Paznokcie świąteczne - modne i zdrowe przykłady świątecznego manicure!

23. 12. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • codzienna pielęgnacja
Paznokcie świąteczne - modne i zdrowe przykłady świątecznego manicure!

Paznokcie świąteczne to przede wszystkim zdrowe i zadbane paznokcie. Dla wielu kobiet, które do ostatniej gwiazdki sprzątają, pieką i moczą ręce w najróżniejszych środkach czystości, niestety piękne i zadbane paznokcie to tylko marzenie. Ale nie zawsze. Zobacz, jakie paznokcie świąteczne będą modne w tym roku.

Paznokcie na Boże Narodzenie − manicure naturalny

Chyba w każdym polskim domu, okres przed Bożym Narodzeniem to czas wielkiego sprzątania i gotowania. Coraz więcej kobiet zdaje sobie jednak sprawę, że przerwa świąteczna, jest także czasem ich odpoczynku i relaksu. Dlatego coraz częściej panie pojawiają się w salonach kosmetycznych, żeby przyozdobić swoje paznokcie na święta.

Szeroka paleta kolorów, wzorów i specjalnych efektów dostępnych w salonach kosmetycznych, cieszy oko i nie ułatwia zadania. Kiedy zapytałam moją manicurzystkę, jaki kolor króluje w tym sezonie świątecznym odpowiedziała: „od lat ten sam! Panie życzą sobie „jakiś ładny”. A co oznacza, jakiś ładny w tym sezonie?

Paznokcie świąteczne to przede wszystkim odcienie borda, burgundu, czerwieni i złota. Coraz częściej panie gustują też w niezwykle modnej butelkowej zieleni,  granacie czy czerni. Jeżeli lubisz klasykę, z w najnowszych kolekcjach lakierów do paznokci nie zabraknie beży, szarości czy brudnego różu − a więc to powrót do pasteli.

Bardzo często panie przygotowują swoje paznokcie zarówno na święta Bożego Narodzenia, jak i zbliżającego się wielkimi krokami sylwestra. Dlatego stawiają na szalone efekty: holo, syrenka, lustro czy kocie oko. Bardzo popularny jest także zatapiany w żelu lub hybrydzie brokat, zarówno drobnoziarnisty, jak i wielkie płatki złota czy srebra.

Świąteczne wzorki na paznokcie

W święta świetnie wyglądają też wszelkiego rodzaju zdobienia i świąteczne wzorki na paznokcie. Najczęściej pojawiające się motywy to płatki śniegu, biało-czerwone kropki czy biało-czerwone paseczki, przypominające amerykańskie candy cane.

Wzorki możesz wykonać samodzielnie w domu. Jeżeli masz duszę artystki możesz ręcznie namalować swoje mini obrazki za pomocą cienkiego pędzelka do artystycznego zdobienia.

Najczęściej jednak piękne świąteczne wzorki na paznokcie możesz wykonać za pomocą specjalnych stempelków czy naklejek.

A jak zdobi się paznokcie? Wszystko zależy od Twoich upodobań. Jeżeli lubisz wyróżniający się manicure, możesz postawić na ozdobienie wszystkich paznokci. Znacznie bardziej elegancko będzie jednak wyglądało ozdobienie palca dwóch środkowych paznokci (środkowego i wskazującego lub środkowego i serdecznego). Niektóre manicurzystki doradzają zdobienie jedynie paznokci u palców serdecznych.

Paznokcie hybrydowe na święta Bożego Narodzenia

Największą popularnością cieszą się paznokcie hybrydowe na święta Bożego Narodzenia. Możesz je wykonać nawet na kilka dni przed świętami, a i tak pozostaną w dobrym stanie. Manicure hybrydowy wytrzymuje zwykle do 2 tygodni i jest zdecydowanie bardziej odporny na kontakt z wodą i innymi substancjami niż zwykły lakier.

Przy takim manicure możesz spokojnie oddać się świątecznym porządkom czy krzątaninie po kuchni. Twoje świąteczne paznokcie nie ucierpią.

Przy manicure hybrydowym możesz wykonać także szereg efektów, które powstają przy użyciu pyłków.

Oczywiście najbardziej trwałe będą paznokcie  żelowe lub wykonane na tipsach. Jednak tego rodzaju paznokcie to duża ingerencja w płytkę paznokcia i zdecydowanie bardziej niszczą paznokcia niż manicure hybrydowy.

Pamiętaj, żeby po ściągnięciu hybrydy z paznokci zastosować kurację regeneracyjną np. z keratynową odżywką Gal.

Paznokcie  świąteczne − manicure w domu

Świąteczne paznokcie możesz także wykonać w domu. Kiedy już skończysz świąteczne porządki przygotuj sobie kąpiel dla dłoni. Spracowane ręce wymocz w wodzie z solami mineralnymi i olejkami, np. olejem ze słodkich migdałów.

Zanim zaczniesz polerować płytkę paznokcia czy też je malować, odsuń skórki z wałów paznokci. Dzięki temu Twoje dłonie będą bardziej zadbane. Zobacz, jak możesz to zrobić w moich artykułach: Jak usunąć skórki z paznokci u rąk? Wycinać czy nie wycinać? Sprawdź też: Jak dbać o skórki wokół paznokci? Olejki, żele czy cążki?

Kolejnym krokiem w domowej pielęgnacji paznokci będzie wypolerowanie płytki paznokcia za pomocą polerki. Przed nałożeniem lakieru nie zapomnij o bazie do paznokci − w ten sposób płytka paznokcia nie wsiąknie barwnika i nie zafarbuje. Zwróć też uwagę, żeby odczekać min. 5 minut pomiędzy nakładaniem warstw lakieru. Jeżeli masz problem z tym, że lakier do paznokci nie chce wyschnąć i szybko się niszczy, to być może problem polega właśnie na tym, że spodnia warstwa lakieru nie jest dobrze wyschnięta.

Na sam koniec, kiedy paznokcie już wyschną, postaraj się wypielęgnować dłonie. Nałóż regenerujący krem do rąk z olejem arganowym i woskiem pszczelim Five Cosmetics. Możesz też wykorzystać krem do rąk i paznokci, który teraz znajdziesz w dwupaku Nuxe de Miel.

Więcej artykułów na ten temat

Aleksandra Anna Wolska