7 magicznych sposobów, jak zwiększyć objętość włosów cienkich
Jak skutecznie i trwale zwiększyć objętość włosów cienkich? Nie chodzi jedynie o uzyskanie chwilowego złudzenia optycznego, które możesz osiągnąć za pomocą tapirowania, czy suszenia włosów na szczotce, ale o ich wzmocnienie i nadanie naturalnej objętości. Sprawdź, jak zwiększyć objętość włosów cienkich!
Spis treści:
1. Kosmetyki na zwiększenie objętości i obciążenie włosów
Masz cienkie włosy, kompletnie niepodatne na stylizację? Zrezygnuj z pierwszego lepszego szamponu, czy odżywki. Sięgnij po kosmetyki stworzone z myślą o zwiększaniu objętości włosów (zacznij od szamponu i odżywki). Produkty tego typu mają zupełnie inny skład − nie zawierają substancji tłuszczowych obciążających włosy.
W składzie kosmetyków na zwiększenie objętości włosów mogą znaleźć się:
- Len
Z nasion lnu pozyskuje się żel − jego włókna tworzą na włosach niewidoczną, naturalną i nieobciążającą osłonę. Fryzura zyskuje lekkość i objętość, łatwiej ją modelować, żeby uzyskać pożądany efekt. Szampon + odżywka z dodatkiem protein lnu to np. Klorane Szampon na bazie włókien lnu oraz Klorane odżywka bez spłukiwania na bazie włókien lnu.
- Ekstrakt z kosolimby
W wybranych kosmetykach zwiększających objętość włosów znajdziesz nasycone aminokwasami ekstrakty kosolimby (sosna karłowata). Ich działanie polega na odbudowaniu naturalnej struktury zniszczonych włosów i nadawaniu im naturalnej objętości oraz puszystości.
2. Kosmetyki na wzmocnienie cebulek włosów
Jeżeli Twoim problemem są nadmiernie wypadające włosy, przez co zmniejsza się ich objętość − wybierz kosmetyki, które zapobiegają osłabieniu cebulek. W tym wypadku polecam Ci szampon Vichy Dercos Neogenic − szampon przywracający gęstość włosom, przeznaczony dla osób, które borykają się z wypadającymi włosami.
3. Domowe sposoby, czyli naturalne wcierki i olejowanie
Jak zwiększyć objętość włosów w domowym zaciszu? Domowe sposoby na zwiększenie objętości włosów cienkich to m.in. naturalne wcierk, olejowanie, oczyszczenie skóry głowy i wzmocnienie cebulek. Przy takich zabiegach dodatkowo fundujesz głowie masaż, pobudzasz krążenie, dzięki czemu dotleniają się komórki i włos rośnie mocniejszy.
Domowe wcierki na porost włosów to:
- Wcierka z cebuli i miodu (proporcje 2:1)
Pokrojoną cebulę możesz od razu wymieszać z miodem i poczekać, aż puści soki lub gotowy, wyciśnięty sok z cebuli mieszasz z łyżką miodu i nanosisz na skórę głowy. Po dokładnym wmasowaniu mikstury, zostawiasz ją na 15 minut, jak maseczkę. Na koniec spłucz i umyj głowę szamponem. Mieszanka działa antybakterjnie, przeciwzapalnie i – stosowana regularnie – stymuluje porost włosów.
- Wcierka do włosów suchych z oliwy z oliwek i olejków migdałowego i rozmarynowego (proporcje 4:6:1)
Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Gotową miksturę wmasuj w skórę głowy, suche partie włosów, szczególnie dobrze natrzyj końcówki. Oliwa nawilży włosy, olejek migdałowy zadziała antybakteryjnie, a rozmaryn pobudzi mieszki włosowe, dzięki czemu stymuluje wzrost włosa.
- Wcierka olejku pomarańczowego i z oleju z pestek winogron (proporcje 1 kropla: 1 łyżka) do włosów przetłuszczających się
Wymieszane olejki wmasuj w skórę głowy (10 min) i pozostaw do wchłonięcia (30 min). Na koniec spłucz letnią wodą.
Sprawdź też odżywki do włosów.
4. Laminowanie włosów
Laminowanie możesz wykonać w domu przy pomocy żelatyny, wody i olejków odżywczych lub ulubionej odżywki.
Co osiągniesz dzięki laminowaniu?
- łuski włosa zostaną prawidłowo domknięte,
- objętość włosów zwiększy się, dzięki powstałej na nich osłonce,
- włosy będą miękkie i gładkie w dotyku,
- proteiny odżywią i wzmocnią strukturę włosów.
Na laminowanie włosów można udać sie do fryzjera. Przy użyciu specjalnych substancji (białka fibrylarne) Twoje włosy zostaną odżywione od wewnątrz, a łuski dokładnie domknięte – efekt powinien utrzymać się nawet do 3 miesięcy po zabiegu.
Jak laminować włosy w domu? Łyżkę żelatyny dokładnie rozpuść w 3 łyżkach bardzo ciepłej wody (nie może być grudek). Gdy uzyskasz gładką masę, dodaj łyżkę ulubionej odżywki lub kilka kropel olejku do włosów i wymieszaj. Masę wcieraj w każde pasmo, aż pokryjesz je na całej długości – potem nałóż czepek i owiń włosy ciepłym ręcznikiem. Po 45 minutach wypłucz włosy najdokładniej jak się da i wysusz je suszarką, żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.
Domowe sposoby na laminowanie włosów przedstawiała także Ola w artykule: Laminowanie włosów żelatyną czy siemieniem lnianym? Porównuje 2 domowe przepisy.
5. Suplementy diety
W przypadku wyjątkowego osłabienia włosów możesz sięgnąć po tabletki z aminokwasami albo odpowiednio dobranymi witaminami. Choć najlepiej jest dostarczać organizmowi potrzebnych elementów w bogatej w składniki odżywcze oraz proteiny diecie.
Sprawdź leki i preparaty z witaminami oraz minerałami.
6. Dieta wzmacniająca włosy
Duże znaczenie ma odżywienie włosa od wewnątrz. Osobiście polecam owsiankę z orzechami na każde śniadanie – włosy stają się zdrowsze, błyszczące już po 2 tygodniach regularnego spożywania.
Dla wzmocnienia włosów warto sięgać także po:
- herbatki z pokrzywy, skrzypu,
- gotowaną fasolę, drób, wołowinę, jaja,
- pestki dyni,
- chleb razowy, brązowy ryż,
- szpinak, brukselkę, sałatę, brokuły.
7. Peeling skóry głowy
Peeling pomoże odblokować zapchane cebulki, usunąć martwe, nawarstwiające się komórki, pobudzi krążenie i porost włosów. Najlepiej wybierać peelingi z dodatkiem pokrzywy (ekstrakt), kofeiny, kwasu hialuronowego, aloesu, argininy i witamin.
Najnowsze artykuły
Jak myć i pielęgnować włosy kręcone?
Odkryj tajniki pielęgnacji kręconych włosów! Z artykułu dowiesz się, jak dbać o swoje loki, jakie produkty wybrać i jakich błędów unikać, żeby Twoje włosy zawsze wyglądały zdrowo i pięknie.Najlepsze naturalne kosmetyki do włosów – ranking produktów
Szukasz sprawdzonych i dobrych naturalnych kosmetyków do włosów? Sprawdź nasz ranking i wybierz ulubieńca spośród 5 naturalnych propozycji.Zniszczone i rozdwojone końcówki włosów – jak wyglądają i jak je uratować?
Co zrobić, gdy końcówki włosów są zniszczone i zaczynają się rozdwajać? Opisujemy domowe sposoby i zasady pielęgnacji kruchych i słabych włosów.Masaż głowy krok po kroku – jak i czym masować skórę głowy?
Szukasz sprawdzonych metod na poprawę kondycji włosów? Sprawdź, jakie efekty przynosi masaż skóry głowy! Wystarczy kilka minut dziennie, by wzmocnić kosmyki, a także usunąć zmęczenie i stres.Najlepsze szampony wygładzające włosy — ranking produktów
Walczysz z puszącymi się włosami? Nie wiesz, jak skutecznie je wygładzić i zdyscyplinować? Sprawdź nasz ranking najlepszych szamponów wygładzających włosy i wybierz produkt dostosowany do Twoich potrzeb.Najlepsze szampony do wrażliwej skóry głowy – ranking produktów
Wybieramy najlepszy szampon do wrażliwej skóry głowy. Zobacz, jakich preparatów możesz używać przy nadwrażliwości, by ograniczyć świąd, pieczenie i przesuszenie skalpu. Poznaj nasze TOP 6!Najlepsze wcierki na porost włosów — ranking produktów
Jakie są najlepsze wcierki na porost włosów? Sprawdź nasz ranking produktów i wybierz kosmetyk na miarę swoich potrzeb.Najlepsze szampony zwiększające objętość włosów – ranking TOP 5!
Sprawdź najlepsze szampony zwiększające objętość. Przygotowaliśmy ranking produktów, które warto znać, jeżeli masz problem z przyklapniętymi włosami.
Pieluchomajtki dla dorosłych a refundacja - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Jakie są najważniejsze zasady refundacji pieluchomajtek dla dorosłych? Odpowiadamy na najczęstsze pytania nurtujące opiekunów i pacjentów.Uczulenie na nikiel – jakie są objawy i czego unikać przy alergii na nikiel?
Objawy nadwrażliwości na nikiel najczęściej ograniczają się do fragmentu skóry, który ma bezpośredni kontakt z wykonanym z niego przedmiotem. Dowiedz się, czego unikać przy alergii na nikiel.Bezsenność (insomnia) – przyczyny, leczenie, zapobieganie
Bezsenność wynika najczęściej z przejściowego stresu. Przyczyny zaburzeń mogą być również powodem przewlekłych chorób. W leczeniu insomnii stosuje się terapię farmakologiczną, psychologiczną oraz zmianę nawyków snu.Krew z nosa u dziecka - przyczyny, leczenie i pierwsza pomoc
Krwawienia z nosa to przypadłość, która nierzadko dotyczy dzieci i może wynikać z wielu przyczyn. Dowiedz się, jak prawidłowo postępować w przypadku krwawienia z nosa u dziecka!Obrzęk nóg u starszej osoby – przyczyny, objawy i leczenie
Najczęstszą przyczyną obrzęku nóg u seniorów jest przewlekła niewydolność żylna, a także zaburzenia pracy serca, nerek oraz inne choroby współistniejące. Dlatego osoby starsze powinny być pod stałą kontrolą lekarską.Na czym polega zero waste?
Zero waste - styl życia, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. Artykuł zawiera praktyczne porady i inspiracje dla osób chcących zacząć działać na rzecz ochrony środowiska.Spóźniający się okres – ile może się spóźniać i co to powoduje?
Spóźniający się okres jest objawem nie tylko ciąży, ale również całej grupy zaburzeń miesiączkowania. Dowiedz się, jakie objawy powinny wzbudzić Twój niepokój i kiedy udać się do ginekologa.Najlepsze polskie firmy kosmetyczne - ranking Dr.Max Drogeria
Polskie kosmetyki na topie! Przedstawiamy najlepsze marki kosmetyczne z Polski, które wyróżniają się wysoką jakością, skutecznością i nowoczesnym podejściem do pielęgnacji.Pielęgnacja protezy zębowej – jak i czym czyścić?
Czy wygotowywanie protezy to dobry pomysł? Czy można myć protezę zwykłą pastą do zębów? Odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań znajdziesz w naszym poradniku!Olej kokosowy – zastosowanie, działanie, właściwości
Olej kokosowy to coś więcej niż olej spożywczy! Sprawdź, jak wykorzystać olej kokosowy w swojej diecie i kosmetyce, aby cieszyć się jego dobroczynnymi właściwościami.Makijaż na opadające powieki krok po kroku
Jeśli zastanawiasz się jak wykonać dzienny lub wieczorowy makijaż na opadającą powiekę, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, dzięki któremu poznasz wiele praktycznych wskazówek.Śluz ślimaka – właściwości i zastosowanie
Śluz ślimaka to substancja aktywna, która wzbogaca składy produktów kosmetycznych. Poznaj wszystkie właściwości śluzu ślimaka, jego działanie i sprawdź, czy kosmetyki ze śluzem ślimaka są dla Ciebie.Tymianek – zastosowanie, działanie, właściwości
Tymianek jest rośliną od tysiącleci znaną ze względu na swoje właściwości lecznicze związane m.in. z działaniem na układ oddechowy i pokarmowy. Podpowiadamy, kiedy i jak stosować to zioło!Suplementy w ciąży – co należy przyjmować?
Suplementacja w ciąży jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie witaminy i minerały są najważniejsze oraz co powinnaś suplementować.Spalacze tłuszczu – jak działają i czy warto je stosować?
Spalacze tłuszczu to bardzo popularne suplementy diety na odchudzanie, jednak ich skuteczność bywa wyolbrzymiana. Sprawdź jak działają, czy są bezpieczne i kiedy warto je zastosować.Cera sucha – czym się charakteryzuje i jak o nią dbać?
Borykasz się z szorstką, wrażliwą i suchą skórą? Ten artykuł jest dla Ciebie! Omawiamy charakterystykę i przyczyny suchej skóry, a także przedstawiamy sprawdzone sposoby i kosmetyki na uporczywe przesuszenie skóry.Ćwiczenia na skoliozę – jakie stosować, a jakich unikać?
Skolioza nie musi rządzić Twoim życiem - dowiedz się, jak ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w poprawie koordynacji ruchowej i zmniejszeniu skrzywienia kręgosłupa.Komedogenność w kosmetykach – co to znaczy?
Skuteczna pielęgnacja skóry wymaga wyboru produktów odpowiednich dla Twojego typu skóry. Przeczytaj artykuł o komedogenności kosmetyków, aby dokładniej poznać temat i podjąć najlepszą decyzję.Najlepszy prezent na Dzień Mężczyzny – ranking produktów
Dzień Mężczyzny to czas, kiedy możesz podziękować swojemu chłopakowi, tacie, bratu czy koledze za to, że są w Twoim życiu. Odkryj najlepsze pomysły na prezenty, które sprawią mężczyźnie radość i zostaną w pamięci na długo!Najlepszy prezent na Dzień Kobiet - ranking produktów
Najlepszy prezent na Dzień Kobiet to taki, który uwzględnia preferencje obdarowanej osoby. Nie wiesz, jaki upominek wybrać? Sprawdź nasz ranking - 5 najlepszych prezentów na Dzień Kobiet.Jak dbać o piękny zapach w domu?
Szukasz pomysłów na ładny zapach w domu? Zastanawiasz się, co zrobić, żeby aromat długo się utrzymywał? Przeczytaj nasze porady i propozycje produktów, dzięki którym wypełnisz wnętrze piękną wonią.Nadwrażliwość zębów – co ją powoduje i jak ją zwalczyć?
Nadwrażliwość zębów często spowodowana jest nieodpowiednimi nawykami higienicznymi. Lekceważenie problemu może stanowićprzyczynę poważniejszych schorzeń, dlatego warto zgłosić się po profesjonalną pomoc.Jak odmłodzić dłonie?
Odkryj tajniki odmładzania skóry dłoni! W naszym artykule znajdziesz dokładny opis najlepszych metod, które pozwolą Ci zredukować oznaki starzenia się skóry i poprawić jej kondycję.Jak myć i pielęgnować włosy kręcone?
Odkryj tajniki pielęgnacji kręconych włosów! Z artykułu dowiesz się, jak dbać o swoje loki, jakie produkty wybrać i jakich błędów unikać, żeby Twoje włosy zawsze wyglądały zdrowo i pięknie.Najlepsze prezenty na Dzień Kobiet – ranking produktów
Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych prezentów dla każdej kobiety. Spraw radość wyjątkowej kobiecie i podaruj jej prezent, którego nigdy nie zapomni.Jak określić porowatość włosów?
Typ porowatości Twoich włosów jest kluczem do pięknej fryzury! Poznaj najważniejsze czynniki wpływające na poziom porowatości i dowiedz się, jak dobrać odpowiednie produkty i metody pielęgnacji.Kwas salicylowy - właściwości i zastosowanie
Kwas salicylowy to popularny składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry. Czy wiesz, że jest on również skuteczną substancją przeciwtrądzikową? Dowiedz się więcej o jego działaniu i korzyściach dla skóry.Obgryzanie paznokci (onychofagia) - jakie są przyczyny i jak sobie z tym poradzić?
Obgryzanie paznokci, czyli onychofagia, to kompulsywny nawyk skutkujący nieestetycznym wyglądem dłoni. Może również prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych. Jak radzić sobie z zaburzeniem? Wyjaśniamy.Najlepsze prezenty na Dzień Mężczyzny – ranking produktów
Nie wiesz, jaki kupić prezent na Dzień Mężczyzn? Postaw na coś praktycznego i jednocześnie oryginalnego! Poszukaj inspiracji wśród naszych pomysłów i zaskocz swojego mężczyznę.Jak pozbyć się zaskórników?
Zmagasz się z zaskórnikami? Przeczytaj, jak dbać o skórę z problemem wągrów oraz jak się ich pozbyć. Przedstawiamy domowe sposoby na zaskórniki oraz profesjonalne zabiegi.Alergia w ciąży – jak sobie z nią radzić?
Alergia to nadwrażliwość natychmiastowa na dany alergen, z którym kontakt u osoby nieuczulonej nie wywołuje żadnych objawów. W jaki sposób możemy sobie radzić z alergią u kobiet w ciąży? Sprawdź!Odcisk na stopie – jak się pozbyć?
Odciski, czyli bolesne zmiany na stopach powodują duży dyskomfort i problemy z chodzeniem. Jak powstają odciski i jak ich uniknąć? Poznaj domowe sposoby na odciski na stopach i metody leczenia.Skolioza – objawy, przyczyny i sposoby leczenia
Skolioza może pojawić się na każdym etapie rozwoju dziecka. W większości przypadków trudno ustalić jej dokładną przyczynę. Leczenie schorzenia opiera się na rehabilitacji oraz kształtowaniu nawyku prawidłowej postawy.Alergia wziewna – przyczyny, objawy i leczenie
Alergiczny nieżyt nosa i spojówek, a także astma oskrzelowa to dwie postacie alergii wziewnej, które mogą ze sobą współistnieć lub występować w pojedynkę. W jaki sposób dochodzi do ich rozwoju? Sprawdź!Peeling skóry głowy – jak go wykonać i jaki warto kupić?
Skuteczna pielęgnacja skóry głowy – peeling mechaniczny i enzymatyczny. Sprawdź, który rodzaj peelingu wybrać, aby zadbać o skórę głowy, pozbyć się zanieczyszczeń i pobudzić procesy odnowy komórkowej.Jak dbać o układ oddechowy?
Unikanie nikotyny, regularna aktywność fizyczna oraz cykliczne badania pozwolą w znaczący sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń układu oddechowego i zachować dobrą kondycję organizmu.Najlepsze książki dla dzieci – ranking produktów
Jaka jest najlepsza książka dla dzieci? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Poznaj nasze wskazówki i sprawdź ranking 6 polecanych książek. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego dziecka!L-teanina – czym jest i jakie ma właściwości?
Naturalnie występująca w herbacie L-teanina wpływa na funkcjonowanie mózgu i można wykorzystać ją do poprawy samopoczucia. Dowiedz się, jak działa ta substancja i jakie ma zastosowanie!Najlepsza pasta do zębów – ranking produktów
Dobra pasta do zębów to podstawa pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Jak wybrać tę najlepszą? Sprawdź nasz ranking past do zębów! Znajdziesz w nim pasty wybielające, przeciwpróchnicze i zmniejszające nadwrażliwość.Szampon dla psa – ranking produktów
Szampon dla psa powinien mieć naturalny skład oraz skutecznie oczyszczać sierść zwierzęcia. Przeczytaj nasz ranking i poznaj wskazówki, dzięki którym wybierzesz najlepszy produkt dla swojego pupila.Kaszel palacza – przyczyny, objawy i leczenie
Kaszel palacza powstaje na skutek rozrostu gruczołów śluzowych w efekcie dostarczania organizmowi nadmiernej ilości toksyn. Jedynym sposobem na pozbycie się objawu jest całkowita rezygnacja z palenia papierosów.Czym zastąpić mięsa w diecie?
Dostępność różnych rodzajów zamienników mięsa rośnie wraz ze zwiększającą się popularnością diety wegetariańskiej. Jak wybrać odpowiedni pod kątem odżywczym roślinny substytut?Cukrzyca ciążowa – czym jest i jak wpływa na dziecko?
Cukrzyca ciążowa to zaburzenie coraz częściej wikłające ciąże, związane z zaburzonym wydzielaniem i działaniem insuliny. Dowiedz się, jakie zagrożenia za sobą niesie!Dieta matki karmiącej - co może jeść, a czego powinna unikać?
Dieta kobiety w okresie laktacji wpływa na skład produkowanego mleka. Sprawdź, jak zbilansować jadłospis, by dostarczyć organizmowi matki (i dziecka) niezbędne składniki pokarmowe.Ból jajnika przed okresem – co oznacza?
Ból jajnika może poprzedzać wystąpienie okresu. Określenie jego natężenia, charakteru oraz czasu trwania, a także innych współistniejących dolegliwości pozwala postawić diagnozę.Jak prawidłowo malować paznokcie?
Malowanie paznokci nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jaki lakier wybrać? Jak malować pod skórki? Co zrobić, aby lakier nie odpryskiwał? Poznaj nasze porady i wskazówki!Katar w ciąży - ile trwa i jak się go pozbyć?
Katar w ciąży może stanowić objaw rozwijającej się infekcji dróg oddechowych albo alergii. Dowiedz się, ile może trwać i w jaki bezpieczny sposób możesz złagodzić jego nasilenie.Jak się wyspać? Sposoby na dobry sen
Odpowiednia długość i jakość snu są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile trzeba spać oraz co zrobić, żeby lepiej się wysypiać.Nerwica lękowa – przyczyny, objawy i leczenie
Nerwica lękowa to rodzaj irracjonalnego, uporczywego lęku i niepokoju, który towarzyszy nieustannie, przybierając niekontrolowany i zagrażający człowiekowi wymiar. Jak leczyć nerwicę lękową? Sprawdź!Jak wzmocnić serce?
Choroby serca to główna przyczyna zgonów, dlatego o jego kondycję należy dbać każdego dnia. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj naturalne, domowe sposoby na zdrowe i silne serce.Zaburzenia snu – przyczyny, objawy i leczenie
Zaburzenia snu mogą się wiązać z nieprawidłowym czasem jego trwania lub niepożądanymi zachowaniami występującymi w trakcie odpoczynku. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!Pierwszy spacer z noworodkiem – kiedy się wybrać i na jak długo?
Pierwszy spacer z noworodkiem może być bardzo stresującym wydarzeniem. Kiedy się na niego wybrać? Ile powinien trwać i co ze sobą zabrać? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!Krwawienia po menopauzie – przyczyny i leczenie
Krwawienie po menopauzie to objaw, który może wynikać z wielu przyczyn. Jednak ze względu na to, że może być to pierwszy symptom raka endometrium, zawsze należy udać się do ginekologa.Trening interwałowy – na czym polega i dla kogo jest wskazany?
Interwały to bardzo popularna forma treningu. Mogą być pomocne w drodze do wymarzonej sylwetki. Na czym polega trening interwałowy i kto powinien go wykonywać? Przeczytaj nasze porady!Kolagen – jakie ma właściwości i zastosowanie?
Kolagen to białko stanowiące niemal 30% ogółu białek w organizmie. Jakie ma właściwości i zastosowanie? W jaki sposób można dostarczać kolagen do organizmu? Sprawdź!Szałwia w ciąży – czy można ją bezpiecznie pić?
W przebiegu ciąży często występują dolegliwości, z którymi ciężarne próbują walczyć terapią ziołami. Niestety nie wszystkie zioła są w ciąży dozwolone. Jak na tym tle wypada szałwia lekarska? Czy picie szałwii w ciąży jest bezpieczne?Lipa – zastosowanie, działanie, właściwości
Lipa to roślina od lat wykorzystywana w medycynie ludowej. Stosuje się ją przy przeziębianiach, problemach żołądkowych. Zioło działa również rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Dowiedz się więcej!Dobry balsam do skóry dojrzałej – ranking produktów
Balsam do ciała do skóry dojrzałej powinien kompleksowo zatroszczyć się o kondycję skóry. Przedstawiamy ranking najlepszych balsamów do ciała do skóry dojrzałej. Poznaj nasze TOP 5!Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking produktów
Jak działa szczoteczka soniczna i czym różni się od szczoteczki elektrycznej? W artykule wyjaśniamy różnicę oraz rekomendujemy 5 najlepszych szczoteczek sonicznych.Ból żołądka w ciąży – przyczyny i leczenie
Ból w obrębie jamy brzusznej, w tym ból żołądka w czasie ciąży, to objaw, który może zaniepokoić przyszłe mamy. Poznaj jego przyczyny, niepokojące symptomy alarmowe oraz sposoby leczenia!Miód – zastosowanie, działanie, właściwości
Miód i jego właściwości znane są od wieków, a współczesna nauka poświęca wiele uwagi możliwościom jego zastosowania w różnych chorobach. Kiedy warto stosować miód? Przeczytaj i sprawdź!Cykoria – zastosowanie, działanie, właściwości
Cykoria jest bogata w inulinę, cenny składnik wspomagający pracę przewodu pokarmowego. Sprawdź, jakie właściwości ma to warzywo oraz jak je przyrządzać i jeść, by nie było gorzkie!Dieta wegetariańska – co należy suplementować?
Dieta wegetariańska wiąże się z koniecznością dodatkowego dostarczania niektórych substancji odżywczych do organizmu. Zobacz, co należy suplementować, by uzupełnić dietę wykluczającą mięso i ryby!Makijaż 2023 – jakie trendy makijażowe będą popularne w tym roku?
Co będzie mocne w makijażu w 2023 roku? Jakich kosmetyków nie może zabraknąć w kosmetyczce? Sprawdź makijażowe trendy na 2023 i wypróbuj je u siebie!Trądzik hormonalny – jak rozpoznać i jak leczyć?
Zmagasz się z wykwitami i zmianami trądzikowymi na skórze? Sprawdź, czy może to być trądzik hormonalny. Wyjaśniamy, jak go rozpoznać i jak przebiega leczenie.Czym zastąpić cukier?
Wszyscy wiemy, że cukru w diecie najlepiej unikać. Co jednak można stosować zamiast niego, by nadal cieszyć się słodkim smakiem produktów, bez negatywnych efektów zdrowotnych? Podpowiadamy!Cera trądzikowa – czym się charakteryzuje i jak o nią dbać?
Trądzik to choroba przewlekła, która przestała dotyczyć wyłącznie nastolatków. Jak rozpoznać cerę trądzikową? Jakie są przyczyny powstawania pryszczy? Zobacz, jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku.Jak dobrać prezerwatywy?
Prezerwatywy lateksowe czy wykonane z innego materiału? Jak dobrze dobrać rozmiar? Jeśli nurtują Cię te pytania, odpowiedzi na nie znajdziesz w naszym poradniku.Najlepsze prezenty na Walentynki – ranking produktów
Co kupić ukochanej osobie na walentynki? Dzień zakochanych to idealna okazja na wręczenie drugiej połówce drobnego upominku. Podrzucam 6 pomysłów na najlepszy prezent na Walentynki.Jak się perfumować, żeby długo pachnieć?
Co zrobić, aby zapach perfum utrzymywał się cały dzień? Jak wybrać najtrwalsze perfumy? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj ten poradnik i poznaj nasze wskazówki.Jak schudnąć z brzucha?
Odchudzanie wymaga czasu i wysiłku, jednak droga do wymarzonego, płaskiego brzucha nie musi być pasmem niekończących się wyrzeczeń. Zobacz, jak zrobić to skutecznie, bez efektu jo-jo.Farbowanie włosów w domu krok po kroku
Jak farbować włosy w domu? Jak wybrać najlepszą farbę, aby nie niszczyła włosów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku o domowej koloryzacji.Bóle menstruacyjne – jak poradzić sobie z bolesną miesiączką?
Ból miesiączkowy to niezwykle częsta przypadłość, która dotyczy ponad 50% kobiet. Jest to objaw, który może mieć wiele przyczyn. Poznaj je i dowiedz się, kiedy należy zgłosić się do lekarza.Niacynamid – właściwości i zastosowanie
Czy niacynamid, niacyna i witamina B3 to ta sama substancja? Tak! Zobacz, jakie funkcje pełni w organizmie i jak działają na skórę kosmetyki z niacynamidem.Najlepsze karmy dla kotów – ranking produktów
Nie wiesz, jak wybrać najlepszą karmę dla kota spośród setek opcji? Przeczytaj nasz ranking 6 produktów, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.Najlepsze cienie do powiek – ranking produktów
Jaki jest najlepszy cień do powiek? Która paletka będzie najbardziej uniwersalna? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj wskazówki oraz ranking 6 paletek cieni do powiek!Badania na koronawirusa – rodzaje. Ile kosztuje test na COVID-19?
Na rynku dostępne są 3 rodzaje testów przydatnych w diagnostyce COVID-19. Są to testy genetyczne, antygenowe oraz serologiczne. Dowiedz się, który z nich wybrać!Jak wzmocnić paznokcie?
Łamliwe, kruche paznokcie to bardzo powszechny problem powodowany wieloma czynnikami. Szukasz domowych sposobów na wzmocnienie paznokci? Przeczytaj nasz poradnik o diecie i pielęgnacji.Jak układać krótkie włosy?
Ułożenie krótkich włosów w sposób ciekawy i uniwersalny bywa nie lada wyzwaniem. Jeśli szukasz inspiracji i produktów, które pomogą Ci w modelowaniu krótkich włosów, przeczytaj nasz poradnik.Jak spędzić Walentynki?
Walentynki za rogiem, a Ty dalej nie masz pomysłu jak je spędzić ani co wręczyć swojej drugiej połówce? Sprawdź nasze propozycje, na pewno coś Cię zainspiruje!Dieta na trądzik różowaty – co jeść, a czego unikać?
Nieodpowiednia dieta może wyzwalać powstawanie zmian skórnych u osób z trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, co jeść, a jakich produktów unikać, by zapobiegać zaostrzeniu objawów choroby.Makijaż wieczorowy krok po kroku
Wieczorowy makijaż pomoże Ci czuć się wyjątkowo podczas każdej uroczystej okazji. Jak zrobić go samodzielnie, aby podkreślał Twoją urodę i kreację? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!Karmienie piersią – co warto wiedzieć na ten temat?
Karmienie piersią to ważny etap dla mamy i dziecka. Pokarm matki jest dla maluszka najbardziej wartościowy, dlatego sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!Jak zachęcić dziecko do jedzenia?
Dlaczego dziecko omawia posiłków? Co zrobić, aby zachęcić je do jedzenia i próbowania nowych pokarmów? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać ten problem.DOMS (opóźniona bolesność mięśni) – czym jest i jak to załagodzić?
Prawdopodobnie nie ma osoby, która choć raz w życiu nie miała zakwasów po intensywnym wysiłku fizycznym. Czy to na pewno były zakwasy? A może DOMS? Czym jest DOMS, jakie ma objawy i jak je łagodzić?Opaska na kolano – kiedy warto stosować?
Opaski uciskowe na kolana to prosty, bezpieczny i skuteczny sposób na zmniejszenie dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Sprawdź, kiedy warto ją nosić i w czym może Ci pomóc.Mocznik w kosmetyce – właściwości i zastosowanie
Mocznik odpowiada za utrzymanie właściwego nawilżenia skóry. Ze względu na swoje właściwości stanowi cenny surowiec dla branży kosmetycznej. Sprawdź, jak działa mocznik w kosmetykach!Okulary czy soczewki kontaktowe – co wybrać?
Czy okulary są zdrowsze od soczewek? Które rozwiązanie jest tańsze? Jeśli nurtują Cię te pytania, koniecznie przeczytaj nasz poradnik i dokonaj najlepszego wyboru!Sposób na oczyszczanie jelit. Sprawdź, jak zrobić to w domu!
Sprawdzonym i bezpiecznym sposobem na oczyszczenie jelit ze złogów kałowych oraz gazów jest zmiana diety, wprowadzenie aktywności fizycznej oraz regularne nawadnianie. Te działania pozwolą pozbyć się przykrych objawów.Rolowanie mięśni – po co i w jaki sposób je wykonywać?
Jak zacząć się rolować i czy w ogóle warto to robić? Jaki roller wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz listę polecanych produktów znajdziesz w naszym poradniku.Pękające i suche pięty – jakie są przyczyny i jak sobie z nimi radzić?
Popękane, suche pięty to nie tylko problem estetyczny, ale też medyczny. Jak temu zapobiec i jak poprawić kondycję skóry stóp? Przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się jak postępować.Pękająca skóra na dłoniach – jakie są przyczyny i jak temu zaradzić?
Pękająca skóra na dłoniach to nieestetyczny i bolesny problem. Co robić, gdy pęka skóra na dłoniach? Sprawdź!Uraz nadgarstka − jak sobie poradzić z kontuzją nadgarstka?
Do najczęstszych urazów nadgarstka należą: złamania, skręcenia i zwichnięcia oraz stłuczenia. Leczenie kontuzji obejmuje unieruchomienie ręki, schładzanie bolesnego obszaru oraz odpowiednio dobraną rehabilitację.Książki dla wysoko wrażliwych
Wysoka wrażliwość to przede wszystkim silne odczuwanie bodźców oraz wysoki poziom empatii. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź, jakie książki dla wysoko wrażliwych warto przeczytać!Aloes – zastosowanie, działanie, właściwości
Jak działa aloes na organizm? Czy każdy może go spożywać? Przeczytaj artykuł i poznaj wszystkie właściwości aloesu.Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka
Wyprawka do szpitala dla mamy i noworodka to bardzo ważny etap przygotowania do porodu. Co powinno się w niej znaleźć? O jakich dokumentach trzeba pamiętać? Przeczytaj nasz poradnik!Najlepsze balsamy do ust – ranking produktów
Jeśli Twoim problemem są suche, spierzchnięte i pozbawione nawilżenia usta, koniecznie sprawdź ranking najlepszych balsamów do ust. Zapomnij o odstających skórkach! Poznaj nasze TOP 6 i wybierz swojego ulubieńca.Najlepsze płyny do higieny intymnej – ranking produktów
Dobry płyn do higieny intymnej zapewnia skuteczną ochronę przed infekcją, a także długotrwałą świeżość i komfort. Sprawdź nasz ranking najlepszych płynów do higieny intymnej.Najlepsze peelingi do ciała – ranking produktów
Dobry peeling do ciała to kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Nie wiesz, na który się zdecydować? Sprawdź nasz ranking najlepszych peelingów do ciała!Najlepsze książki o rozwoju osobistym – ranking
Brakuje Ci motywacji? Czujesz, że potrzebujesz zmiany? Chcesz spojrzeć na swoje życie z nowej perspektywy? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych książek o rozwoju osobistym. Sprawdź, które z nich warto przeczytać!Katar u niemowlaka − skąd się bierze i jak go leczyć?
Najczęstszą przyczyną wywołującą katar u niemowlaka są infekcje wirusowe. Aby udrożnić nos malucha i ułatwić mu oddychanie, warto odciągać wydzielinę, stosować inhalację oraz zadbać o optymalną wilgotność w pomieszczeniach.Jak karmić kota?
Nie wiesz, jak karmić kota? Chcesz zagwarantować swojemu pupilowi optymalny schemat żywienia, który zadba o jego zdrowie? Zebraliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych wskazówek.Dieta dla seniora – jak powinno wyglądać żywienie osoby starszej?
Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta dla seniora, zapobiegająca niedoborom i sprzyjająca profilaktyce częstych chorób? Poznaj najważniejsze zasady żywienia dedykowane osobom starszym!Sok z granatu – zastosowanie, działanie, właściwości
Granat to egzotyczny owoc o udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Ponieważ wydobywanie z wnętrza charakterystycznych, czerwonych ziarenek bywa kłopotliwe, warto postawić na sok z granatu. Sprawdź, jakie ma właściwości.Kaszel u starszej osoby – jakie są przyczyny i jak go wyleczyć?
Lista potencjalnych przyczyn kaszlu u starszej osoby jest bardzo długa. Objaw może zwiastować infekcje górnych dróg oddechowych lub przewlekłe dolegliwości układu oddechowego, dlatego wymaga kompleksowej diagnostyki.Kasza jaglana – zastosowanie, działanie, właściwości
Poznaj wszystkie właściwości kaszy jaglanej i sprawdź, co możesz z niej przyrządzić.Ekologiczne pranie – jak prać, żeby było eko?
Jak być bardziej eko? Wprowadzając zmiany w swojej codzienności! Podpowiadamy, jak zrobić ekologiczne pranie, jakich środków do prania używać i na co zwrócić uwagę, by chronić środowisko.Dieta dla psa – jak dobrać i zbilansować dietę dla swojego pupila?
Nie wiesz jaką dietę wybrać dla swojego psa? Zastanawiasz się, która karma będzie najlepsza i jakie wybrać przekąski? Koniecznie przeczytaj ten poradnik.Blue Monday – skąd się wziął najbardziej depresyjny dzień w roku?
Teoria Blue Monday mówi, że trzeci poniedziałek stycznia to najbardziej depresyjny dzień w roku. Czy tak jest w istocie? O co chodzi z Blue Monday? Wyjaśniamy!Jak odstawić dziecko od karmienia piersią?
Odstawianie od piersi bywa bardzo trudne dla mamy i dziecka. Jak się do tego przygotować? Poznaj nasze wskazówki, które mogą pomóc Ci ułatwić ten proces.Domowe sposoby na przeziębienie
Dopadło Cię przeziębienie i szukasz domowych, ale sprawdzonych i skutecznych metod na zmniejszenie objawów? Sprawdź nasze przepisy i sposoby, które pomogą Ci zwalczyć infekcje.Ćwiczenia dla seniorów w domu
Szukasz pomysłów na ćwiczenia w domu, które będą skuteczne, pomocne i bezpieczne dla seniorów? Sprawdź propozycje z tego artykułu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!Stłuszczenie wątroby – przyczyny, objawy i leczenie
Nadużywanie alkoholu lub zaburzenia metabolizmu osłabiają naszą wątrobę, prowadząc do jej stłuszczenia. Regeneracja wątroby, a szczególnie odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie dla kondycji całego organizmu.Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?
Zmarszczki pod oczami to niezbyt lubiana, choć nieunikniona konsekwencja starzenia się skóry. Czy są metody, by opóźnić ten proces? Zobacz, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami.Brak apetytu u seniora – skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić?
Większość przyczyn braku apetytu u seniora to problemy, którym da się zaradzić. Sprawdź, jakie mogą być powody niechęci do jedzenia oraz co robić, gdy osoba starsza nie chce jeść!Dewy skin – czym jest efekt mokrej skóry i jak go uzyskać?
Dewy skin to makijaż, dzięki któremu Twoja twarz będzie wyglądała naturalnie, zdrowo i świeżo. Nie wiesz, jak uzyskać efekt mokrej skóry? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!Kwas mlekowy – właściwości i zastosowanie
Kwas mlekowy jest związkiem organicznym wyróżniającym się cennymi właściwościami dla zdrowia i urody. Sprawdź, jak możesz go wykorzystać w swoich rytuałach pielęgnacyjnych.test: Uczucie pieczenia w gardle – zestresowane
Uczucie pieczenia w gardle – zestresowane ciało włącza mechanizmy obronne. Jednym z nich jest zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego, co wywołuje pieczenie w gardle. Może również prowadzić do rozwoju wrzodów żołądkaWypadanie włosów po ciąży – przyczyny i sposoby radzenia sobie z tym problemem
Wypadanie włosów po ciąży jest skutkiem zmian hormonalnych, które zaszły w organizmie kobiety. To proces przejściowy, jednak może wzbudzać niepokój u świeżo upieczonych mam. Jakie są przyczyny wypadania włosów po ciąży? Jak zapobiec wypadającym włosom po ciąży? Sprawdź!Jak zacząć biegać?
Czy bieganie zawsze musi być męczące? Zdecydowanie nie! Jak je zatem polubić? Podpowiadamy, jakie korzyści zdrowotne przynosi bieganie i jak zacząć biegać, aby wypracować dobre nawyki i nie stracić motywacji do ćwiczeń.Jak palić świece sojowe?
Świece zapachowe pomagają wprowadzić do wnętrza przytulną, romantyczną atmosferę. Zamiast tanich świec parafinowych wybierz świece sojowe, które są bezpieczniejsze i zdrowsze. Sprawdź, jak palić świece sojowe, by starczyły na dłużej.Zęby palacza – jak palenie papierosów wpływa na zęby?
Palenie tytoniu prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych. Czy nikotyna szkodzi również zębom i całej jamie ustnej? Jak dbać o zęby palacza, by uniknąć przykrych konsekwencji uzależnienia?Rozstępy w ciąży – dlaczego powstają i w jaki sposób z nimi walczyć?
Rozstępy w ciąży to zjawisko, które dotyczy ponad połowy ciężarnych. Charakterystyczne, wrzecionowate blizny pojawiają się wskutek nadmiernego rozciągania się skóry. Czy można im zapobiec? Wszystko o rozstępach w ciąży.Pierwsza pomoc na stoku
Dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych powinno być priorytetem każdego narciarza. Chcesz dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy na stoku narciarskim? Przeczytaj nasz poradnik!Jak radzić sobie ze stresem?
Przewlekły stres może znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływać na zdrowie. Zastanawiasz się, jak skutecznie sobie z nim poradzić? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!Żywienie dojelitowe (żywienie enteralne) – czym jest i kiedy się je stosuje?
Żywienie dojelitowe (enteralne) jest sztuczną formą podaży substancji odżywczych za pomocą drogi przewodu pokarmowego w przypadku braku możliwości podawania pokarmu drogą doustną. Sprawdź, na czym polega.Retinol – czym jest i jak zacząć go stosować?
Retinol jest substancją wykorzystywaną głównie w kosmetykach o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym. Poznaj wszystkie właściwości retinolu.Szczotkowanie ciała na sucho – na czym polega i jakie daje efekty?
Systematyczne szczotkowanie ciała na sucho znacznie poprawia kondycję skóry, wpływa również na redukcję znienawidzonego cellulitu. Wyjaśniamy, czym wykonywać masaż na sucho i czy ta metoda jest dla każdego!Jak wybielić zęby w domu?
Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na wybielenie zębów w domu? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!Najlepsze kremy rozświetlające – ranking produktów
Szukasz skutecznego kremu rozświetlającego? Sprawdź nasz ranking i pożegnaj szarą, zmęczoną i pozbawioną blasku skórę. Przedstawiamy najlepsze kremy rozświetlające – nasze TOP 6.Najlepsze naturalne kosmetyki do włosów – ranking produktów
Szukasz sprawdzonych i dobrych naturalnych kosmetyków do włosów? Sprawdź nasz ranking i wybierz ulubieńca spośród 5 naturalnych propozycji.Najlepsze mleczka do demakijażu – ranking produktów
Dobre mleczko do demakijażu rozprawi się z kosmetykami kolorowymi, nadmiarem sebum i innymi zanieczyszczeniami. Nie wiesz, na jaki preparat się zdecydować? Sprawdź nasz TOP 6!Prezenty na Dzień Dziadka – 9 najlepszych pomysłów!
Dzień Dziadka stanowi okazję do pokazania bliskiej osobie, że bardzo nam na niej zależy. Co podarować seniorowi? Sprawdź nasze zestawienie i dopasuj odpowiedni prezent!Prezent na Dzień Babci – ranking sprawdzonych pomysłów!
Kosmetyki, perfumy, albumy ze zdjęciami, a może ciśnieniomierz? Jaki prezent wybrać na Dzień Babci? Sprawdź, co podarować bliskiej osobie, by zobaczyć uśmiech na jej twarzy!Czy można pić miętę w ciąży?
Mięta to jedno z ziół redukujących nieprzyjemne objawy żołądkowe występujące u kobiet w ciąży? Czy mięta jest bezpieczna dla ciężarnych? Ile mięty można pić w ciąży? Odpowiadamy!Kwas bursztynowy (ekstrakt z bursztynu) – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Kwas bursztynowy znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, a od niedawna również w branży kosmetycznej. Czym jest ekstrakt z bursztynu i jak działa na organizm?Schodząca skóra na stopach u dziecka – przyczyny i sposoby leczenia
Łuszcząca i pękająca skóra na stopach u dziecka może być dla niego źródłem wielu przykrych dolegliwości. Poznaj jej możliwe przyczyny i sposoby leczenia!Różeniec górski (korzeń arktyczny) – zastosowanie, działanie, właściwości
Czujesz się zmęczony, zestresowany? W okresie natężonego wysiłku psychicznego i fizycznego poleca się stosowanie adaptogenów, w tym różeńca górskiego. Poznaj jego właściwości!Zniszczone i rozdwojone końcówki włosów – jak wyglądają i jak je uratować?
Co zrobić, gdy końcówki włosów są zniszczone i zaczynają się rozdwajać? Opisujemy domowe sposoby i zasady pielęgnacji kruchych i słabych włosów.Uczulenie na alkohol – jak się objawia i czy można leczyć alergię na alkohol?
Twoja skóra po wypiciu alkoholu staje się czerwona i swędzi? Odczuwasz drapanie w gardle, a serce bije zdecydowanie szybciej? To może być uczulenie na alkohol. Jak postępować w przypadku ataku alergii na alkohol i co warto o niej wiedzieć?Zaburzenia chodu i równowagi u osób starszych – przyczyny, objawy i leczenie
Zaburzenia chodu u osób starszych są ściśle związane z ograniczeniem sprawności fizycznej i wieloma schorzeniami towarzyszącymi. Niestety bardzo często prowadzą do groźnych w skutkach upadków.Zielona herbata – zastosowanie, działanie, właściwości
Konsumpcja zielonej herbaty powiązana jest m.in. z działaniem odchudzającym oraz wspierającym zdrowie układu krążenia. Poznaj zastosowanie tej rośliny w medycynie, kuchni i kosmetologii!Kwercetyna – właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania
Kwercetyna to jeden ze związków odgrywających w organizmie ważną rolę. Czym jest i jakie ma właściwości? Czy istnieją przeciwwskazania do suplementacji i w jakich produktach występuje naturalnie? Sprawdź!Pieczenie i uczucie palenia w przełyku – przyczyny, objawy i domowe sposoby
Pieczenie i uczucie palenia w przełyku mogą wskazywać na wiele różnych schorzeń, wśród których najczęściej diagnozowany jest refluks żołądkowo-przełykowy. Dowiedz się, jak walczyć z palącym przełykiem!Morsowanie – czym jest i jaki ma wpływ na organizm?
Zima to idealne wręcz warunki, aby spróbować nowej aktywności, jaką jest morsowanie. Czy kąpiele w lodowatej wodzie są bezpieczne dla każdego? Zobacz, jak przygotować się do morsowania!Import równoległy leków – na czym polega i czy warto oszczędzać na produktach leczniczych?
Koszty leczenia bywają przytłaczające. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, zapytaj farmaceutę o produkty z oznaczeniem IR. W artykule wyjaśniamy, czym jest import równoległy leków.Kąpiel noworodka – jak często i w czym kąpać noworodka?
Kąpiel noworodka to czynność, która początkowo może budzić niepokój i stanowić powód do stresu. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dzięki którym dowiesz się, jak często i w czym kąpać noworodka.Wrzody żołądka i dwunastnicy – przyczyny, objawy i leczenie
Wrzody żołądka i dwunastnicy to ubytki w błonie śluzowej. Najczęstszą przyczyną choroby jest zakażenie Helicobacter pylori i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie schorzenia, jest endoskopia.Odmrożenia – stopnie, objawy i pierwsza pomoc
Odmrożenia to zmiany miejscowe wywołane działaniem niskiej temperatury powietrza. Pierwsza pomoc powinna polegać na jak najszybszym przywróceniu krążenia w danej części ciała.Czy produkty lecznicze z importu równoległego są bezpieczne? Sprawdź, czy warto pokusić się na niższą cenę!
Import równoległy w Polsce pozwala na zakup produktów leczniczych z krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Sprawdź, na czym dokładnie polega to rozwiązanie!Duszący kaszel – przyczyny, leczenie i domowe sposoby
Duszący kaszel, który utrzymuje się przez dłuższy czas może być objawem wielu różnych schorzeń, nie tylko tych związanych z układem oddechowym. Objaw zawsze należy skonsultować z lekarzem.Grupy ryzyka zarażenia koronawirusem
Do pacjentów z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu zakażenia COVID-19 należą w szczególności osoby obciążone ciężkimi chorobami płuc i serca. Dowiedz się, kto jeszcze do niej przynależy!Choroba AIDS – przyczyny zakażenia, objawy i leczenie
AIDS to ciężka choroba wywołana przez wirusa HIV. Z jej powodu układ odpornościowy nie jest w stanie poradzić sobie z patogenami, którymi zakażenie u osób zdrowych nie wywołuje żadnych objawów.Płodność u mężczyzn – co na nią wpływa i jak ją poprawić?
Płodność u mężczyzn jest zależna od wielu czynników związanych z dietą i stylem życia, które można modyfikować. Odpowiednia ilość ruchu oraz dieta bogata w składniki odżywcze daje ogromne szanse na poprawę jakości nasienia.Szczepienia na COVID-19 − kiedy, jakie i czy są bezpieczne?
Szczepienie na COVID-19 to istotny przełom w medycynie, dzięki któremu możliwe było zakończenie pandemii. Choć choroba w dalszym ciągu jest z nami, nie notuje się już tak dużej liczby chorych.Najlepsze kremy do rąk na zimę – ranking produktów
Dobre kremy do rąk na zimę pomogą Ci skutecznie nawilżyć oraz ochronić skórę dłoni przed mrozem i wiatrem. Sprawdź nasz ranking produktów, wybierz krem, który odpowiada Twoim potrzebom i przygotuj swoją kosmetyczkę na zimową niepogodę.Jak schudnąć, jeżdżąc na rowerze?
Systematyczna jazda na rowerze pomaga spalić tkankę tłuszczową, a tym samym – schudnąć. Zobacz, jak często należy jeździć na rowerze i jak prowadzić trening, by uzyskać zadowalające efekty.Peptydy – czym są i jak działają?
Peptydy to związek występujący naturalnie w organizmie, a jego działanie docenił między innymi przemysł kosmetyczny. Poznaj właściwości peptydów i zobacz, jakie efekty przynosi używanie kosmetyków z peptydami.Zakwasy po treningu - czym są i jak się ich pozbyć?
Co zrobić, żeby nie mieć zakwasów? Dlaczego należy zadbać o regenerację organizmu? O czym pamiętać, przygotowując się do treningu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!Najlepsze kremy do twarzy na zimę – ranking produktów
Czy dobry krem do twarzy na zimę to konieczność? Tak! Poznaj nasz ranking zimowych kremów ochronnych, wybierz jedną z sześciu wartych uwagi propozycji i chroń swoją skórę przed zimową aurą.Spirulina – zastosowanie, działanie, właściwości
Spirulina nie tylko dostarcza cennych dla zdrowia składników pokarmowych, ale wspomaga również terapię niektórych chorób. Dowiedz się, jakie efekty daje spożywanie tych mikroalg!Jęczmień u dziecka − przyczyny, objawy, leczenie i domowe sposoby
Jęczmień na oku najczęściej pojawia się u dzieci po potarciu powieki brudnymi rękami. Uwidacznia się wówczas obrzęk i zaczerwienienie. Leczenie polega na oczyszczaniu okolicy oczu, ciepłych okładach i masażu.Częste przeziębienia – przyczyny i sposoby na zapobieganie infekcjom
Częste przeziębienia to zazwyczaj skutek nieodpowiedniej diety i przemęczenia organizmu. Infekcje mogą być również sygnałem rozwijających chorób, wymagających leczenia. Poznaj przyczyny nawracających infekcji.Ból jąder (ból jądra) – przyczyny, objawy i leczenie
Jądra to ważna część męskiego układu płciowego. Kiedy bez uchwytnej przyczyny pojawia się ból jąder lub jednego z nich, należy odbyć konsultację urologiczną.Mleko kozie w diecie niemowląt i dzieci – wszystko, co powinieneś na ten temat wiedzieć!
Czy mleko kozie dla niemowlaka i małego dziecka to dobry pomysł? Sprawdź, jakie stanowisko w tej sprawie prezentuje Polskie Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci!Uczulenie na mleko modyfikowane - jakie są objawy i jak sobie z nim radzić?
Objawy w postaci zaburzeń trawienia pokarmu, zmian skorych i problemów z układem oddechowym mogą wskazywać na uczulenie na składniki mleka modyfikowanego. Jak rozpoznać tę alergię u dziecka?Masaż głowy krok po kroku – jak i czym masować skórę głowy?
Szukasz sprawdzonych metod na poprawę kondycji włosów? Sprawdź, jakie efekty przynosi masaż skóry głowy! Wystarczy kilka minut dziennie, by wzmocnić kosmyki, a także usunąć zmęczenie i stres.Przetrenowanie mięśni i organizmu – objawy oraz skutki zmęczonych mięśni. Sprawdzone wskazówki, jak wyjść z przetrenowania!
Przetrenowanie często zdarza się u sportowców, zwłaszcza gdy brakuje czasu na regenerację. Prowadzi do uszkodzenia mięśni, a nawet - infekcji. Sprawdź, jakie są objawy i skutki przetrenowania organizmu!Czy maseczki chronią przed koronawirusem? Jakie maseczki wybrać?
Czy maseczki faktycznie chronią przed wirusem COVID-19? Jakie są ich rodzaje i którą najlepiej wybrać? Zapraszamy do lektury!Zatorowość płucna – przyczyny, objawy i leczenie
Zatorowość płucna może mieć zróżnicowany obraz kliniczny – od dramatycznych objawów niewydolności krążenia, do postaci zupełnie bezobjawowej. Poznaj jej przyczyny, możliwe objawy i sposoby leczenia.Zestawy kosmetyków na święta: ranking gwiazdkowych hitów!
Zestawy kosmetyków na święta to niezawodny sposób na prezent dla kobiet i mężczyzn. Sprawdź nasz ranking gwiazdkowych hitów i wybierz zestaw dla swoich bliskich.Nawracająca grzybica pochwy − jakie są przyczyny i jak leczyć?
Nawracającej grzybicy pochwy sprzyja szereg różnych czynników: długotrwała antybiotykoterapia, przewlekłe choroby, a także niewłaściwa dieta. Schorzenie wymaga specjalistycznego leczenia ginekologicznego.Krwawienie dziąseł – co jest przyczyną i jak je leczyć?
Krwawiące dziąsła mogą być jednym z pierwszych objawów zapalenia tkanek przyzębia (paradontozy). U wielu osób ten stan jest spowodowany zbyt agresywnym szczotkowaniem lub niewłaściwą higieną jamy ustnej.Zwyrodnienie stawu biodrowego: profilaktyka to ruch i dieta!
Koksartroza doprowadza do stopniowej destrukcji stawu biodrowego. Chorobę można spowolnić za pomocą środków farmakologicznych oraz różnego rodzaju metod rehabilitacyjnych.Dieta odchudzająca dla seniora – jak schudnąć w starszym wieku?
Układając jadłospis dla seniora, trzeba wziąć pod uwagę liczne zmiany w organizmie, które zachodzą wraz z wiekiem. Jak wygląda zbilansowana dieta odchudzająca dla osoby starszej?Pryszcze na czole – jakie są przyczyny i jak się pozbyć trądziku na czole?
Pryszcze na czole to problem estetyczny i zdrowotny, który może wywoływać kompleksy. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć? Poznaj skuteczne metody na niechciane krosty na czole.Dieta trzustkowa – jakie są jej podstawowe zasady i jakie produkty warto jeść?
Choroby trzustki mogą prowadzić do dolegliwości związanych z zaburzeniami trawienia. Co jeść, aby unikać tych objawów? Poznaj zasady diety na trzustkę!Nadciśnienie w ciąży – przyczyny, objawy i leczenie
Nadciśnienie w ciąży może wynikać z wielu przyczyn. Często są one trudne do zidentyfikowania. Dowiedz się, jak powinno wyglądać leczenie podwyższonego ciśnienia u kobiety spodziewającej się dziecka!Nerwica serca – przyczyny, objawy i leczenie
Nerwica serca może dawać objawy podobne do zawału serca czy groźnych zaburzeń rytmu. Jednak przyczyna stojąca za rozwojem tego zaburzenia jest zgoła inna. Dowiedz się więcej na temat nerwicy serca.Najlepsze odżywki do paznokci - ranking produktów
Właściwa pielęgnacja paznokci może zmniejszyć ich kruchość i łamliwość, wygładzić powierzchnię płytki oraz zadbać o jej właściwe nawilżenie. Sprawdź nasz ranking najlepszych odżywek do paznokci i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.Najlepsze szampony wygładzające włosy — ranking produktów
Walczysz z puszącymi się włosami? Nie wiesz, jak skutecznie je wygładzić i zdyscyplinować? Sprawdź nasz ranking najlepszych szamponów wygładzających włosy i wybierz produkt dostosowany do Twoich potrzeb.Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów — ranking produktów
Prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeżeli zaopatrzysz się w funkcjonalną szczoteczkę. Sprawdź nasz ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych do zębów i wybierz produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.Probiotyk, prebiotyk, synbiotyk – czym się różnią i jaką pełnią rolę?
Probiotyki, prebiotyki i synbiotyki wspomagają mikrobiotę i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Kiedy zdecydować się na przyjmowanie suplementów diety? Sprawdź!Olejek eukaliptusowy – zastosowanie, działanie, właściwości
Olejek eukaliptusowy posiada nie tylko przyjemny zapach, ale również szereg właściwości zdrowotnych. Sprawdź, jak wykorzystać go do przygotowania inhalacji łagodzących objawy przeziębienia!Domowe sposoby na suche dłonie. Poznaj skuteczne metody pielęgnacji suchej skóry!
Twoje dłonie są suche i zniszczone? Dowiedz się, jak możesz temu zapobiec. Sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki i poznaj przepisy na domowe preparaty do pielęgnacji skóry.Arbutyna (alpha arbutin) – czym jest i jakie ma właściwości?
Martwią Cię nieestetyczne przebarwienia na skórze twarzy lub ciała? Skutecznym remedium może okazać się kosmetyk z arbutyną! Co to jest arbutyna i w jakich preparatach ją znajdziesz? Sprawdź!Jakie leki warto mieć w apteczce na wypadek COVID-19?
COVID-19 to wirusowa choroba zakaźna dotycząca w głównej mierze układu oddechowego. Ze względu na zróżnicowane nasilenie objawów każdy pacjent wymaga zindywidualizowanego podejścia.Jak biegać, żeby schudnąć? Czy przez bieganie można schudnąć?
Czy bieganie to dobry sposób na schudnięcie? W jaki sposób i ile biegać, by spalić tkankę tłuszczową? Wszystko o wpływie biegania na kondycję i spalaniu tkanki tłuszczowej.Witaminy na wypadanie włosów – sprawdź, jakie składniki odżywcze powinnaś dostarczać swoim kosmykom!
Chcesz cieszyć się oszałamiającym wyglądem? Koniecznie dowiedz się, jakie witaminy stosować na wypadnie włosów? Sprawdź, czym grozi niedobór lub nadmiar potrzebnych składników!Ból piszczeli – jakie są przyczyny i jak radzić sobie z bólem kości piszczelowej?
Najczęstsze przyczyny bólu piszczeli obejmują przetrenowanie organizmu oraz różnego rodzaju kontuzje. Objawy mogą również wskazywać na szereg innych schorzeń, dlatego tych dolegliwości nie można bagatelizować.Drapanie w gardle – przyczyny i domowe sposoby
Drapanie w gardle powstaje przez podrażnienie błony śluzowej w wyniku chorób o podłożu bakteryjnym lub wirusowym, może wskazywać również na alergię. W leczeniu świetnie sprawdzają się leki apteczne oraz domowe sposoby.Wylewy podskórne u osób starszych – przyczyny, objawy i leczenie
Mechanizm powstawania wylewów podskórnych związany jest z wynaczynieniem krwi do tkanek. Zmiany najczęściej lokalizują się w obrębie rąk. Przyjmowane leki oraz stany chorobowe organizmu zwiększają ryzyko tworzenia się sińców.Trądzik u dorosłych — jakie są przyczyny i jak go leczyć?
Trądzik u dorosłych może powodować spadek pewności siebie oraz problemy w kontaktach społecznych. Wyjaśniamy, jakie są jego przyczyny i jak go leczyć. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat!Kiedy wraca miesiączka po porodzie?
Kiedy wraca miesiączka po porodzie? Czy u każdej kobiety po porodzie okres pojawia w tym samym czasie? Od czego zależy termin powrotu miesiączki po porodzie? Wszystko o okresie po porodzie.Jak wzmocnić paznokcie?
Twoim problemem są delikatne, kruche i osłabione paznokcie? Poznaj przyczyny słabych paznokci oraz wskazówki, jak wzmocnić paznokcie za pomocą diety, suplementów i domowych sposobów.Opryszczka narządów płciowych – jak ją rozpoznać i wyleczyć?
Opryszczka narządów płciowych to jedna z chorób wenerycznych, których nie da się całkowicie wyleczyć. Jednak dzięki odpowiedniemu postępowaniu, możliwe jest znaczne ograniczenie ryzyka jej nawrotów.Krzem – właściwości, zastosowanie i występowanie
Niedobory krzemu mogą dawać objawy w postaci osłabienia włosów i paznokci oraz pogorszenia stanu skóry. Jak uzupełnić dietę w ten pierwiastek i czy warto sięgnąć po suplementy?Pryszcze w miejscach intymnych – jak sobie z nimi radzić?
Pryszcze w miejscach intymnych mogą obniżyć jakość życia. Najczęściej problem leży w nieodpowiedniej technice golenia lub uczulających kosmetykach. Przewlekłe zmiany są wskazaniem do porady lekarskiej.SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego) – przyczyny, objawy i leczenie
Zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego SIBO wymaga kompleksowej terapii. Uporczywe objawy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Antybiotykoterapia, dieta oraz zmiana stylu życia to złoty standard leczenia.COVID-19 – objawy, leczenie i profilaktyka
Gorączka, ból gardła, suchy kaszel, nieżyt nosa – to objawy sugerujące zakażenie SARS-CoV-2. Nie bagatelizuj ich. Zgłoś się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie postępowanie.Co na chrypkę? Poznaj domowe sposoby na podrażnienie strun głosowych
Chcesz pozbyć się uciążliwej chrypki i odzyskać dawny głos? Koniecznie przeczytaj nasze porady blogowe i dowiedz się, jak złagodzić podrażnienie strun głosowych!Dieta na nadciśnienie – co można jeść, a czego unikać?
Modyfikacje stylu życia są jedną z podstawowych metod profilaktyki i terapii chorób układu krążenia. Jaka dieta sprawdzi się najlepiej przy nadciśnieniu tętniczym?Pielęgnacja cery dojrzałej – jak dbać o nią w domu i w gabinecie kosmetycznym?
Pielęgnacja cery dojrzałej wymaga zastosowania produktów nawilżających i ujędrniających. Jakie kosmetyki będą odpowiednie? A może lepsze będą zabiegi w gabinecie kosmetycznym? Odpowiadamy.Arytmia serca (zaburzenie rytmu serca) – przyczyny, objawy i leczenie
Nieprawidłowy rytm serca, sprawia, że jego skurcze mogą być mniej efektywne. U części pacjentów objawia się to m.in. osłabieniem, uczuciem kołatania serca, a także bólem w klatce piersiowej.Ból głowy w ciąży – jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?
Ból głowy w ciąży, podobnie jak poza nią, najczęściej ma charakter idiopatyczny. Jednak może być również spowodowany chorobą stanowiącą zagrożenie dla życia. Z tego powodu nie należy go bagatelizować.Kolka podczas biegania – jak sobie z nią poradzić?
Zdarza się, że podczas biegu odczuwasz nagły, przeszywający ból zlokalizowany w okolicy brzucha? To prawdopodobnie kolka biegacza. Zobacz, jak poradzić sobie z kolką podczas biegu i jak jej uniknąć.BCAA – co to jest? Czy warto je przyjmować?
BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione, są niezbędnymi składnikami tkanki mięśniowej. Czy zażywanie ich w formie suplementów diety skutecznie wspomaga osoby uprawiające sport? Sprawdź!Dieta przy kamicy nerkowej – co jeść a czego unikać?
Co może jeść i pić, a czego w jadłospisie powinna unikać osoba z kamicą nerkową? Podpowiadamy, jak za pomocą diety zapobiegać powstawaniu złogów w układzie moczowym.Bakuchiol (roślinny retinol) – czym jest i jak działa?
Bakuchiol nazywany też retinolem roślinnym to cenna substancja pozyskiwana naturalnie. Jakie ma właściwości, w jakich kosmetykach można go znaleźć i kto powinien się nim zainteresować? Sprawdź!Młody jęczmień – zastosowanie, działanie, właściwości
Popularny jako składnik soków, zaliczany do grona superfoods bogatych w składniki mineralne, witaminy i antyoksydanty – poznaj właściwości zdrowotne młodego jęczmienia!Najlepsze szampony do wrażliwej skóry głowy – ranking produktów
Wybieramy najlepszy szampon do wrażliwej skóry głowy. Zobacz, jakich preparatów możesz używać przy nadwrażliwości, by ograniczyć świąd, pieczenie i przesuszenie skalpu. Poznaj nasze TOP 6!Prawdopodobnie masz tę bakterię! Helicobacter pylori – skąd się bierze?
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że bakteria Helicobacter pylori występuje u 70% ludności w krajach rozwijających się. Jakie objawy pojawiają się u zakażonych? Sprawdź!Dysfagia (zaburzenia połykania) – przyczyny, objawy i leczenie
Zaburzenia połykania, zwane dysfagią mogą wynikać zarówno z problemów czynnościowych, neurologicznych, strukturalnych, jak i mechanicznych. Schorzenie wymaga szerszej diagnostyki i wdrożenia leczenia.Oczyszczanie twarzy w domu krok po kroku
Jaki wpływ na kondycję skóry ma oczyszczanie twarzy w domu? Jak prawidłowo wykonać oczyszczanie, jakich kosmetyków użyć i w jakiej kolejności? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!Najlepsze balsamy do suchej skóry - ranking produktów
Najlepsze balsamy do suchej skóry — sprawdź nasz ranking produktów i wybierz kosmetyk, który przyniesie Ci ukojenie!Spuchnięte dłonie – jakie są przyczyny i jak je leczyć?
Spuchnięte dłonie w wielu przypadkach to sygnał świadczący o zatrzymaniu wody w organizmie. Mogą być także oznaką chorób nerek, serca lub tarczycy. W tych przypadkach problem wymaga szerszej diagnostyki.Zaburzenia erekcji – jakie są przyczyny i jak sobie radzić z problemami ze wzwodem?
W przypadku jednorazowych problemów z erekcją nie należy doszukiwać się większych problemów zdrowotnych. Jednak, gdy mamy do czynienia z długotrwałymi zaburzeniami, niezbędna będzie wizyta u urologa lub seksuologa.Jak nauczyć dziecko myć zęby? Praktyczny poradnik!
Nie wiesz, jak wykształcić u dziecka prawidłowe nawyki związane z higieną jamy ustnej? Sprawdź, co zrobić, by mycie zębów nie było przykrym obowiązkiem. Dowiedz się więcej!Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) – czym jest i jak często występuje?
Niepożądany odczyn poszczepienny jest odnotowywany średnio raz na 10 tys. szczepień. Zazwyczaj jego objawy są łagodne i nie stanowią przeciwwskazania do dalszych szczepień.Mokry kaszel u dziecka – przyczyny, objawy i leczenie
W różnicowaniu przyczyn kaszlu ważny jest przede wszystkim jego charakter. Jeśli przybiera postać krtaniową czy szczekającą, może świadczyć o ostrej infekcji układu oddechowego.Jak wzmocnić odporność organizmu? 9 zdrowych nawyków!
Boisz się spadku odporności na jesień? Wystarczy, że zastosujesz się do naszych 9 dobrych nawyków, a zwiększysz swoje szanse na uniknięcie infekcji!Powikłania po przeziębieniu – czym grozi nieleczone przeziębienie?
Przeziębienie to jedna z najczęstszych chorób, która każdego roku dotyka niemal każdego. Jeśli objawy nie ustępują i pogarszają się na przestrzeni 1 – 2 tygodni, należy obowiązkowo udać się do lekarza.Nerwica żołądka – przyczyny, objawy i leczenie
Nerwica żołądka nie ma podłoża w przyczynach organicznych, lecz w emocjonalnych. Objawy pojawiają się na skutek silnego stresu. Bardzo dobre rezultaty daje leczenie objawowe połączone z psychoterapią.Przeziębienie? Sprawdź, czy Cię rozkłada! Objawy, leczenie i profilaktyka przeziębienia
Niskie temperatury, mróz lub wiatr, a także zbyt suche powietrze w domu często obniżają odporność. Sprawdź, jakie są objawy przeziębienia i jak z nimi walczyć z infekcją!Pryszcze na pośladkach: wstydliwy problem, któremu można zaradzić!
Pryszcze na pośladkach to dość powszechny, choć mało estetyczny problem. Jak mu zaradzić? Czy istnieją skuteczne sposoby, by zwalczyć krosty na pupie? Jakich kosmetyków używać? Sprawdź!Angina ropna – przyczyny, objawy i leczenie
Objawy anginy ropnej są najczęściej spowodowane zakażeniem paciorkowcem beta hemolizującym grupy A. Choroba zazwyczaj dotyczy dzieci w wieku szkolnym. Należy ją różnicować z zakażeniem wirusowym.Zmiana mleka modyfikowanego – jak zrobić to dobrze?
Jak powinna przebiegać zmiana mleka początkowego na następne? O czym pamiętać, wprowadzając nowe mieszanki mleczne? Jakie objawy mogą niepokoić rodziców? Sprawdź!Sucha skóra na szyi — jakie są przyczyny i jak ją pielęgnować?
Jakie są najczęstsze przyczyny pojawienia się suchej skóry na szyi i jak ją właściwie pielęgnować? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać!Najlepsze wcierki na porost włosów — ranking produktów
Jakie są najlepsze wcierki na porost włosów? Sprawdź nasz ranking produktów i wybierz kosmetyk na miarę swoich potrzeb.Migrena z aurą (oczna) – przyczyny, objawy, leczenie
Migrena to schorzenie neurologiczne, które w głównej mierze dotyczy młodych kobiet. U części z nich napad bólu głowy poprzedzają charakterystyczne objawy oczne. Dowiedz się więcej na temat migreny z aurą wzrokową.Grzybica pochwy – przyczyny, objawy i leczenie
Świąd, ból, a także nieprawidłowa wydzielina z pochwy to objawy mogące sugerować infekcję grzybiczą. Dowiedz się, jakie czynniki sprzyjają rozwojowi tej infekcji intymnej i na czym polega jej leczenie!Jak dbać o wzrok u seniora?
Wraz z wiekiem następuje stopniowe upośledzenie funkcji narządu wzroku. To proces fizjologiczny, który może być spotęgowany przez choroby współistniejące, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.Jakie witaminy na odporność pomogą Ci uniknąć infekcji?
W okresach zwiększonego ryzyka infekcji warto zadbać o układ immunologiczny. Jakie witaminy poleca się na wzmocnienie odporności i czy warto postawić na suplementy diety? Sprawdź!Wirus RSV – diagnostyka, objawy i leczenie
Przyspieszenie oddechu, mokry kaszel, świsty oraz gorączka u niemowlaka, to objawy mogące sugerować zapalenie oskrzelików. Dowiedz się więcej na temat wirusa RSV odpowiedzialnego za to schorzenie.Witaminy dla dzieci w wieku szkolnym – o jakie substancje warto uzupełniać dietę malucha?
Witaminy dla dzieci w wieku szkolnym wspomagają funkcjonowanie organizmu i determinują jego prawidłowy rozwój. Jakie składniki warto uzupełniać i jak komponować codzienną dietę? Sprawdź!Zapobieganie grypie. Co musisz wiedzieć na ten temat?
Zachorowanie na grypę wyłącza nas z wszelkiej aktywności, a okres rekonwalescencji może znacząco się wydłużyć. Najlepszym sposobem na ochronę przed chorobą są coroczne szczepienia oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.Choroba lokomocyjna – przyczyny, objawy i leczenie
Złe samopoczucie, nudności oraz wymioty podczas podróży to typowe objawy choroby lokomocyjnej. Dowiedz się, jakie są jej przyczyny i w jaki sposób może złagodzić nasilenie jej symptomów.Niedobór żelaza – przyczyny, objawy, skutki i leczenie
Zmęczenie, wypadanie włosów czy spadek koncentracji to częste oznaki niskiego stężenia żelaza we krwi. Wykonanie odpowiednich badań pozwala znaleźć przyczynę dolegliwości i dobrać odpowiednie leczenie.Ćwiczenia po porodzie – jak ćwiczyć i kiedy zacząć?
Kiedy wrócić do aktywności fizycznej po porodzie? Czy wszystkie ćwiczenia po porodzie są bezpieczne? Poznaj zalecane ćwiczenia po porodzie naturalnym i najczęstsze błędy podczas połogu.Ćwiczenia rozciągające kręgosłup – sprawdź, jak zadbać o swoje plecy!
Kręgosłup nie ma lekko – przeciążenia, brak aktywności fizycznej i siedząca praca mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jednym ze sposobów, aby mu ulżyć, są ćwiczenia rozciągające kręgosłup. Sprawdź, jak je wykonać!Najlepsze kremy na przebarwienia twarzy – TOP 5 produktów, które warto znać!
Walczysz z przebarwieniami i plamami na twarzy? Poznaj najlepsze kremy na przebarwienia. Nasze TOP 5 pomoże ochronić Twoją skórę, ujednolici koloryt, nawilży i odżywi. Sprawdź!Zioła na nadciśnienie - przegląd i zastosowanie najważniejszych roślin leczniczych
Przedstawiamy zioła, które pomagają obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. Dzięki nim zniwelujesz nieprzyjemne objawy (np. bóle głowy) i ograniczysz ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego.Przeziębienie u seniora – przyczyny, objawy, leczenie
Objawy przeziębienia u seniora, w przeciwieństwie do osób młodszych mogą być dużo łagodniejsze. Pomimo tego, ze względu na ryzyko rozwoju powikłań, nie powinniśmy ich bagatelizować.Tauryna – czym jest i jak działa?
Tauryna jest aminokwasem suplementowanym głównie przez sportowców i osoby aktywne fizycznie. Czym jest tauryna i w jakich produktach spożywczych ją znajdziesz? Czy tauryna jest szkodliwa? Podpowiadamy.Leki antyarytmiczne - rodzaje, wskazania i działanie
W zaburzeniach rytmu pracy serca pacjenci przyjmują leki antyarytmiczne. Jakie są ich rodzaje? Jak działają? I jak je bezpiecznie przyjmować? Dowiedz się więcej o lekach antyarytmicznych.Pielęgnacja twarzy w ciąży – o czym musisz pamiętać?
Pielęgnacja twarzy w ciąży bywa kłopotliwa, ponieważ szalejące hormony mogą wywołać niewystępujące wcześniej zmiany skórne. Sprawdź, jak dbać o cerę w ciąży i jakich kosmetyków używać.Rwa udowa – przyczyny, objawy i leczenie
Rwa udowa może w dużym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. Objawy schorzenia to przede wszystkim ostry, promieniujący ból. Obciążony kręgosłup wymaga odpowiedniej terapii u specjalisty.Nadciśnienie płucne − objawy, przyczyny, leczenie. Jak zdiagnozować chorobę?
Odczuwasz częste duszności i zmęczenie? To może być nadciśnienie płucne. Sprawdź, jak rozpoznać chorobę i jakie leczenie podjąć!Afty u dorosłych – przyczyny, objawy i leczenie
Afty w jamie ustnej powstają na skutek wielu czynników. Najczęściej są to niedobory witamin, czynniki genetyczne lub urazy mechaniczne. Poznaj apteczne i domowe metody leczenia zmian.Plamica starcza – przyczyny, objawy i leczenie
Plamica starcza to zmiany pojawiające się na skórze osób starszych w miejscach szczególnie narażonych na urazy oraz działanie słońca. Poznaj przyczyny, objawy oraz metody leczenia tej dermatozy.Żółtaczka u noworodka – jak długo trwa i jak ją leczyć?
Żółte zabarwienie skóry, błon śluzowych i twardówek oczu to objaw nazywany żółtaczką. Bardzo często mamy z nią do czynienia u noworodków. Poznaj jej główne przyczyny i metody leczenia.Niedobór witaminy D – objawy i skutki zdrowotne
Niedobory witaminy D inicjują szereg niekorzystnych następstw w naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest, by wszelkie braki uzupełniać odpowiednią dietą, ekspozycją na słońce oraz suplementacją.Najlepsze szampony zwiększające objętość włosów – ranking TOP 5!
Sprawdź najlepsze szampony zwiększające objętość. Przygotowaliśmy ranking produktów, które warto znać, jeżeli masz problem z przyklapniętymi włosami.Dieta w chorobach nerek – zalecenia i zasady żywienia
Zaburzenia funkcji nerek mają różnorodne przyczyny oraz przebieg. Zasady żywienia pacjentów dostosowujemy do konkretnego schorzenia. Jaką dietę zaleca się chorym na niewydolność nerek?Twarde paznokcie u nóg – jak je zmiękczyć i obciąć?
Twarde paznokcie u nóg to problem natury estetycznej, ale może mieć również podłoże chorobowe. Sprawdź, w jaki sposób dbać o twarde paznokcie u nóg, by były jak najmniej kłopotliwe.Włosy średnioporowate — jak je rozpoznać i jak o nie dbać?
Jak rozpoznać włosy średnioporowate? O czym musisz pamiętać, żeby zadbać o ich właściwą pielęgnację? Sprawdź!Złuszczanie naskórka — czym jest i dlaczego warto to robić?
Na czym polega złuszczanie naskórka i dlaczego ma kluczowe znaczenie dla stanu Twojej cery? Sprawdź!Krwawnik – zastosowanie, działanie, właściwości lecznicze
Krwawnik może wspomagać organizm w radzeniu sobie z chorobami układu oddechowego i pokarmowego, a także przyspieszać gojenie się ran. Sprawdź, jak go stosować!Czym jest PEG w kosmetykach?
PEG (glikol polietylenowy) jest związkiem syntetycznym, wykorzystywanym między innymi w przemyśle kosmetycznym. Czym dokładnie jest i jakie ma właściwości? Czy PEG jest szkodliwy? Sprawdź!Wymioty i nudności – przyczyny, objawy i leczenie
Choroby przewodu pokarmowego, zatrucie pokarmowe, kwasica ketonowa, czy choroba lokomocyjna to tylko niektóre z możliwych przyczyn nudności i wymiotów. Dowiedz się, czym jeszcze mogą być wywołane.Nieprzyjemny zapach z pochwy – co oznacza i jak go zniwelować?
Brzydki zapach z pochwy jest źródłem dyskomfortu wśród wielu kobiet. Obawa przed tym, że ta nieprzyjemna woń jest od nich wyczuwalna, przyczynia się do utraty pewności siebie.Prawoślaz lekarski – zastosowanie i właściwości zdrowotne
Lek na kaszel, środek łagodzący zgagę, składnik kosmetyków, a nawet deserów – właściwości prawoślazu lekarskiego wykorzystuje się w wielu obszarach. Dowiedz się więcej o tej cennej roślinie!Nadmierne pocenie się głowy i twarzy – przyczyny, leczenie i domowe sposoby
Nadmierne pocenie się głowy i twarzy to zaburzenie, któremu towarzyszy szereg nieprzyjemnych konsekwencji estetycznych i zdrowotnych. W jaki sposób leczyć nadpotliwość i jakie są jej przyczyny?Metoda OMO krok po kroku
Metoda OMO krok po kroku — na czym polega i dlaczego warto ją wypróbować? Sprawdź!Izotoniki – czym są i jak działają?
Jeśli Twoją codziennością są intensywne treningi, koniecznie zwróć uwagę na napoje izotoniczne. Jak działają i czym są izotoniki? Czy są zdrowe? Dowiedz się więcej o napojach izotonicznych.Krem do twarzy z filtrem - ranking produktów
Ochrona przeciwsłoneczna to bardzo ważny element pielęgnacji skóry. Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów do twarzy z filtrem i wybierz produkt odpowiadający Twoim potrzebom!Dlaczego pękają pięty? Poznaj przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby
Dlaczego pękają pięty? Poznaj przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby. Dowiedz się, jak odzyskać miękkie i gładkie stopy!Naderwany mięsień łydki (łydka tenisisty) – przyczyny, objawy i leczenie
Łydka tenisisty wymaga specjalistycznego leczenia. W złagodzeniu bolesnych dolegliwości pomagają leki przeciwbólowe oraz odpowiednio wdrożona fizjoterapia.Na czym polega bieg interwałowy? Jak zacząć taki trening? Efekty i przeciwwskazania biegania interwałowego
Czy bieganie interwałowe jest dla wszystkich? Jak przeprowadzić bieg interwałowy i czym tak naprawdę jest? Podpowiadamy, jak zaplanować trening, by był efektywny i nie przyczynił się do kontuzji.Mycie twarzy olejami. Na czym polega metoda OCM?
OCM, czyli mycie twarzy olejami, to jedna z metod oczyszczania skóry za pomocą produktów naturalnych. Dowiedz się, na czym polega OCM i jak mieszać oleje, by przyniosły jak największą korzyść skórze.Silikony w kosmetykach - czy silikon w kosmetykach jest szkodliwy?
Silikony to związki, które znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, a receptury na ich bazie wykazują szereg pozytywnych właściwości. Jakich? Koniecznie przeczytaj.Rozszerzanie diety niemowlaka – sprawdź, jak to zrobić krok po kroku!
Jak rozszerzać dietę niemowlaka? Przeczytaj nasze porady. Dowiedz się, jak wprowadzać nowe posiłki. Sprawdź, czego unikać i o czym pamiętać, komponując menu!Sucha skóra na nogach u starszych osób – przyczyny, objawy i leczenie
Sucha skóra nóg u seniorów jest zazwyczaj następstwem procesu starzenia się skóry, a jego objawy mogą wywoływać duży dyskomfort. Poznaj skuteczne metody i domowe sposoby leczenia suchości skóry.Uczulenie na słońce (fotodermatoza) – przyczyny, objawy, leczenie
Uczulenie na słońce to jedna z chorób skóry zaliczanych do fotodermatoz. Choć zazwyczaj jego objawy mijają po kilku dniach, to niektóre osoby muszą poddać się specjalistycznemu leczeniu.Ucho pływaka – przyczyny, objawy, leczenie
Objawy ucha pływaka mogą powodować duży dyskomfort. Pojawia się ból ucha, obrzęk stan zapalny i kłopoty ze słuchem. Schorzenie wymaga specjalistycznego leczenia laryngologicznego.Olej z wiesiołka – zastosowanie, działanie, właściwości rośliny bogato wykorzystywanej w kosmetologii
Olejek z wiesiołka wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami, dlatego warto uwzględnić go w codziennym jadłospisie. Dowiedz się, kto powinien po niego sięgnąć!Bulgotanie w brzuchu – co może oznaczać?
Przyczyną bulgotania w brzuchu często jest głód lub procesy trawienne zachodzące w układzie pokarmowym. Jednak źródłem problemów mogą być również poważne schorzenia, których nie wolno bagatelizować.Probiotyki naturalne: przepis na smoothie bowl na bazie kefiru
Kiszona kapusta, kimchi, zsiadłe mleko lub kefir stanowią doskonałe oraz naturalne źródło bakterii probiotycznych. Sprawdź, w jaki sposób oddziałują one na stan naszego zdrowia!Kwasy na twarz – jak wybrać idealny do swojego tupu cery? Sprawdź, których kwasów używać przez cały rok!
Kwasy na twarz pozwalają na uzyskanie zdrowego i promiennego wyglądu. Wyróżniają się szerokim spektrum działania. Sprawdź, kiedy warto się na nie zdecydować i w czym pomagają!Choroby weneryczne – jakie występują najczęściej i jak je leczyć?
Zakażenie wirusem HPV, chlamydioza oraz rzęsistkowica należą do najczęściej występujących chorób wenerycznych. Poznaj metody profilaktyki i leczenia infekcji przenoszonych drogą płciową!Częste nudności i wymioty u dziecka − co mogą oznaczać?
Nudności i wymioty to częsta przypadłość wieku dziecięcego. Stanowią one objaw wielu schorzeń, z tego powodu w celu poznania przyczyny, niezbędne jest również analiza innych objawów towarzyszących.Białko w diecie – co to jest i jaką pełni rolę?
Odpowiednie spożycie białka jest jedną z podstaw zbilansowanej diety. Czy zrealizowanie zaleceń dotyczących ilości tego składnika często przysparza trudności?Co to jest refluks żołądka? Przyczyny i objawy refluksu żołądka
Choroba refluksowa przełyku to patologiczna postać refluksu żołądkowo-przełykowego. Dotknięci nią pacjenci skarżą się na nawracające objawy związane drażniącym działaniem kwasu żołądkowego na przełyk.Napięciowy ból głowy – objawy, przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby
Napięciowy ból głowy to najczęstszy rodzaj bólu głowy. Choć występuje tak często, nadal nie znamy jego dokładnej przyczyny. Dowiedz się, czym charakteryzuje się i jak leczyć napięciowy ból głowy!Cera wrażliwa – charakterystyka i pielęgnacja skóry wrażliwej od A do Z! Poradnik
Skóra wrażliwa jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Żeby wzmocnić jej naturalną warstwę ochronną, stosuje się odpowiednie kosmetyki. O czym jeszcze należy pamiętać? Sprawdź!Trójglicerydy – czym są i jaki jest ich prawidłowy poziom we krwi?
Trójglicerydy są estrami glicerolu i kwasów tłuszczowych. Pełnią w naszym organizmie szereg ważnych funkcji metabolicznych. Dowiedz się, jakie są ich zadania i ile wynosi ich optymalny poziom!Wypadanie włosów u dzieci – przyczyny, objawy, leczenie
Nadmierna utrata włosów to problem nie tylko osób dorosłych. Nierzadko mierzą się z nim również najmłodsi. Warto być świadomym, że to nie tylko problem natury estetycznej, ale objaw schorzeń ogólnych.Jak ćwiczyć pamięć i lepiej zapamiętywać? Sposoby, ćwiczenia i techniki zapamiętywania
Czy wiesz, że z wiekiem mózg staje coraz mniej sprawny. Wynika to z naturalnych procesów starzenia. Jak temu zapobiec? Co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią? Sprawdź!Zawroty głowy u osób starszych: przyczyny, objawy i sposoby radzenia sobie z dolegliwościami
Za zawroty głowy u seniorów może odpowiadać wiele przyczyn. Konsultacja lekarska i wdrożenie odpowiedniego leczenia pomagają walczyć ze schorzeniem.Karczoch - zastosowanie, działanie, właściwości
Karczoch to warzywo, które intryguje charakterystycznym wyglądem. Warto docenić jego szerokie właściwości prozdrowotne. Jak wykorzystuje się karczochy w kuchni i medycynie?Nadmierne pocenie: domowe sposoby i nie tylko! Sprawdź!
Problem nadmiernej potliwości potęgują wysokie temperatury, silne emocje i stres. Kiedy powinna Cię zaniepokoić? Kiedy należy udać się do lekarza? Wszystko o nadmiernej potliwości ciała.Jak przechowywać i transportować leki? Sposób na przechowywanie leków w domu
Niewłaściwe przechowywanie leków to poważny problem, który zagraża zdrowiu domowników. Podpowiadamy, gdzie trzymać leki oraz jak je przewozić, by nie straciły swoich właściwości.Ból pleców w odcinku lędźwiowym − skąd się bierze?
Ból pleców w odcinku lędźwiowym najczęściej jest wynikiem przeciążeń, zmian zwyrodnieniowych oraz urazów. Dowiedz się, jak kompleksowo leczyć schorzenie!Badminton – co to jest i jakie są zasady gry?
Badminton to dyscyplina sportowa, którą możesz uprawiać amatorsko oraz zawodowo. W artykule wyjaśniamy, co to jest badminton, jakie są zasady gry i dlaczego na drugi dzień bolą wszystkie mięśnie.Maślan sodu – właściwości i zastosowanie
Maślan sodu wykazuje korzystne działanie na przewód pokarmowy. Redukuje wzdęcia, zaparcia i problemy z jelitami. Sprawdź, czym jest maślan sodu i w jakich produktach należy go szukać.Jak prawidłowo myć włosy krok po kroku?
Jak prawidłowo myć włosy krok po kroku? Przeczytaj nasz poradnik!Jak obniżyć trójglicerydy?
Wysokie trójglicerydy stanowią jedną ze składowych dyslipidemii aterogennej − stanu predysponującego do rozwoju miażdżycy. Izolowana hipertrójglicerydemia może być powodem ostrego zapalenia trzustki.Jak wygląda liszaj? Objawy w 50% przypadków pojawiają się w buzi!
Liszaj płaski to częste schorzenie dermatologiczne. Zazwyczaj wykwitom skórnym towarzyszy nasilony świąd. Dowiedź się, jakie są przyczyny rozwoju liszaja płaskiego i na czym polega jego leczenie!Łokieć tenisisty – przyczyny, objawy i leczenie
Łokieć tenisisty stanowi częsty problem urazu w obrębie stawu łokciowego. Przyczyna schorzenia tkwi w powtarzających się przeciążeniach. Dowiedz się, jak rozpoznać kontuzję oraz poznaj najlepsze sposoby jej leczenia.Nadmierne pocenie okolic intymnych. Co musisz wiedzieć na ten temat?
Nadmierna potliwość okolic intymnych może wynikać z różnorakich przyczyn. Nie zawsze udaje się je odkryć. Poznaj potencjalne powody, a także sposoby leczenia nadpotliwości okolic krocza!Trawa cytrynowa w kosmetyce – na co jest dobra?
Trawa cytrynowa to roślina znana miłośnikom kuchni azjatyckiej. Jednak walory smakowe i zapachowe to nie jedyne atuty rośliny. Poznaj właściwości zdrowotne i kosmetyczne trawy cytrynowej.Sucha skóra na nogach – przyczyny, objawy i leczenie
Sucha, zaczerwieniona i łuszcząca się skóra na nogach to defekt, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o przesuszoną skórę nóg? Kiedy niezbędna jest wizyta u lekarza? Sprawdź!Zapalenie spojówek – od czego je mam?
Zapalenie spojówek może być wynikiem zakażenia wirusowego, bakteryjnego lub alergii. Wybór odpowiedniego leczenia jest zależny od podejrzewanej przyczyny. Poznaj charakterystyczne objawy!Zespół jelita drażliwego (IBS) – przyczyny, objawy, leczenie
Objawy zespołu jelita drażliwego, choć nie są groźne dla życia, to znacznie pogarszają jego komfort. Poznaj potencjalne przyczyny, a także objawy towarzyszące i metody leczenia tego schorzenia.Najlepsze żele pod prysznic — ranking produktów
Szukasz przyjemnego żelu pod prysznic, który odpowie na potrzeby Twojej skóry? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking TOP 6 produktów – wybierz najlepszy kosmetyk!Oparzenia słoneczne u dzieci – przyczyny, objawy i leczenie
Zaczerwienienie skóry, ból i pieczenie to typowe objawy oparzenia słonecznego. Ze względu na dużo bardziej wrażliwą skórę, dzieci są na nie szczególnie narażone. Dowiedź się, w jaki sposób je leczyć.Zatkane uszy u dzieci – przyczyny, objawy i leczenie
Uczucie zatkania ucha u dziecka najczęściej jest spowodowane przez czop woskowinowy. Jednak dużo groźniejszym i typowym dla tej grupy wiekowej schorzeniem jest wysiękowe zapalenie ucha środkowego.Ostry brzuch i ostry ból brzucha – objawy i sposoby leczenia
Nudności, wymioty, zatrzymanie gazów i stolca, a także silny ból brzucha to objawy wskazujące na ostry brzuch. Schorzenie chirurgiczne, które nierzadko wymaga leczenia operacyjnego.Zatrucie pokarmowe u dziecka – przyczyny, objawy i leczenie
Nudności, wymioty, biegunka oraz gorączka to główne objawy zatrucia pokarmowego u dzieci. Dochodzi do niego w następstwie spożycia skażonego pożywienia. Dowiedz się, jak leczyć zatrucie pokarmowe.Biegunka podróżnych, czyli co warto wiedzieć o „zemście faraona”?
Klątwa faraona to zmora podróżników do krajów egzotycznych. W końcu nikt nie chce, żeby długo wyczekiwane wakacje zostały nagle przerwane przez biegunkę. Dowiedz się, jak możesz jej zapobiec!Cukrzyca u osób starszych – przyczyny, objawy i leczenie
Osoby starsze najczęściej cierpią na cukrzycę typu II, dawniej nazywaną cukrzycą starczą. Objawy choroby u seniorów mogą być niecharakterystyczne. Dowiedź się, jakie są jej symptomy i jak ją leczyć!Schodząca skóra po opalaniu: najczęściej popełniane błędy!
Schodząca skóra po opalaniu to duży problem estetyczny i częsty skutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Dowiedz się, jak przyspieszyć proces regeneracji naskórka!Ćwiczenia na staw skokowy - poznaj przykładowy trening!
Ćwiczenia na staw skokowy mają na celu normalizację napięcia mięśniowego oraz przywrócenie pełnego zakresu ruchu. Dowiedź się, jakie ćwiczenia wykonywać przy złamaniach bądź skręceniach stawu skokowego.Inozyna (pranobeks inozyny) – działanie, zastosowanie i skutki uboczne
Inozyna jest jednocześnie popularnym składnikiem suplementów dla sportowców oraz leków o działaniu stymulującym odporność. Czy jej skuteczność została dostatecznie potwierdzona w badaniach? Sprawdź!Sucha skóra pod oczami – przyczyny problemu i skuteczne, domowe oraz apteczne rozwiązania
Sucha skóra pod oczami powoduje liczne, nieprzyjemne dolegliwości takie jak swędzenie, pieczenie i uczucie ściągnięcia. Podpowiadamy, czym smarować suchą skórę pod oczami, by poczuć ulgę.Higiena intymna u mężczyzn – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat
Czy wiesz, że żel do ciała stosowany na okolice intymne może Ci zaszkodzić? Dowiedz się, jak mężczyzna powinien dbać o swoje okolice intymne.Pielęgnacja skóry wokół oczu – jak dbać o skórę pod oczami?
Skóra wokół oczu jest znacznie delikatniejsza i cieńsza niż skóra twarzy, dlatego wymaga szczególnego traktowania. Podpowiadamy, jak dbać o skórę pod oczami, by zachwycać spojrzeniem.Najlepsze podkłady z filtrem — ranking produktów
Najlepsze podkłady z filtrem — ranking produktów! Sprawdź, jaki kosmetyk skoryguje niedoskonałości i ochroni przed promieniowaniem UV!Małpia ospa - objawy, leczenie. Czy występuje w Polsce?
Czy małpia ospa niesie za sobą podobne zagrożenie jak koronawirus? Czy ma coś wspólnego z ospą wietrzną lub prawdziwą? Kto jest najbardziej narażony na zarażenie? Podpowiadamy!Moczenie nocne u dorosłych – przyczyny, leczenie, domowe sposoby. Sprawdź, jak zapobiegać tej przykrej dolegliwości!
Moczenie nocne u dorosłych to dość rzadka dolegliwość, ale można ją skutecznie leczyć. Podpowiadamy, co zrobić w razie niekontrolowanego oddawania moczu w czasie snu.Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów
Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów! Sprawdź, co zastosować, aby złagodzić dolegliwości.Apteczka na wyjazd z dzieckiem – jak przygotować się na podróż?
Ty i Twoja pociecha nie możecie się już doczekać wspólnych wakacji? W ferworze urlopowych przygotowań nie zapomnij o apteczce na wyjazd z dzieckiem! Podpowiadamy, jak ją przygotować.Olej monoi – właściwości i zastosowanie
Olei monoi na wyspach Polinezji jest tradycyjnym kosmetykiem, naturalnym lekiem, a nawet afrodyzjakiem. W Polsce dopiero zdobywa popularność. Jest jednak na tyle uniwersalny i bezpieczny, że warto po niego sięgnąć. Jak stosować olej monoi?