Regulacja brwi krok po kroku i ich makijaż. Jak zagęścić brwi?

11. 1. 2019 · 5 minut czytania

Regulacja brwi to ważny element codziennej pielęgnacji. Jak usuwać niepotrzebne włoski? Czy lepiej sprawdza pęseta, czy wosk? A może sięgnąć po masę cukrową? Sprawdź!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Regulacja brwi krok po kroku i ich makijaż. Jak zagęścić brwi?

Brwi można regulować co najmniej na kilka sposobów. I nie mówię tylko o ich kształcie, ale i metodzie wyrywania włosów. Włoski z łuku brwiowego możesz usuwać za pomocą pęsety, wosku, masy cukrowej czy też za pomocą nitek. Bardzo wiele kobiet ma problem z uzyskaniem pełnych i grubych brwi. Zobacz, jak uzyskać idealne brwi krok po kroku.

Jak regulować brwi i je malować w 2019 roku?

W ostatnich latach brwi stały się coraz bardzie popularne. Mówi się nawet, że dobrze zarysowane brwi są dla twarzy kobiety tym, czym rama dla obrazu. Jeszcze w około 2014 roku zaczął się szał na zagęszczone i mocno wypełnione brwi a’Cara Delavine. Dziś makijażystki namawiają panie, że brwi powinny być prawie naturalne. Mocno odrysowane od szablonu, wypełnione ołówkiem i żelami − powoli odchodzą do lamusa.

regulacja brwi u kosmetyczki

 

Niestety, w latach 90. panowała moda na mocne wyskubywanie brwi. Co więcej, brwi wraz z wiekiem coraz słabiej rosną. Dlatego wiele kobiet zastanawia się jak dobrze wyregulować brwi, żeby je zagęścić. Przy bardzo wąskich brwiach nie obejdzie się bez wypełniającego makijażu. Jeżeli cierpisz z powodu wąskich kreseczek nad oczami polecam Ci zabieg microblading. Pisałam o nim więcej w tym artykule: Microblading brwi: na czym polega permanentny makijaż brwi?

Pamiętaj jednak, że brwi warto wyczesywać w odpowiednią stronę tak, żeby przy całości makijażu wyglądały schludnie i elegancko. Brwi warto też regularnie depilować. Jak wspomniałam, możesz to robić za pomocą pęsety, wosku czy nitki. Tu skupić chcę się przede wszystkim na tradycyjnej depilacji brwi pęsetą.

 

Jak wyregulować brwi krok po kroku za pomocą pęsety?

Jak powinna wyglądać regulacja brwi? Zasady kształtowania włosków na łuku brwiowym są takie same, niezależnie od metody usuwania włosów. Szczególnie, jeżeli idzie o pierwsze kilka kroków. Dobrze wydepilowane, przystrzyżone i uczesane brwi, mogą pomóc Ci uzyskać efekt zagęszczenia.

Jak zrobić ładne brwi krok po kroku:

Krok 1. Wyznacz 3 główne punkty brwi

Twoje brwi można zarysować za pomocą 3 ważnych punktów. Wyznaczyć możesz je wyznaczając 3 linie biegnące od Twojego nosa, przez oko, aż do brwi. Oto jak możesz je wyznaczyć. Weź do ręki ołówek. Jego krawędź przyłóż pionowo do nosa. Linia wyznaczana przez ołówek powinna przebiegać przez wewnętrzny kącik oka. W miejscu, w którym ołówek spotkał się lub powinien spotkać się z brwią, brew powinna się zaczynać. Wszystkie włoski poza tą linią lepiej wydepilować.

  Drugi punkt, to szczyt łuku brwi. Po tym punkcie brew powinna zacząć opadać w dół. Możesz go wyznaczyć przykładając ołówek do nosa i prowadząc go przez środek oka, do łuku brwi.

  Trzeci punkt, to wyznaczenie zakończenia brwi. Znów, za pomocą ołówka wyznacz linię łączącą nos i zewnętrzny kącik nosa.

   

  Sprawdź też kosmetyki do rzęs i brwi.

  jak regulować brwi

   

  Krok 2. Zarysuj swój kształt brwi

  Masz już wyznaczone 3 najważniejsze punkty w łuku Twoich brwi. Weź też jednak pod uwagę, że Twoje  brwi mają pewnie naturalny, dominujący łuk. Weź do ręki kredkę lub ołówek do brwi i bardzo delikatnie przejedź po dolnej i górnej linii swoich brwi i obrysuj ich kształt. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że włoski, które znajdują się wewnątrz tej linii nie powinny być wyrwane. A z kolei te poza nią, możesz wyrywać śmiało.

  idealne brwi jak zrobić

   

  Krok 3. Uczesz brwi

  Masz już zarysowany kształt swoich brwi. Weź teraz do ręki owalną szczoteczkę, taką jak od tuszu do rzęs (ja zawsze myję jedną ze szczoteczek od starego tuszu) i uczesz brwi. A jak to zrobić? Brwi pomiędzy początkiem brwi (od strony nosa) do punktu szczytowego łuku zacznij wyczesywać do góry. W ten sposób je naturalnie zagęścisz! Brwi po szczytowym punkcie zaczesz równolegle do swoich ust, lekko w dół.

  Sprawdź też preparty do pielęgnacji brwi.

  czesanie brwi szczoteczką

   

  Krok 4. Przytnij brwi

  Jeżeli masz bujne brwi, możesz je przyciąć! Jak to zrobić? Jedną ręką wyczesuj brwi w odpowiednim kierunku (tak jak w poprzednim punkcie). Jeżeli włoski wystają poza narysowaną przez Ciebie ołówkiem kreskę (z kroku 2), przytnij je nożyczkami do paznokci do tej linii. Rób to bardzo ostrożnie, żeby za bardzo ich nie skrócić.

  Krok 5. Pęseta w ruch

  Czas na najmniej przyjemną cześć regulacji. Wyrywanie włosów pęsetą. Wyrywaj włoski, które znajdują się poza narysowaną ołówkiem linią brwi. Na oku zauważysz włoski ciemne i grube − te usunąć dość łatwo. I włoski jasne, prawie niewidoczne. Pamiętaj, żeby zawsze usuwać włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. A jak regulować brwi, żeby nie bolało? To proste! Bardzo mocno napnij skórę palcem wolnej ręki. W ten sposób usuwanie włosów będzie prawie bezbolesne.

  Nie zapomnij także usunąć włosków spomiędzy oczu!

  regulacja brwi pęsetą

   

  Krok 6. Wypełnienie brwi

  Na rynku jest bardzo wiele kosmetyków do wypełniania brwi. Ja najczęściej używam do tego cienia do powiek. Brwi bardzo delikatnie, luźną ręką zacznij wypełniać w narysowanych w kroku 2 liniach. Pamiętaj, żeby ołówek czy cień dobrać do koloru naturalnych brwi lub koloru włosów, jeżeli chcesz by były ciemniejsze. W ten sposób uzyskasz efekt wypełnienia i zagęszczenia brwi.

  malowanie brwi cieniem do powiek

   

  Tak właśnie wygląda depilacja brwi krok po kroku. Pamiętaj, że brwi to także włosy, które warto pielęgnować. Jeżeli Twoje włosy nie chcą rosnąć, zafunduj im odpowiednią kurację. Możesz do tego wykorzystać specjalne kosmetyki np. serum przyspieszające wzrost brwi, Long4Lashes z bimatoprostem, który przyspiesza porost włosów, odżywkę stymulującą odrastanie rzęs i brwi Dermena Lash, z witaminowym chlorek-1-methylonikotynamidu czy też serum wzmacniające rzęsy i brwi L'biotica Repair Lash 1, które zawiera wzmacniającą keratynę i peptydy. Pamiętaj, że nadmierne wyrywanie brwi osłabia je. Dlatego rób to zawsze delikatnie i z głową. Najpiękniejsze brwi podarowała Ci matka natura.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora