Bez rękawiczek?! Przepis na witaminowe spa dla dłoni na jesień i zimę

25. 11. 2017 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy
Bez rękawiczek?! Przepis na witaminowe spa dla dłoni na jesień i zimę

Zapominasz często o rękawiczkach, gdy na zewnątrz temperatura niebezpiecznie zbliża się do zera? Błąd! Żeby naprawić szkody wyrządzone przez mróz, przygotuj domowe, witaminowe spa dla dłoni. Przeczytaj, jak je wykonać w trzech prostych krokach!

Kiedy zafundować sobie domowe spa dla dłoni?

Zacznę od tego, że jeżeli tak jak ja niestety chodzisz w zimie bez rękawiczek, oznacza to, że robisz sobie straszną krzywdę. Skóra dłoni w zimienadmiernie się przesusza i pozbawiona naturalnego płaszcza lipidowego lubi boleśnie pękać i pierzchnąć. Jeśli narażasz dłonie na mróz i wiatr, sprawiasz, że ich skóra traci elastyczność i coraz bardziej widać na niej upływ czasu.

Kiedy warto zafundować sobie domowe spa dla dłoni? Odpowiedź jest tylko jedna: a kiedy nie warto?! O dłonie powinnaś dbać codziennie i stosować kremy, które w swoim składzie zawierają glicerynę oraz witaminy A i E.

Jednak w przypadku kiedy Twoja skóra już woła o pomoc, tylko domowe spa z parafiną i bogatym w wartości odżywcze kremem przywróci im równowagę. A i najważniejsze! Po rytuale spa nie zapomnij już o rękawiczkach, kiedy wychodzisz z domu!

Kiedy zakończysz rytuał,  możesz nałożyć na dłonie grubą warstwę swojego ulubionego kremu, aby efekt rytuału utrzymał się na dłużej.

Dlaczego witaminy A i E są ważne dla skóry dłoni?

Twoja skóra potrzebuje witaminy A, aby cały czas mogła wytwarzać nowy, zdrowy naskórek w miejsce tego, który obumarł czy to w wyniku uszkodzeń, np. od mrozu, czy ze względu na naturalny cykl życia komórek skóry. Jak już nieraz pisałam, to właśnie witamina A bierze udział w syntezie kolagenu, tak więc pośrednio sprawia, że skóra jest młoda, jędrna, ale i nawilżona.

Z kolei witamina E natłuszcza i nawilża pękającą skórę, a także przyspiesza proces gojenia powstających na dłoniach mikroranek. Innymi słowy, mieszanka witamin A+E potrzebna jest do odbudowy naturalnego płaszcza lipidowego skóry i przywrócenia jej pięknego i młodego wyglądu.

Jak przygotować witaminowe spa dla dłoni?

Moja propozycja rytuału spa dla dłoni, który możesz wykonać sama w domu, składa się z trzech kroków:

Krok 1. Witaminowy scrub z witaminą E

Składniki:

Przygotowanie scrubu jest dziecinnie proste: do 6 łyżek soli morskiej dodaj 5 kropli płynnej witaminy E i dobrze wymieszaj.

Na wilgotne dłonie nałóż scrub i przez 10 minut wcieraj go okrężnymi ruchami. Następnie umyj ręce ciepłą wodą. Za pomocą scrubu usuniesz martwy naskórek, dzięki soli morskiej wyciszysz stany zapalne, a witamina E odżywi Twoją skórę.

Krok 2. Kąpiel parafinowa z witaminą E

Kiedy usuniesz już martwy naskórek, kolej na kąpiel parafinową. Parafinę kosmetyczną podgrzej w garnku. Zanurz w nim dłonie 3 razy, a po każdym zanurzeniu odczekaj, aż parafina zastygnie. Po trzecim zanurzeniu pozostaw parafinę na dłoniach przez 15 minut, a następnie delikatnie ją usuń.

Krok 3. Masaż dłoni za pomocą olejku z witaminą A+E

Składniki:

Kapsułki nakłuj igłą i ich zawartość zmieszaj razem z 4 łyżkami olejku Bio Oil. Tę mieszankę nałóż na dłonie i delikatnie, okrężnymi ruchami zacznij  masować dłonie.  Masaż wykonuj przez około 5 – 10 minut, a nadmiar olejku wytrzyj ręcznikiem jednorazowym.

Więcej artykułów na ten temat

Aleksandra Anna Wolska