Recenzja Babycream z cynkiem Dr. Max − ochronny krem na podrażnienia pupy niemowlęcia

31. 12. 2019 · 4 minuty czytania

Nie wiesz, jakie kosmetyki wybrać na odparzenie skóry u dziecka? Sprawdź, jak działa Babycream z cynkiem marki Dr. Max. Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Recenzja Babycream z cynkiem Dr. Max − ochronny krem na podrażnienia pupy niemowlęcia

Krem ochronny na odparzenia jest absolutnie niezbędnym elementem każdej wyprawki dla niemowlaka. Przez pieluszki dopływ powietrza do pupy niemowlaka jest utrudniony, a zbierająca się tam wilgoć prowadzi do tego, że skóra okolic intymnych dziecka jest bardzo narażona na podrażnienia. Sama ostatnio walczyłam z pieluszkowym odparzeniom skóry u mojej córki. Używałam przy tym kremu Babycream z cynkiem. Sama się przekonaj, jak się sprawdził!

Krem Babycream z cynkiem – kiedy go używać?

Babycream z cynkiem przeznaczany jest do pielęgnacji skóry dziecka w miejscach narażonych na odparzenia. Powinno się go stosować po każdej zmianie pieluchy.

Producent obiecuje, że:

„krem przyczynia się do ochrony skóry dziecka przed działaniem substancji zawartych w moczy i kału. Nawilża skórę, dobrze się wchłania i przyjemnie pachnie”.

Co zawiera w sobie Babycream?

 • Tlenek cynku (Zinc Oxide) − ma właściwości antybakteryjne i wysuszające. To właśnie dlatego często zaleca się w leczeniu ran i odleżyn. Cynk koi i łagodzi podrażnienia. Działa również jako bariera ochronna przed niekorzystnym działaniem moczu i kału. Dlatego, może nie tylko leczyć pieluszkowe zapalenie skóry, ale też im zapobiegać. Więcej o dobroczynnych właściwościach tej substancji, przeczytasz w artykule Oli: „Tlenek cynku – niesamowity biały proszek na trądzik i nie tylko…”
 • Parafina ciekła (Paraffinum Liquidum) − olej mineralny o właściwościach natłuszczających.
 • Wosk pszczeli (Cera Alba) − naturalny emolient, który tworzy na skórze delikatną warstwę ochronną. Ma też działanie kojące na podrażnioną skórę. Wosk pszczeli nadaje też przyjemną i lekką konsystencję kosmetykom
 • Lanolina (Lanolin) – jest to wosk wytwarzany przez owce; jest naturalnym emulgatorem, zatrzymuje wodę w naskórku, zmniejsza szorstkość skóry. Tworzy na skórze film ochronny, który chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych

Babycream − w jaki sposób pomógł przy odparzeniach mojego dziecka?

Używałam Babycream przez około 2 tygodnie na pupę mojej córki. Sięgnęłam po niego dopiero wtedy, gdy w miejscach intymnych mojego dziecka pojawiły się odparzenia. Spowodowane one były biegunką. 

Uważam, że kremy cynkiem nie powinny być używane przy każdej zmianie pieluchy. Zwłaszcza jeżeli nie mamy do czynienia z zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry. Dlaczego? Kremy z cynkiem stosowane na zdrową skórę, mogą ją niepotrzebnie wysuszyć. Ja używam kremu z cynkiem zawsze, jak tylko zauważę lekkie zaczerwienie pupy, a także na noc. Jako moja córka przesypia już całe noce, to rano pieluszka jest bardzo mokra. Krem Linomag z tlenkiem cynku zostawia na skórze warstwę ochronną, która zapobiega przedostaniu się do skóry wilgoci.

 

Używając kremu Babydream w ciągu kilku dni od ustąpienia biegunki, zaczerwieniona i podrażniona skóra zagoiła się.

Pielęgnacja skóry niemowlaka − jak się za to wziąć?

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i aż dwa razy cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Dlatego, odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna. Po pierwsze, należy zadbać szczególnie o te okolice skóry, które są najbardziej narażone na negatywne czynniki zewnętrzne. Mówię tu przede wszystkim o skórze okolic intymnych, która przez noszenie pieluszek może cierpieć z powodu podrażnień.

Jak dbać o pupę niemowlaka?

1.Zmieniaj często pieluchę. Na pewno po każdej kupie i jak tylko zauważysz, że pielucha jest mokra.

2. Wietrz pupę dziecka. Nawet te kilka minut podczas każdego przebierania mogą być zbawienne dla delikatnej skóry niemowlęcia.

3.Przemywaj okolice wodą. Staraj się unikać chusteczek nawilżanych z podejrzanie długim składem

4.Po każdym przebraniu używaj kremu ochronnego o prostym i naturalnym składzie.

Pamiętaj jednak o tym, że czasem pomimo najlepszych chęci i ogromnych starań i tak nie zapobiegniesz odparzeniom. Upały, biegunki, infekcje – to tylko niektóre czynniki, które mogą spowodować podrażnienie skóry dziecka. O tym, jak sobie radzić z pieluszkowym zapaleniem skóry, pisałam w artykule o sposobach na odparzenia pieluszkowe. Polecam również sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby doświadczonych mam (naszych czytelniczek) na odparzoną skórę dziecka.

Babycream z cynkiem − jak się sprawdził?

Zalety:

 • Wydajność
 • Wygodne opakowanie – bardzo lubię kremy w pudełkach. Łatwiej się je nabiera i zawsze mam pewność, że wykorzystałam każdy gram produktu
 • Konsystencja – krem łatwo się rozprowadza i wchłania w skórę
 • Przyjemny, delikatny zapach
 • Skuteczność − krem pomógł w poradzić sobie z podrażnioną i zaczerwioną skórą mojego dziecka.

Wady:

 • Krem ostawia niewielkie białe smugi. Niemniej jednak, nie powinno to Cię martwić, gdyż jest to naturalna bariera ochronna przed wilgocią  
 • Długotrwałe stosowanie kremu (przy każdej zmianie pieluchy, na zdrową skórę), wysusza skórę.

Ocena ogólna: -5

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
  Przeczytaj więcej od tego autora