Soda oczyszczona - depilacja bez nożyka! Domowy przepis na depilację bikini

25. 5. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy

Depilacja okolic bikini może być bardzo trudna. Jeżeli udaje Ci się pozbyć włosów za pomocą nożyka, bez wrastających włosków − to jesteś w ogromnej, szczęśliwej mniejszości kobiet. Nie zawsze jednak depilacja nożykiem to konieczność. Oto banalna metoda depilacji sodą oczyszczoną, która pobija Internet. Sprawdź przepis!

Domowe sposoby na depilację

Umówmy się − w dzisiejszych czasach depilacja okolic intymnych przed sezonem na bikini to absolutna konieczność. Jeżeli trafiłaś na ten tekst, to pewnie nie jesteś zwolenniczką ruchu zapuszczania włosów pod pachami i w okolicach intymnych.

Depilacja przed sezonem bikini

Istnieje wiele metod usuwania włosów łonowych. Najpopularniejszą metodą jest golenie się za pomocą nożyka. Problemem jest jednak to, że po goleniu włosków z delikatnej skóry wzgórka łonowego powstają podrażnienia. Bardzo często też lubią wrastać włoski i tworzyć ministany zapalne.  

O tym, jak się golić, żeby uniknąć podrażnień pisałam w artykule: Kobieca nauka golenia. Lekcja 1. Podrażnienia po goleniu. Natalia z kolei udzielała porad na temat wrastających włosków: Kobieca nauka golenia. Lekcja 2. Wrastające włoski

Bardzo popularną metodą jest także usuwanie włoków za pomocą wosku. Zabieg taki utrzymuje się przez kilka tygodni. Możesz wykonywać go samodzielnie lub też w profesjonalnym salonie. Główną wadą depilacji woskiem jest oczywiście ogromny ból.

A co jeżeli powiem Ci, że istnieje metoda na osłabienie włosków łonowych, która jest całkowicie bezbolesna? Mikstura z sody oczyszczonej, bo o niej właśnie mowa, sprawdzi się u Ciebie, jeżeli Twoja skóra nie jest nadmiernie wrażliwa i nie masz też tendencji do alergii.

Depilacja sodą − jak działa?

Zanim zabierzesz się za domowy zabieg, muszę Cię uprzedzić, że soda oczyszczona, choć często działa cuda dla Twojej skóry, ma działania podrażniające. W dużym stężeniu i dłuższym zetknięciu ze skórą może szczypać, piec i podrażniać skórę.

Ale... soda oczyszczona może też mieć bardzo dobre działanie na Twoją skórę. Sodę oczyszczoną możesz znaleźć w wielu przepisach na maski do skóry trądzikowej czy na zaskórniki − soda ma właściwości osuszające, a także łagodzi stany zapalne skóry.

Sprawdzi się więc też na wrastające włoski po goleniu.

Soda oczyszczona w mojej miksturze ma właściwości osłabiające wzrost włosków. Po regularnym zastosowaniu mieszanki z wodą Twoje włoski będą rosły słabiej, a po pewnym czasie nakładania sody na skórę, zaczną wypadać. Czas, przez jaki trzeba stosować mieszankę dla najlepszego efektu jest oczywiście uzależniony od kondycji Twoich włosków. Jeżeli są one słabe, jasne i cienkie, prawdopodobnie efekt zauważysz już po 5 dniach. Przy włosach ciemniejszych, grubszych i gęstszych, skutki działania mieszkanki mogą pojawić się dopiero po 14 dniach.

Jak działa soda oczyszczona w depilacji

W każdym razie, nakładając wodę z sodą oczyszczoną na okolice bikini uważaj, aby soda nie dostała się do środka okolic intymnych − może piec i podrażnić! W takim wypadku jak najszybciej przemyj skórę wodą lub wodą z płynem do higieny intymnej.

Dlatego właśnie bardzo ważne jest precyzyjne aplikowanie mikstury na skórę. Możesz wykorzystać do tego nawet patyczki do uszu i pojedynczo smarować nią włoski.

Pamiętaj też, żeby po zmyciu sody ze skóry dobrze nawilżyć ją balsamem lub oliwą z oliwek.

Depilacja sodą oczyszczoną − przepis

Do przeprowadzenia zabiegu depilacji sodą oczyszczoną potrzebować będziesz:

  • 250 ml ciepłej wody
  • 1 łyżkę sody oczyszczonej
  • Waciki kosmetyczne

1. Zagotuj wodę i pozostaw ją do delikatnego ostygnięcia.

2.W 250 ml ciepłej wody rozpuść 1 łyżkę sody oczyszczonej.

3.  Zamocz wacik w roztworze i delikatnie przemyj nim owłosione okolice bikini. Uważaj na okolice intymne!

4. Po 1 godzinie od nałożenia roztworu na skórę, zmyj go ciepłą wodą pod prysznicem.

Zabieg powtarzaj przez 3 − 5 dni codziennie. Po 3 dniach włoski powinny zacząć wypadać.

Więcej artykułów na ten temat