Biowap Osteo D3, suplement diety, 60 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

17,31

O produkcie: Biowap Osteo D3, suplement diety, 60 tabletek

100018175

Opis

Suplement diety Biowap Osteo D3 zawiera składniki wspomagające profilaktykę złamań osteporotycznych.


Właściwości

Suplementy na osteoporozę to preparaty szczególnie polecane dla osób, które znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Należą do nich kobiety w okresie okołomenopauzalnym – zwłaszcza jeżeli menopauza wystąpiła przed 45 r.ż. Głównie dla nich dedykowany jest suplement Biowap Osteo D3, który zawiera w swym składzie substancje dbające o właściwą mineralizację kości. Po preparat powinni również sięgać starsi mężczyźni po 60 r.ż., gdyż ich kości stają się bardziej podatne na złamania.

Biowap Osteo D3 zawiera wapń i witaminę D3 w ilościach (w porcji dziennej, czyli 2 kapsułkach), gwarantujących pokrycie 100% dziennego zapotrzebowania. Preparaty na stawy i kości o takim składzie są szczególnie potrzebne.

  • Wapń opóźnia naturalną demineralizację kości, dzięki czemu ich gęstość utrzymuje się na wysokim poziomie. Pomaga to zapobiec złamaniom osteoporotycznym. Wapń wpływa również na pracę mięśni, pełni funkcje budulcowe w stosunku do zębów.
  • Witamina D jest niezbędna w prawidłowym wchłanianiu wapnia z przewodu pokarmowego. Reguluje również pracę mięśni, dzięki czemu ryzyko upadków i złamań jest znacznie niższe.

Jak dawkować Biowap Osteo D3?

Biowap Osteo D3 należy przyjmować systematycznie, po 1 tabletce 2 razy dziennie. Najlepiej połykać je w czasie posiłku lub bezpośrednio po, popijając odpowiednią ilością wody. Biowap Osteo D3 zawiera dobrze przyswajany węglan wapnia oraz kompleks mineralny pozyskany z koralowca Corallium oraz 2000 (w porcji dziennej) j.m. witaminy D. Przyjmowanie suplementu w większej ilości niż zalecana, nie wpłynie na lepsze wysycenie organizmu wapniem.

Kiedy brać Biowap Osteo D3?

Preaparat Osteo D3 jest szczególnie adresowany do kobiet w okresie okołomenopauzalnym, u których występuje duże ryzyko złamań osteoporotycznych. Po suplement powinni również sięgać mężczyźni po 60 roku życia, gdyż gęstość mineralna ich kości również ulega pogorszeniu. Produkt mogą przyjmować wszystkie osoby dorosłe, które chcą wzbogacić codzienną dietę w witaminy i minerały, dbające o zdrowie kości i stawów. Ze względu na zawartość witaminy D3 suplement jest szczególnie polecany w okresie zimowo-jesiennym.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania suplementu Biowap Osteo D3?

Biowap Osteo D3 nie powinny przyjmować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik suplementu. Chorzy z hiperkalcemią, hipermagnezemią, chorobami nerek, blokiem przedsionkowo-komorowym serca, nadciśnieniem tętniczym, biegunką oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinni skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Tabela

Składniki: 2 tabletki
Wapń 1000 mg (125% RWS)
Witamina D3 2000 j.m. (1000% RWS)

RWS - Referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: węglan wapnia (zawierający 36% wapnia), kompleks mineralny pozyskany z koralowca Corallium (zawierający 34% jonów wapnia), substancja glazurująca-hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca-celuloza, witamina Ds (cholekalcyferol), substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu, barwnik - dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca - talk, trójglicerydy średniołańcuchowe, barwnik - tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Przyjmować doustnie, po posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki (podzielone na 2 dawki).

Przeznaczenie

Adresowany jest do kobiet po menopauzie chcących przeciwdziałać utracie minerałów kostnych. 


Waga

Masa netto 88,5 g (60 tabletek).

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Ostrzykowizna 14A,
05-170 Zakroczym

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.