Balsam Klorane na bazie masła mangowego – recenzja. Mangoterapia dla suchych włosów

14. 6. 2019 · Natalia Klonowska · 4 minuty czytania
 • recenzja
Balsam Klorane na bazie masła mangowego – recenzja. Mangoterapia dla suchych włosów

Masło z mango to prawdziwa gratka dla suchych włosów. Przez ostatnie 30 dni testowałam odżywczy balsam Klorane na bazie masła mangowe. Po teście moje włosy są miękkie, wygładzone i nie plączą się. Zobacz, moją recenzję tego kosmetyku do suchych włosów.

Masło z mango w balsamie odżywczym Klorane – skład i obietnice producenta

Nie bez powodu to właśnie mango (odmiana Mangifera indica L.) znalazło się w odżywczym balsamie do suchych włosów marki Klorane.

Po pierwsze, ceni się go w kosmetyce ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, a po drugie − pozyskuje się z niego polisacharydy.

Każda z tych substancji odżywia i chroni skórę, ale też działa dobroczynnie na włosy. Duże znaczenie ma sposób, w jaki pozyskuje się te substancje aktywne z owocu. Najpierw pestki suszy się naturalnie na słońcu. Składniki odżywcze działają optymalnie, bo masło mangowe otrzymuje się przez tłoczenie pestek na zimno. Dokladnie taki składnik, czyli masło z mango (Mangifera Indica (Mango) Seed Butter), znajduje się w składzie produktu, który miałam okazję testować przez ostatni miesiąc.

Klorane balsam na bazie masła mangowego opakowanie

Jak dokładnie masło z mango działa na włosy? Jego składniki aktywne wnikają głęboko w strukturę każdego włosa. Dzięki obecności witamin A, C, B i PP i antyoksydantów włosy są odżywione, mniej łamliwe, bardziej sprężyste i mocniejsze. Jak przy każdym odżywianiu i witaminizowaniu na efekty trzeba poczekać dłużej niż tydzień.

Poza odżywczym ekstraktem z mango, balsam składa się m.in.:

 • z wody
 • emolientów w postaci alkoholi tłuszczowych (działanie wygładzająco-ochronne)
 • substancji zapachowych i myjąco-kondycjonujących
 • kwasu salicylowego (tu: działanie zmiękczające, osłaniające, przeciwzapalne)
 • kwasu sorbowego (konserwuje produkt)            

Klorane balsam - mango

Opinie użytkowniczek o balsamie Klorane

Średnia ocen produktu wyliczona na podstawie informacji z polskich i zagranicznych forów kosmetycznych i ponad 180 opinii wynosi 4.7/5. Użytkowniczki najbardziej doceniły balsam za jego właściwości wygładzające i brak efektu przetłuszczania się włosów. Spotkałam się z opiniami o zawartości silikonu w balsamie, ale producent podkreśla, że produkt nie zawiera ani parabenu, ani silikonów.

Zoom na obietnice producenta

Masło mangowe jest głównym bohaterem produktu. Dlatego podejrzewam, jakich efektów mogę się spodziewać i jakie obietnice składa producent.

Co daje regularne stosowanie balsamu według specjalistów z laboratorium Klorane?

Balsam Klorane:

 • odżywia i ułatwia rozczesywanie włosów suchych
 • nie obciąża włosów
 • włosy są sprężyste, wygładzone i błyszczące

Testy satysfakcji przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną na użytkownikach balsamu pokazują 100% skuteczność kosmetyku przy ułatwianu rozczesywania włosów i 90% skuteczność w zmiękczaniu włosów. Sprawdźmy!

Klorane balsam na bazie masła mangowego wygląd

Zastosowanie, konsystencja i wydajność opakowania balsamu Klorane na bazie masła mangowego

Balsam jest przeznaczony dla osób o włosach suchych z tendencją do ich plątania się i puszeniaJego konsystencja rzeczywiście jest bardziej zbliżona do konsystencji balsamu niż odżywki. Przy moich suchych, kręconych, wysokoporowatych włosach sprawdził się bardzo dobrze. Używałam go po każdym myciu głowy (na ogół co 2 − 3 dni). Zgodnie z zalecanym sposobem użycia nakładałam balsam na odciśnięte z wody włosy na 2 − 3 minuty. Raz z ciekawości zostawiłam balsam na włosach dłużej niż zalecał producent, ale po wysuszeniu nie zaobserwowałam znacznej zmiany w ich wyglądzie i ogólnej kondycji.Pojemnik zużyłam po 1 miesiącu stosowania na długich i gęstych włosach.

Klorane balsam mangowy skład produktu

Klorane balsam do włosów na bazie masła

Pierwsze spostrzeżenia

Po pierwszym użyciu odżywki nie oczekiwałam oszałamiających rezultatów. Zapach masła mangowego mieszał się z lekko wyczuwalną sztuczną i niezbyt przyjemną nutą zapachową innych składników. Po umyciu włosów, nałożeniu i spłukaniu balsamu na włosach zostawała już tylko przyjemna, ledwo wyczuwalna owocowa nuta zapachowa.

Zaskoczyła mnie zmiana kondycji moich włosów już po pierwszej próbie nowego balsamu. Były mniej przyklapnięte i zbite, loki zupełnie inaczej się układały – były zauważalnie lżejsze, a włosy się nie puszyły. Zupełnie jak po samym użyciu szamponu, z tą różnicą, że po samym szamponie moje włosy puszą się z każdej strony.

Balsam nie wywołał reakcji alrergicznej, nie wpłynął negatywnie na stan skóry głowy.

Klorane balsam mangowy konsystencja

Spostrzeżenia po tygodniu stosowania

Włosy łatwo się rozczesują, są gładsze, miękkie w dotyku, lekkie, ale nie puszące. Balsam nie wywołuje przetłuszczania się włosów. Skóra głowy nie zareagowała w negatywny sposób na zmianę kosmetyku.

Spostrzeżenia po 4 tygodniach stosowania

Włosy utrzymują większy poziom nawilżenia, dalej są miękkie i wygładzone po każdym użyciu balsamu. Nabrały zdrowego blasku.

Klorane balsam - ocena końcowa

Podsumowując:

Zalety:

 • balsam wygładza,
 • zmiękcza
 • nie obciąża włosów

Wady:

 • mało naturalny zapach produktu
 • cena

Ocena końcowa: 4.7

Więcej artykułów na ten temat