Biovisc Ortho 20 mg/ 2 ml, roztwór do iniekcji, 1 ampułkostrzykawka

Dostępny
137,00

O produkcie: Biovisc Ortho 20 mg/ 2 ml, roztwór do iniekcji, 1 ampułkostrzykawka

100033918

Opis

Roztwór do wstrzyknięć dostawowych.


Właściwości

Biovisc Ortho to wyrób medyczny przeznaczony do wstrzykiwana wewnątrz stawu kolanowego. Ma usieciowaną strukturę, która sprawia, że produkt jest lepki. Preparat może być stosowany przy przeciążeniach, urazach i kontuzjach związanych ze sportem, mikrourazach oraz chorobie zwyrodnieniowej stawów. Jest odpowiedni dla pacjentów, którzy borykają się z bólem lub sztywnością stawów. Produkt może być stosowany w kilku stawach jednocześnie.

Preparat Biovisc Ortho zawiera kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej. To substancja pochodzenia biofermentacyjnego o klasie czystości odpowiedniej do zastrzyków. Kwas hialuronowy zastosowany w produkcie jest wolny od białek zwierzęcych. Składnik ten jest stosowany w celu umożliwienia bezbolesnego ruchu kończyn. Pomaga uzupełnić naturalną maź stawową. Został rozpuszczony w roztworze soli fizjologicznej buforowanym fosforanami.

Preparatu Biovisc Ortho nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników zawartych w produkcie oraz zakażeń i stanów zapalnych skóry w miejscu iniekcji. Przeciwwskazaniem jest też nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Po jego zastosowaniu może pojawić się przejściowy ból lub obrzęk.

pH wyrobu wynosi 7,2. W opakowaniu znajduje się jednorazowa, szklana strzykawka ze złączem Luer-lock zapakowana w blister. Preparat Biovisc Ortho jest sterylny, homogeniczny i lepko-elastyczny.

Kiedy stosować Biovisc Ortho?

Produkt Biovisc Ortho należy stosować w przypadku problemów z ruchomością stawów i urazów chrząstki stawowej. Porcjowanie i częstotliwość użycia preparatu powinna być określona przez lekarza.

Jak długo można stosować Biovisc Ortho?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania produktu. Zaleca powtórzenie iniekcji od 3 do 5 razy.

Czy stosowanie Biovisc Ortho w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu Biovisc Ortho w ciąży i w trakcie karmienia piersią.


Skład

Hialuronian sodu 10mg/ml (1%), sól fizjologiczna buforowana fosforanami.


Jak stosować

Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zaleca się wykonać kurację składają się z 3 iniekcji.


Przeznaczenie

Do stosowania w leczeniu bólu oraz ograniczonej ruchomości stawu na wskutek zmian zwyrodnieniowych lub urazów w obrębie stawu maziówkowego.


Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt do użycia tylko przez fachowy personel. Do jednorazowego użytku.
Strzykawkę z częściowo zużytym preparatem należy wyrzucić. Ponowne użycie może spowodować ryzyko wystąpienia skażenia i/lub zakażenie, lub zakażenie krzyżowe u pacjenta.


Dystrybutor

FENTIS MAŁGORZATA ŚWITOŃ


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.