Bioderma ABCDerm Peri-oral?

Krem możesz stosować 1-2 razy dziennie na oczyszczoną oraz osuszoną skórę wokół ust dziecka. Delikatnie wmasuj formułę do jej pełnego wchłonięcia. Nie aplikuj kosmetyku na uszkodzoną skórę z sączącymi się ranami. Nie dopuszczaj do połykania kremu przez dziecko. Jeśli kosmetyk dostanie się do oczu, niezwłocznie przemyj je wodą. Jeżeli natomiast krem nie łagodzi z czasem występujących podrażnień, skontaktuj się z lekarzem. Szczelnie zamykaj tubkę kremu po jego użyciu.

Bioderma ABCDerm Peri-oral – jaki ma skład?

Kosmetyk ochronno-łagodzący zawiera składniki, które działają przeciwzapalnie i zapobiegają zaczerwienieniom (β-sitosterol, enoxolon i D-pantenol). Dzięki kompleksowi AMYLPRIVTM krem działa bezpośrednio na przyczynę podrażnień – zawartą w ślinie amylazę. Właściwości przeciwbakteryjne kremu zapewniają również zawarte w nim siarczany: miedzy i cynku. Kosmetyk nawilża i odnawia barierę ochronną skóry (kompleks wazelinowo-glicerynowy). Ze względu na zawarte składniki krem ma charakterystyczny kolor, jednak jego formuła staje się bezbarwna po aplikacji na skórę.

Bioderma ABCDerm Peri-oral – czy pomaga na okołoustne zapalenie skóry?

Tak, krem łagodzi, oczyszcza i chroni podrażnioną skórę wokół ust dzieci oraz niemowląt. Dzięki temu może być odpowiedni dla dzieci na przykład w okresie ząbkowania. Przeciwdziała pojawianiu się kolejnych podrażnień oraz stanów zapalnych w tym obszarze. Kosmetyk przywraca naturalną równowagę fizjologiczną skóry, dzięki czemu jest bezpieczny dla najmłodszych.


Skład INCI

aqua/water/eau, glycerin, zinc oxide, kaolin, butylene glycol, panthenol, hydroxyethylcellulose, citric acid

Jak stosować

Raz lub dwa razy dziennie
Etap 1
Nałóż krem na oczyszczoną i delikatnie osuszoną skórę wokół ust.
Etap 2
Delikatnie masuj, aż do wchłonięcia produktu.

Przeznaczenie

Podrażnienia wokół ust w okresie ząbkowania wywołane nadmiernym ślinieniem.
Pękanie kącików ust (zajady) u dzieci i dorosłych.
Łagodzenie i ochrona podrażnień wokół ust wywołanych wiatrem lub mrozem.
Dla dorosłych, dzieci i niemowląt.
Od 1. dnia życia (za wyjątkiem wcześniaków).

Pojemność

Masa/objętość netto: 75 ml

Uwagi

Nie nakładać na obszary uszkodzone lub sączące się rany. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Nie połykać. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast, dokładnie przemyć wodą. Produkt przeznaczony do stosowania u niemowląt, z wyjątkiem wcześniaków. Ze względów higienicznych należy pamiętać o zamykaniu tubki po użyciu produktu. Kolor kremu wynika ze składników zawartych w tym produkcie. Po nałożeniu na skórę kosmetyk staje się bezbarwny.

Dystrybutor

NAOS Poland Sp. z o.o.
Jana Dekerta 24
30-703 Kraków

Producent

BIODERMA
75 cours Albert Thomas
69447 Lyon cedex 03
France

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.