Recenzja balsamu Klorane do włosów farbowanych – ochronna siła granatu

30. 6. 2019 · 4 minuty czytania

Jeśli jesteś posiadaczką włosów farbowanych, koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją balsamu Klorane do włosów farbowanych. Sprawdź, jakie daje efekty!

Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
Recenzja balsamu Klorane do włosów farbowanych – ochronna siła granatu

W tym miesiącu miałam przyjemność testować balsam do włosów farbowanych Klorane z wyciągiem z granatu. Kosmetyk świetnie sprawdził się jeżeli chodzi o zachowanie pigmentu we włosach. Zobacz, jakie jeszcze spostrzeżenia nasunęły mi się podczas testu balsamu.

Czym jest balsam Klorane do włosów farbowanych z granatem?

Drugi test kosmetyku z serii Klorane okazał się równie ciekawy, jak poprzedni – moją poprzednią recenzję znajdziesz tu: Balsam Klorane na bazie masła mangowego – recenzja. Mangoterapia dla suchych włosów.

Tym razem głównym zadaniem balsamu Klorane do włosów farbowanych z granatem jest ochrona i utrwalenie koloru włosów farbowanych. Jednym ze składników, który jest odpowiedzialny za zatrzymanie koloru we włosach jest ekstrakt z granatu, a dokładniej z suszonej na słóncu skórki granatu. Marokańskie kobiety miały od wieków używać tego składnika do farbowania szlachetnych tkanin.

Odmiana użyta przez producenta to gatunek Punica granatum L., ma wysoką zawartość tanin, czyli naturalnych garbinków. W kosmetyce stosuje się je ze względu na ich naturalne właściwości ściągające, przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające i ochronne.

Poza utrwalającym kolor ekstraktem z granatu balsam składa się m.in.:

 • z wody
 • emolientów w postaci alkoholi tłuszczowych − działanie wygładzająco-ochronne
 • substancji zapachowych i myjąco-kondycjonujących
 • kwasu cytrynowego − zwiększa trwałość kosmetyku
 • hydrolizatu protein pszenicy − zmniejsza elektryzowanie się włosów

Jak właściwie ekstrakt z granatu działa na włosy? Promieniowanie słoneczne przyspiesza blaknięcie koloru naturalnych i farbowanych włosów przez wytwarzanie wolnych rodników, które utleniają pigmenty. Przeciwutleniacze hamują ten proces. Ze względu na wysoką zawartość polifenoli i garbników, które są silnymi przeciwutleniaczami, Punica granatum L. (granat) często dodaje się do preparatów do pielęgnacji włosów farbowanych.

Badania udowodniły, że ekstrakt z granatu o stężeniu 10% skutecznie zmniejsza blaknięcie koloru włosów farbowanych na czerwono.

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Co obiecuje producent?

Co daje regularne stosowanie balsamu według specjalistów z laboratorium Klorane?

 • Balsam Klorane do włosów farbowanych:
 • wiąże i utrwala kolor włosów farbowanych
 • ułatwia ich rozczesywanie
 • odbudowuje zniszczoną powierzchnię włosa

Efekt to chroniony, odnowiony i promienny kolor włosów i ich miękkość i blask.

Test ex-vivo przeprowadzony na użytkowniczkach balsamu ma potwierdzać te właściwości.

Opinie innych użytkowniczek

Średnia ocen produktu wyliczona na podstawie informacji z polskich forów kosmetycznych wynosi 4.5/5. Efekt przedłużonej trwałości koloru po zastosowaniu Klorane potwierdzają wybrane komentarze. Balsam zebrał pochlebne opinie za właściwości ułatwiające rozczesywanie włosów. Efekt miękkości i połysku czy brak efektu przetłuszczających się włosów to kolejne plusy podkreślane przez użytkowniczki kosmetyku. Mniej entuzjazmu wywołuje samo opakowanie, wydajność i cena produktu. 

Klorane balsam do włosów farbowanych na bazie ekstraktu z granatu − test

Pierwsze spostrzeżenia

Lekko różowy kolor balsamu od razu wskazuje na obecność ekstraktu z granatu. Tym razem zapach jest bardziej naturalny, słodki, delikatny i nienatarczywy.

Pierwszy kontakt włosów z odżywką to również czas na pierwsze spostrzeżenia. Z pewnością mogę potwierdzić, że balsam ułatwia rozczesywanie włosów. Jest gęsty i wystarczy nałożyć odrobinę na dobrze odciśniete włosy, żeby niepotrzebnie z nich nie spływał. Balsam nie wywołał reakcji alergicznej, nie pogorszył stanu skóry głowy. Łatwo się spłukuje, nie obciąża włosów.

Sprawdź też inne balsamy do włosów.

Zastosowanie, konsystencja i wydajność opakowania

Balsam jest przeznaczony dla osób, które farbują włosy często, sporadycznie lub po raz pierwszy. Ochronno-nawilżające właściwości zawartych w nim garbinków pomogą zadbać o nie tylko o ochronę koloru, ale również o kondycję włosa. Konsystencja zgadza się z nazwą produktu, jest to prawdziwy, kremowy i gęsty balsam. Po każdym myciu należy nałożyć odrobinę kosmetyku na dobrze odciśnięte włosy, po czym pozostawić na 2 − 3 minuty.

Spostrzeżenia po 2 tygodniach stosowania

Jestem zadowolona z właściwości balsamu Klorane i efektów, które były widoczne już po 2. tygodniu stosowania produktu. Kilka osób zwróciło uwagę na kolor moich włosów, choć nie zauważyły go wcześniej, zaraz po farbowaniu. Sama zauważyłam widoczny, zdrowy połysk, który nadawał włosom bardzo efektownego wyglądu w świetle promieni słonecznych.

Spostrzeżenia po 4 tygodniach stosowania

Włosy są miękkie, lekkie, puszyste (ale nie puszczące) i błyszczące po każdym użyciu balsamu. Widać poprawę w ich ogólnej kondycji, ale stopień nawilżenia w moim przypadku nie jest wystarczający (wysokoporowate, bardzo suche włosy). Dlatego myślę, że odżywka sprawdzi się u osób, których włosy przetłuszczają się praktycznie każdego dnia.

Jak wypada balsam Klorane z granatem do włosów farbowanych?

Zalety:

 • balsam przedłuża trwałość koloru
 • nadaje włosom zdrowy połysk

Wady:

 • cena
 • tubka źle się otwiera
 • balsam za mało nawilża bardzo suche włosy

Ocena końcowa: 4.6

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Natalia Klonowska
  Natalia Klonowska
  Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda kobieta - lubię dbać o siebie. W kosmetykach poszukuję składników naturalnych, nieprzetworzonych i organicznych. Często eksperymentuję i sięgam po nowości kosmetyczne. Chętnie dzielę się efektami moich obserwacji i poszukiwań.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Natalia Klonowska
  Natalia Klonowska
  Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda...
  Przeczytaj więcej od tego autora