Rozgrzewający peeling z cynamonem. Na cellulit i nie tylko!

31. 10. 2020 · 4 minuty czytania

Walczysz z cellulitem i skórką pomarańczową? Szukasz domowego przepisu na rozgrzewający peeling? Dobrze trafiłaś! Sprawdź nasz domowy peeling z cynamonem!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Rozgrzewający peeling z cynamonem. Na cellulit i nie tylko!

Jesień i zima to czas na wkomponowanie w swoją codzienną pielęgnacją korzennych przypraw. Domowy, rozgrzewający peeling z cynamonem pomoże Ci w walce ze skórką pomarańczową. Do jego wykonania potrzebować będziesz jedynie brązowego cukru, zmielonych migdałów, cynamonu, oleju migdałowego i olejków eterycznych. Sprawdź, jaki tajemniczy składnik na cellulit ukryłam w tym przepisie!

Peeling z cynamonem − dla kogo?

Domowy peeling z cynamonem to doskonały kosmetyk na jesień dla każdego. Rozgrzewający peeling dobrze wpłynie na kondycję Twojej skóry na udach, pośladkach i brzuchu. Pomoże Ci pozbyć się zrogowaciałego naskórka, a także pobudzi mikrokrążenie krwi i limfy, co dobrze wpływanie na cellulit. Moim tajemniczym składnikiem peelingu jest olejek geraniowy. Sprawdź poniżej jego właściwości! Polecam go przede wszystkim osobom o skórze normalnej i tłustej. Jeżeli masz dość wrażliwe, płytko unaczynione ciało (cera naczynkowa), wyeliminuj z przepisu zmielone migdały i zmniejsz porcję cynamonu o połowę. Dzięki temu peeling będzie zdecydowanie łagodniejszy. Cynamonowy peeling dobrze poradzi sobie z lekkimi wypryskami na udach i pośladkach, a także rogowaceniem okołomieszkowym (twardą łuską/ gęsią skórką na udach).

Rozgrzewający peeling antycellulitowy możesz wykonywać co 2 dzień lub raz w tygodniu. Dzięki temu Twoja skóra będzie ujędrniona i wygładzona. Pamiętaj, żeby skutecznie przeciwdziałać cellulitowi, włącz do swojej pielęgnacji kremy antycellulitowe. Staraj się także jeść zdrowo, pij minimum 2 litry wody dziennie i regularnie ćwicz. Aktywność + dieta + pielęgnacja − to kompleksowa kuracja na skórkę pomarańczową.

Domowy peeling z brązowego cukru z dodatkiem wanilii to także doskonały pomysł na prezent od serca, np. pod choinkę czy na mikołajki. Wystarczy, że zapakujesz miksturę w piękny słoiczek z zaciskaną pokrywką i dodasz do tego wstążkę z juty oraz kilka lasek cynamonu dla ozdoby. Peeling ten z pewnością przypadnie do gustu osobie, którą obdarowujesz.

Sprawdź też peelingi do ciała.

Peeling cynamonowy − składniki

Antycellulitowy, rozgrzewający peeling z cynamonem pozostawi skórę gładką, jędrną i dobrze nawilżoną. A oto dlaczego!

Cynamon

To składnik, który odgrywa w scrubie główną rolę. Jest ostrą przyprawą korzenną, która podnosi temperaturę ciała. Uważaj, aby nie zatrzeć peelingiem okolic intymnych − cynamon może powodować podrażnienia. Wyższa temperatura usprawnia mikrokrążenie krwi i limfy. Peeling nakładaj okrężnymi ruchami i masuj nim ciało tak, żeby dodatkowo rozruszać zastoje limfatyczne. Cynamon ma działanie odkażające, wycisza stany zapalne i oczyszczające. Pomaga także w problemach z trądzikiem.

Peeling rozgrzewający z cynamonem

Olej ze słodkich migdałów

Jest nie tylko bazą peelingu i substancją konsystencjotwórczą, ale także olejem bazowym dla olejków eterycznych. Olej ze słodkich migdałów przede wszystkim nawilża skórę. Ma on właściwości antyoksydacyjne i regenerujące (wszystko dzięki witaminie E). Więcej na temat tego naturalnego składnika kosmetyków znajdziesz w moim artykule: Cudowny olejek ze słodkich migdałów − właściwości i zastosowanie w kosmetyce. Olej ten pozostawia przyjemną powłokę na skórze i uszczelnia płaszcz hydrolipidowy.

Olejek ze słodkich migdałów - Peeling cynamonowy

Cukier brązowy i zmielone migdały

Zarówno cukier, jak i migdały to elementy złuszczające w scrubie. To one odpowiadają za mechaniczne złuszczanie naskórka. Brązowy cukier na dodatkowo właściwości nawilżające.

Peeling cynamonowy z brązowym cukrem

Olejek waniliowy

Wanilia dodaje scrubowi cynamonowemu oszałamiającego zapachu. Dzięki temu domowy kosmetyk przypomina nieco świąteczny piernik. Możesz dodać także do scrubu prawdziwe ziarna z laski wanilii. 

Olejek geraniowy

Tajemniczy składnik: olejek eteryczny z geranium ma właściwości antycellulitowe. Do tego można go stosować na rozstępy i blizny − przyspiesza ich gojenie się. Jak wiele olejków eterycznych także i ten działa antybakteryjnie. A do tego: wpływa na poprawę nastroju.

Olejek geraniowy w peelingu cynamonowym

Domowy peeling z cynamonu − przepis

Skoro już wiesz, co dobrego znajduje się w rozgrzewającym scrubie cynamonowym, czas poznać dokładny przepis. Do przechowywania peelingu wykorzystaj słoik z zaciskanym wieczkiem.

Do przygotowania peelingu z cynamonem potrzebować będziesz:

Jak przygotować domowy rozgrzewający peeling z cynamonem na cellulit:

  1. Całe migdały (ze skórką) wrzuć do blendera i zmiel je na drobno.
  2. Wrzuć zmielone migdały do miski i dodaj do niego cukier oraz cynamon.
  3. W osobnej miseczce do oleju migdałowego dodaj olejki eteryczne.
  4. Połącz suche i mokre składniki.
  5. Peeling wcieraj w uda, pośladki i brzuch przez ok. 5 minut, następnie spłucz.

    Więcej artykułów na ten temat

    • Domowy peeling kawowy na cellulit

      Domowy peeling kawowy na cellulit

      · 4 minuty czytania
      Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!
    • Kurkuma jest znana ze swoich prozdrowotnych właściwości. Stosuje się ją m.in. na przebarwienia skóry. Czym jeszcze wyróżnia się ten składnik? Jak wykonać z niego maseczkę? Sprawdź!
    • Świeca zapachowa przeznaczona do masażu cieszy się ogromną popularnością. Po zetknięciu z ciałem zaczyna się rozpuszczać, pozostawiając przyjemny zapach. Sprawdź, jak ja wykonać!
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora