Testujemy: emulsja dla rąk z AZS - ZIAJA MED [Recenzja]

1. 1. 2021 · Monika Mazurek · 4 minuty czytania

Zima to trudny czas dla osób cierpiących z powodu atopowego zapalenia skóry (AZS). Sucha, swędząca i łuszcząca się skóra staje się jeszcze bardziej dokuczliwa w czasie niskich lub niekiedy ujemnych temperatur. Ulgą mogą być specjalistyczne kremy do rąk – na przykład łagodząca i natłuszczająca emulsja od Ziaja Med, przeznaczona specjalnie do skóry z AZS. Jakie rezultaty daje jej stosowanie?

Krem Ziaja Med – wyjątkowa ochrona skóry z AZS

Emulsja łagodząca oraz natłuszczająca do rąk marki Ziaja Med to dermokosmetyk - jest częścią serii Klinika Zdrowej Skóry. Produkt powstał jako jeden z elementów kuracji dermatologicznej AZS i znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry przesuszonej i atopowej.

Emulsję do rąk mogą używać osoby w każdym wieku: od niemowląt, po osoby starsze. Sięgnąć po nią powinni zwłaszcza ci, którzy borykają się ze skłonnością do podrażnień, nasilonym swędzeniem skóry, czy zaburzeniami bariery ochronnej naskórka – częstych symptomach atopowego zapalenia skóry.

Skład kremu do rąk Ziaja Med

Łagodząca, nawilżająca i natłuszczająca emulsja do rąk Ziaja Med posiada w składzie między innymi syrop kukurydziany – składnik, który zarówno wzmacnia, jak i nawilża skórę. Warto zwrócić również uwagę na ceramidy – pełnią one rolę ochronną i regenerują naskórek, wzmacniając również warstwę lipidową skóry. Fitosfingozyna dodatkowo działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, co przydaje się w przypadku ran, częstych u osób z AZS.

skład kremu Ziaja Med AZS


W składzie kremu do rąk znajdziemy także trójglicerydy kwasów tłuszczowych – kaprynowego i kaprylowego, znane jako tak zwany „olej neutralny”. W kosmetykach to połączenie wpływa na łatwiejszą aplikację emulsji, poprawiając jej wchłanianie i zapobiegając powstawaniu nadmiernej warstwy tłuszczowej. Innym składnikiem jest olej canola – substancja o działaniu natłuszczającym, również przyśpieszająca wchłanianie. W emulsji znajduje się też działający łagodząco na podrażnienia cholesterol i zapobiegająca starzeniu się skóry witamina E.

Co obiecuje producent?

Krem przeznaczony jest dla osób cierpiących na AZS i przesuszenie skóry – nawilża, natłuszcza i zmniejsza jej szorstkość. Pełni również funkcję łagodzącą, istotną w przypadku częstych podrażnień oraz zapobiega powstawaniu ich nawrotów. Skutecznie niweluje też swędzenie, pieczenie czy zaczerwienienia, z którymi borykają się osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Dodatkowo emulsja wzmacnia płaszcz hydrolipidowy naskórka i pozostawia subtelną warstwę ochronną, chroniącą wrażliwą skórę przed inwazyjnymi czynnikami z zewnątrz.

Emulsja do rąk na AZS od Ziaja Med: pełne nawilżenie

Emulsję marki Ziaja Med testowałam na swoich dłoniach przez 10 dni. Jestem posiadaczką skóry atopowej: zmiany pojawiają się najczęściej w miejscach podatnych na przesuszanie, czyli zgięciach łokci i spodniej stronie dłoni. Krem nakładałam wieczorem – kilkukrotnie również niewielką ilość w ciągu dnia, jeśli czekało mnie na przykład wyjście na zewnątrz. Pierwsze wrażenie: emulsja jest niezwykle treściwa, jednak nie miałam problemu z jej wchłanianiem, nie zostawia także nieestetycznych plam na ubraniu.

Ziaja Med emulsja AZS recenzja

W czasie stosowania emulsji Ziaja Med do skóry z AZS kondycja dłoni zdecydowanie się poprawiła. Stały się znacznie przyjemniejsze w dotyku, bardziej miękkie i mniej szorstkie. Zauważyłam również, że krem rozjaśnił nieco przebarwienia na knykciach w miejscu, gdzie często tworzą się zmiany atopowe. Koloryt skóry nadal jest nierówny, jednak skóra wyraźnie zbladła.

Jak wiele osób z AZS mam skłonności do alergii kontaktowych – uważnie obserwowałam więc skutki stosowania emulsji. Jednak nie działo się nic niepokojącego. Plusem jest to, że emulsja nie ma zapachu: perfumowane „dodatki” w kosmetykach to często potencjalne uczulacze i zapychacze. Sądząc po składzie, w emulsji do skóry z AZS możliwie ograniczono liczbę składników, a rolę naturalnego konserwantu spełnia witamina E.

Podsumowanie

Emulsja do rąk z serii Klinika Zdrowej Skóry od Ziaja Med zdecydowanie spełnia swoje zadanie. Po 10 dniach stosowania widać wyraźną poprawę kondycji skóry: jej nawilżenia, faktury, ale i wyglądu.

Główne plusy emulsji Ziaja Med to:

  • Błyskawiczne wchłanianie i brak tłustego filmu na powierzchni skóry,
  • Zniwelowanie szorstkości i dobre nawilżenie skóry,
  • Rozjaśnienie przebarwień pozostałych po wcześniejszych zmianach atopowych,
  • Brak dodatkowych perfumowanych substancji, będących potencjalnymi alergenami.

Końcowa ocena: 5

Natłuszczający krem emolientowy do skóry suchej, wrażliwej i atopowej.
Krem zawierający biolipidy na przesuszoną skórę u dzieci i niemowląt.