Delikatne oczyszczanie i pielęgnacja. Hydro-micelarny szampon kojący Pharmaceris EMOTOPIC − recenzja

7. 4. 2020 · 4 minuty czytania

Jeśli szukasz dobrego szamponu micelarnego, koniecznie zapoznaj się z recenzją Pharmaceris Emotopic. Sprawdź, jak działa kosmetyk i czy sprawdzi się w Twoim przypadku!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Delikatne oczyszczanie i pielęgnacja. Hydro-micelarny szampon kojący Pharmaceris EMOTOPIC − recenzja

Na rynku trudno znaleźć szampon, który dokładnie oczyszczałby skórę głowy, jednocześnie nie podrażniając jej. Sprawdź, czy ta sztuka udała się producentom szamponu micelarnego  Pharmaceris EMOTOPIC. Czas na test!

Czym jest szampon micelarny i kiedy go używać?

Co to jest szampon micelarny? To szampon, który zawiera micele maleńkie cząsteczki, które, łącząc się z wodzą, dobrze przyciągają tłuszcz i inne zabrudzenia. Dzięki temu skóra głowy jest dokładnie oczyszczona, ale nie podrażniona.

Hydro-micelarny szampon kojący Pharmaceris EMOTOPIC przeznaczony jest do częstego mycia wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry głowy. Polecany jest osobom, które mierzą się z alergią, łupieżem, a także atopowym zapaleniem skóry (AZS).

Szampon nie zawiera SLS i SLES, czyli detergentów, które odpowiadają za to, że szampon się pieni. Niestety te detergenty mogą powodować przesuszenie skóry głowy, co w dłuższej perspektywie prowadzi do podrażnień, świądu, a także do przetłuszczania włosów. Więcej o działaniach SLS w szamponach przeczytasz w artykule Oli: SLS w szamponach: szkodzi czy pomaga? Można go stosować od pierwszego dnia życia.

Co obiecuje producent?

„Minimalistyczna formuła szamponu oparta na ultrałagodnej bazie myjącej, o wodno-micelarnej strukturze łagodzi dolegliwości suchej skóry głowy i odczynów alergicznych tj.: świąd, zaczerwienienie, miejscowe stany zapalane, łuszczenie, wynikających z nietolerancji SLS i SLES. (..) Wzmacnia jej funkcje barierowe, zmniejszając uporczywe oraz nawracające objawy suchości. Zapobiega nadmiernemu przesuszeniu i tendencji do tworzenia się łupieżu. Szampon zabezpiecza skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych [mechanicznych i chemicznych]. Wyjątkowo delikatna formuła nie szczypie w oczy, nie obciąża włosów, ułatwia ich rozczesywanie”

Szampon hydro-micelarny Pharmaceris EMOTOPIC, oprócz środków myjących (wspomnianych już miceli), zawiera również emolienty: olej konopny i olej canola. Zapobiegają one nadmiernej utracie wody przed włosy i chronią je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak suszarki, lokówki czy zimno.

 

Jak się sprawdził szampon hydro-micelarny Pharmaceris Emotopic?

Moja skóra głowy jest bardzo sucha i skłonna do podrażnień. Bardzo łatwo potrafię „nabawić się” łupieżu. Do tego nieraz już na mojej skóry głowy pojawiały się swędzące plamy, a nawet ropiejące rany. Odwiedziłam kilku dermatologów, żeby poznać przyczynę takiego stanu rzeczy. Okazało się, że mam po prostu bardzo delikatną skórę głowy i „alergię” na drogeryjne kosmetyki z SLS. Dodatkowo, moje stany zapalne potęgował stres. Od tej pory, jak ognia unikam wszelkiego rodzaju drogeryjnych szamponów, trzymam się raczej produktów aptecznych i naturalnych produktów na bazie ziół.

Szampon stosowałam nie tylko u siebie, ale także u mojego kilkutygodniowego syna, który w tym czasie mierzył się z ciemieniuszką. Jak się sprawdził?

Po pierwsze, szampon jest niezwykle delikatny, nie podrażnił ani mojej głowy, ani mojego dziecka. Dla mnie, to już jest sukces, bo mało który produkt do włosów nie powoduje u mnie świądu! Nie szczypał w oczy, co w kontekście używania go przez dzieci jest naprawdę istotne!

Moje włosy mają tendencję do puszenia się. Zawsze mam też problem z rozczesywaniem ich po myciu., Szampon kojący z serii Emotopic poradził sobie świetnie z obydwoma problemami. Niestety, moje włosy wciąż się przetłuszczają na tyle, że muszę je myć codziennie.

Minusem jest to, że muszę nałożyć sporą „porcję” szamponu żeby porządnie umył moje długie włosy.  Wynika to z tego, że szampon ma przezroczystą, dość wodnistą konsystencję i niezbyt dobrze się pieni.

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Pharmaceris EMOTOPIC − szampon hydro-micelarny dla dobry dla podrażnionej skóry

Szampon do włosów świetnie poradził sobie z ciemieniuchą u mojego syna. Ciemieniucha żółta, tłusta skorupa na główce nowonarodzonego dziecka, która powstaje wskutek niedojrzałości gruczołów łojowych. Po umyj mu główki szamponem, delikatnie usunęłam łuski przy użyciu szczoteczki (z delikatnym włosiem) do włosów dla niemowląt.

Zalety:

 • Nie podrażnia skóry głowy
 • Nie szczypie w oczy – dlatego jak najbardziej nadaje się dzieci
 • Włosy po nim łatwo się rozczesywały
 • Skóra nie jest podrażniona, małe strupki się zagoiły
 • Pomogła pozbyć się ciemieniuchy u mojego syna
 • Włosy są świeże i błyszczące

Minusy:

 • Wydajność – na moje długie włosy muszę użyć naprawdę dużo kosmetyku, żeby odpowiednio się spienił i je domył
 • Nie zmniejszył przetłuszczania się włosów

Ocena końcowa: 4

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
  Przeczytaj więcej od tego autora