Jak pozbyć się worków pod oczami? Ola testuje płatki kolagenowe pod oczy na cienie i obrzęki od L’biotica!
Cienie pod oczami to moja zmora! Mam je odkąd pamiętam, a każda zarwana noc, stres i zmęczenie malują się na mojej tworzy coraz ciemniejszymi podkowami pod oczami. Sprawdziłam więc, czy płatki kolagenowe pod oczy L’biotica na cienie i obrzęki mi pomogą i odżywią moją skórę. Efekt? Zobacz sama!
Spis treści:
Kilka słów o płatkach pod oczy L’biotica na cienie i obrzęki
Przed testem płatków kolagenowych pod oczy od L’biotica zapoznałam się z tym, co na jego temat ma do powiedzenia producent.
Na pięknym, metalicznym, niebieskim opakowaniu wyczytałam, że mają one poprawić jędrność skóry i eliminują oznaki zmęczenia.
Skład płatków kolagenowych na cienie i obrzęki od L’biotica to m.in.:
- olejek rycynowy − działa przeciwzmarszczkowo i zwalcza wolne rodniki,
- alantoinę − działa łagodząco na skórę, daje uczucie chłodu i zmniejsza opuchliznę pod oczami,
- wyciąg z liści orzecha włoskiego − działa przeciwzapalnie i wycisza skórę,
- wyciąg z Ginkgo Balboa − poprawia mikrokrążenie i przywraca zdrowy koloryt skórze,
- kolagen − napina i ujędrnia skórę,
- glicerynę − nawilża i natłuszcza skórę,
- triethylhexanoin (emolient) − pomaga zatrzymać nawilżenie wewnątrz skóry,
- olej z nasion słonecznika − działa przeciwzapalnie i nawilżająco,
- ekstrakt z lukrecji − rozjaśnia skórę, zmniejsza zaczerwienienia, przyspiesza regenerację skóry,
- witaminę E − ujędrnia i odżywia skórę, poprawia jej koloryt i ukrwienie, dobrze nawilża,
- kwas winowy − nakładany miejscowo działa ściągająco, napina skórę,
- dwutlenek tytanu − chroni skórę przed promieniowaniem UV,
- glinka biała − zmniejsza pory, napina i ujędrnia skórę, poprawia koloryt,
- sorbitol − wiąże wodę w naskórku i nawilża.
Skład chemiczny płatków jest dość imponujący. To faktycznie solidna, stężona dawka składników odżywczych dla skóry. Jestem pod wrażeniem.
Na opakowaniu dodano też informacje, że chłodzące płatki kolagenowe aktywują się pod wpływem ciepła skóry. Dzięki tej temperaturze substancje aktywne lepiej się wchłaniają w skórę i szybciej działają.
W takim razie: sprawdzam!
Punkt wyjścia: co się dzieje z moją skórą? Stan przed
Recenzja byłaby nierzetelna, gdybym nie powiedziała Ci, w jakim stanie jest moja skóra przed nałożeniem kolagenowych płatków pod oczy.
Nie mam większych problemów z cerą. Jest ona raczej wrażliwa i ma tendencję do przesuszania się − szczególnie w okresie zimowym, kiedy ogrzewanie i mrozy dają mi popalić.
Staram się co wieczór nakładać cienką warstwę lekkiego, nawilżającego kremu pod oczy. Ale podkreślę tu: „staram się”. Niestety, gonitwa i czasem duże zmęczenie wieczorem zaprowadzają mnie prosto do łóżka i zapominam o odpowiedniej pielęgnacji skóry (sprawdź kosmetyki do twarzy).
Przed testem płatków kolagenowych miałam dość gorący okres w pracy, a stres i kilka nieprzespanych nocy pod rząd pokazały się od razu na skórze pod oczami. Z cieniami pod oczami zmagam się chyba od zawsze. Powoli pogodziłam się z tym, że taka już moja uroda − prawdopodobnie są one u mnie uwarunkowane genetycznie. Choć nie ukrywam, że gdy jestem zmęczona, ich kolor zdecydowanie staje się intensywniejszy.
Jeżeli chodzi o obrzęki pod oczami, też nie są mi obce. Pojawiają się szczególnie po nieprzespanej nocy − 4 godziny snu ciężko nazwać pełnowartościowym wypoczynkiem. Moje dolne powieki nie są wtedy może bardzo opuchnięte, ale pod moimi oczami pojawiają się dwie, nieciekawie wyglądające zmarszczki. Uważam, że zdecydowanie dodają mi lat.
Status mojej skóry pod oczami przed testem płatków kolagenowych:
- naturalne cienie pod oczami,
- brak odpowiedniego odżywienia skóry kremem pod oczy,
- nieprzespana noc (4 godziny snu),
- odrobina stresu i nerwów (też tu nie pomogły).
Jak nakładać płatki pod oczy?
Płatki znajdują się w tekturowym opakowaniu. W środku są 3 srebrne, szczelnie zamknięte saszetki, a każda zawiera dwa płatki kolagenowe − lewy i prawy. Tak więc, jedno opakowanie płatków od L’biotica starcza na przynajmniej 3 aplikacje.
Producent zaleca nakładanie płatków pod oczy na minimum 20 minut. Nie powinnaś ich jednak trzymać dłużej niż 30 minut. Dla uzyskania najlepszego efektu płatki można nakładać 1 − 2 razy w tygodniu.
Płatki bardzo łatwo przyklejają się na skórę pod oczami − nie osuwają się. Nie musisz więc trzymać nieruchomo głowy i czekać, aż kosmetyk zrobi, co do niego należy.
Płatki nałożyłam na umytą twarz, którą wcześniej przemyłam tonikiem. Postanowiłam, że nałożę je na skórę jeszcze przed aplikacją kremu nawilżającego na dzień.
Sprawdź też inne kosmetyki pod oczy.
Jak działają płatki pod oczy na cienie i obrzęki? Efekt po
Kiedy nałożyłam płatki kolagenowe pod oczy poczułam przyjemne uczucie chłodu. Jakby kompres na moją wysuszoną skórę. Kosmetyk nie wywołał u mnie żadnej nieprzyjemnej reakcji alergicznej, nie czułam szczypania, ani podrażnienia.
Żeby zobaczyć maksymalny efekt działania płatków kolagenowych trzymałam jej pod oczami 30 minut.
Kiedy usłyszałam dźwięk minutnika, zdjęłam płatki spod oczu i... intensywnie zaczynam przyglądać się mojej skórze.
Przede wszystkim moja skóra jest w tym miejscu zdecydowanie mniej napięta. Czuję też przyjemne uczucie chłodu na skórze pod oczami.
Kolor skóry pod oczami rozjaśnił się. Mimo, że i tak czuję, że będę musiała nałożyć korektor pod oczy, myślę, że moje cienie znacznie łatwiej będzie zakryć.
Mam też wrażenie, że sama aplikacja płatków pod oczy, jakby mnie zrelaksowała ─ wyglądam na zdecydowanie mniej zmęczoną. Moja znajoma, która towarzyszyła mi przy teście, stwierdza, że nie wyglądam już jakbym spała tylko 4 godziny w nocy. Teraz wyglądam na dobrze przespane 6 godzin. Według mnie 2 godziny snu zdobyte w 30 minut to duży sukces płatków kolagenowych.
Czy wrócę do stosowania płatków pod oczy na cienie i obrzęki? Zdecydowanie tak. Myślę, że sprawdzą się nie tylko, jako doraźna pomoc w poprawieniu wyglądu skóry przed wyjściem, czy też wyjściem do pracy po nieprzespanej nocy, ale także włączę je w regularną pielęgnację skóry pod oczami i będę stosować je 1 raz w tygodniu.
Moja skórą po płatkach kolagenowych jest:
- zdecydowanie odżywiona i nawilżona,
- cienie pod oczami rozjaśniły się nieco,
- zrelaksowana,
- mniej opuchnięta.
Najnowsze artykuły
Recenzja kremu Equilibra Aloe Crema viso anti-rughe
Sprawdzamy, czy krem aloesowy do twarzy faktycznie nawilża bardzo suchą skórę. Sprawdź nasz test!Recenzja odżywki stymulującej wzrost włosów Pharmaceris H-Stimulinum
Szukasz dobrego preparatu na wypadające włosy? Koniecznie poznaj naszą recenzję odżywki od Pharmaceris! Może będzie to produkt idealny dla Ciebie.Recenzja porównawcza suchych olejków Nuxe: wersja klasyczna Huile Prodigieuse i Ritche
Czy suche olejki Nuxe Huile Prodigieuse w wersji klasycznej oraz Ritche faktycznie można bezkarnie stosować od stóp do głów? Odpowiadamy w recenzji porównawczej.Recenzja nawilżająco-kojącego kremu Sebo-Matt Moistatic
Czy specjalistyczny dermokosmetyk dla cery trądzikowej znajdzie zastosowanie w przypadku mniej problematycznej skóry? Przeczytasz o tym w recenzji kremu Sebo-Matt Moistatic.Recenzja kremu Synchroline Nutritime Plus – ochrona przez cały dzień
Krem do twarzy Synchroline Nutritime Plus dedykowany jest skórze suchej i zmagającej się z AZS. Koi, nawilża i odżywia cerę. Jak wyglądają skutki jego stosowania?Recenzja oczyszczającego żelu pod prysznic z aktywnym węglem Equilibra – świeżość i rześkość
Oczyszczający żel pod prysznic z aktywnym węglem Equilibra to preparat, który dokładnie usuwa ze skóry zanieczyszczenia i toksyny. Jak się sprawdza w rzeczywistości?Recenzja balsamu Avene Xera Calm A.D. - jedwabista skóra nawet zimą
Balsam uzupełniający lipidy Xera Calm A.D. Avene ma zadanie koić podrażnioną skórę atopową i chronić ją przed uporczywym świądem. Jak się sprawdza w praktyce?Recenzja kremu z filtrem Pharmaceris N - nawilża i wzmacnia naczynka!
Masz cerę naczynkową i szukasz kremu z filtrem, który zadba o Twoją skórę? Sprawdź, jak wypadł tekst kremu Pharmaceris z serii N!
Przeczytaj też
Natalia testuje krem do cery mieszanej NUXE Creme Fraiche de Beauté – recenzja po 30 dniach
Jak działa krem do cery mieszanej NUXE Creme Fraiche de Beauté? Sprawdź recenzję naszej testerki Natalii. Zobacz, jakie rezultaty można uzyskać po 30 dniach stosowania!-
Wyniki 30-dniowego testu serum na przebarwienia Nuxe Splendieuse
Nuxe Splendieuse to serum przeznaczone do wybielania przebarwień na twarzy. Przeczytaj recenzję i sprawdź czy kosmetyk daj efekty. Zobacz zdjęcia z testu!Suche zniszczone dłonie − czy pomogą im dwa tygodnie z kremem do rąk Avene Cold Cream? [RECENZJA]
Zimą skóra dłoni jest szczególnie narażona na pęknięcie oraz przesuszenie, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Przeczytaj recenzję kremu Avene Cold Cream!Jak pozbyć się worków pod oczami? Ola testuje płatki kolagenowe pod oczy na cienie i obrzęki od L’biotica!
Worki pod oczami to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Zmiany nasilają się szczególnie w okresach przemęczenia organizmu. Czy płatki kolagenowe L’biotica stanowią skuteczne wsparcie?Totalna ochrona przed mrozem – recenzja kremu na dzień Nuxe Reve de Miel
Zima stanowi ogromne wyzwanie pielęgnacyjne. Ujemne temperatury oraz wiatr negatywnie wpływają na skórę. Jak się przed nimi ochronić? Czy Nuxe Reve de Miel może pomóc? Sprawdź!Recenzja Avene Hydrance Optimale Serum Hydratant – nawilżenie w ciągu 30 dni?
Borykasz się z suchą skórą w okolicach twarzy i szyi? Zobacz, jak działa serum marki Avene. Dowiedz się, jakie efekty daje 30-dniowa kuracja nawilżająca!Wiosenne oczyszczanie twarzy. Recenzja maski węglowej od L'biotica
Maska węglowa pozwala na usunięcie zanieczyszczeń i łoju z twarzy. Dodatkowo poprawia koloryt cery, a także wygładza i odświeża. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł!
Więcej artykułów na ten temat
- Jak działa krem do cery mieszanej NUXE Creme Fraiche de Beauté? Sprawdź recenzję naszej testerki Natalii. Zobacz, jakie rezultaty można uzyskać po 30 dniach stosowania!
Oczyszczający peeling trychologiczny H-Stimupeel − recenzja
· 4 minuty czytaniaRecenzja Pharmaceris A AE Sensilix − duo koncentratu z witaminami A i E
· 4 minuty czytania