Suche zniszczone dłonie − czy pomogą im dwa tygodnie z kremem do rąk Avene Cold Cream? [RECENZJA]

6. 2. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 8 minut czytania
  • recenzja

Zima to dla moich dłoni istny horror! Na mojej skórze pojawiają się bolące, przesuszone strupki i łuszcząca się skóra − szczególnie kiedy zapomnę rękawiczek. Przez dwa tygodnie testowałam krem Avene Cold Cream. Moja ocena dla tego kremu to 5+. Zobacz dlaczego!

W zimie moje dłonie nie mają łatwo. Bardzo często skóra w tym miejscu jest przesuszona i popękana, czasem aż do krwi. Przy takich poważnych podrażnienia skóry ratowałam się dotychczas mocno natłuszczającą wazeliną, ale i tak doprowadzenie skóry do stanu używalności po jej przemrożeniu zajmowało mi parę tygodni.

Sprawdź też, jak pielęgnować skórę dłoni zimą.

W tym roku postawiłam sobie za cel znalezienie remedium na moją podrażnioną skórę dłoni w zimie. I oto napotkałam mojego wybawiciela: Avene Cold Cream.

„Skóra dłoni staje się miękka i gładka: 97%*
Dłonie są głęboko odżywione: 94%*
Krem nie klei się: 90%*

*Test przeprowadzony został w Kanadzie, w warunkach dotkliwego chłodu, w grupie 31 osób (% usatysfakcjonowanych). Co najmniej dwukrotna aplikacja w ciągu doby przez okres 20 dni”

- zapewnia producent kremu. 

Po takim zapewnieniu producenta powiedziałam: sprawdzam! I tak rozpoczęłam 14-dniową przygodę z Cold Cream od Avene.

Dzień 1. Efekt WOW już na wstępie!

Zacznę od tego, że w tym roku wyjątkowo nie „udało” mi się doprowadzić skóry do rozpaczliwego stanu − na zdjęciach przed możesz zobaczyć, że choć skóra jest mocno przesuszona, nie ma tam pęknięć, ani łuszczenia się. Mogę powiedzieć, że zaczęłam stosować skoncentrowany krem do rąk Cold Cream tuż przed przejściem na najwyższy poziom przesuszenia skóry.

Nałożyłam krem na dłonie i... efekt poczułam w sekundę. Krem jest średnio gęsty, ale żeby wetrzeć go w skórę trzeba się trochę napracować. Na początku krem trochę się klei, ale to uczucie mija po ok. 1 minucie.

Moja skóra bardzo szybko wchłonęła krem i zareagowała na niego na moich oczach! W 10 sekund z popękanego naskórka, przypominającego pustynię w Meksyku, powstała gładka jak jedwab i przyjemna w dotyku skóra. Uczucie ściągnięcia minęło natychmiast. Zobaczymy, na jak długo utrzyma się ten efekt.

Notatki na marginesie:

rumianek

Postanowiłam zobaczyć, co tak naprawdę zadziałało w kremie i prześledziłam jego skład.

Podstawowym składnikiem w kosmetykach Avene jest woda termalna. Producent zapewnia, że woda termalna z Avene łagodzi podrażnienia i nawilża.

Oprócz tego składnikiem aktywnym kremu jest bisabolol, czyli substancja, którą naturalnie znaleźć można w rumianku. Działa ona na skórę regeneracyjnie i przyspiesza gojenie się podrażnień i ran. Bisabolol działa korzystnie na każdy rodzaj skóry. Często będziesz mogła go znaleźć w kosmetykach na oparzenia słoneczne lub podrażnienia po depilacji.

Sprawdź też inne właściwości bisabololu.

W składzie Avene Cold Cream występują także substancje natłuszczające, czyli gliceryna, olej parafinowy oraz wosk pszczeli. Parafina zmiękcza naskórek i otula skórę płaszczem ochronnym. Z kolei wosk pszczeli pozostawia przyjemną, matową i nietłustą powłokę na skórze.

Dzień 2. Pamiętaj o regularności!

Po wielokrotnym myciu rąk, zmywaniu naczyń i spacerze po zakupy (oczywiście bez rękawiczek!), ochronna powłoka na skórze zniknęła. Niestety, codziennymi pracami domowymi raczej nie pomagam swojej skórze się odbudować.

Dlatego bardzo staram się po każdym umyciu rąk i zmyciu naczyń wetrzeć krem w dłonie. I za każdym razem osiągam ten sam efekt − gładką i delikatną skórę dłoni.

Doszła do mnie jeszcze jednak ważna rzecz, o której zapomniałam wspomnieć wczoraj − krem ma przepiękny zapach. Uwielbiam go!

Notatki na marginesie:

Czy wiesz, dlaczego skóra dłoni nie ma się za dobrze w zimie?

Normalnie Twój naskórek jest pokryty naturalną warstwą ochronną, zwaną płaszczem lipidowym. Przypomina on trochę woskowy pancerz, który zapobiega uciekaniu wody ze skóry i jednocześnie nie pozwala przeniknąć czynnikom zewnętrznym (np. niskiej temperaturze) do wnętrza Twojej skóry.

ręce

Niestety nasz tryb życia nie sprzyja utrzymaniu naturalnej ochronie skóry. Twoje ręce są nieustająco w pracy, praktycznie od samego przebudzenia, i bardzo często mają kontakt z wodą, czy substancjami chemicznymi.

Pierwszym wrogiem Twojej skóry jest mydło! Szczególnie to stosowane w budynkach użyteczności publicznej, czy w pracy − wtedy najczęściej jest po prostu słabej jakości. Mydło ma odczyn bardzo mocno zasadowy. A Twoja skóra jest kwaśna. Jeżeli myjesz ręce w zasadowym mydle to kilka razy dziennie zmieniasz odczyn swojej skóry na zasadowy i zmywasz z jej powierzchni ochronne substancje, które się na niej znajdują.

Sprawdź też, dlaczego częste mycie rąk może podrażniać skórę.

Druga rzecz: mycie naczyń i sprzątanie bez rękawiczek. Kontakt ze środkami chemicznymi, a także kurzem może przesuszać Twoje ręce.

mycie rąk

Po trzecie: wysokie i niskie temperatury. Twoja skóra nie lubi skrajności. Wysokie temperatury oraz promieniowanie UV, a z drugiej strony mróz i zimne powietrze niszczą płaszcz lipidowy i sprawiają, że skóra może pękać, a nawet łuszczyć się. To dlatego rękawiczki w zimie są takie ważne.

Sucha skóra na dłoniach może być także oznaką choroby. Często może ona wskazywać na zmiany alergiczne, a w niektórych przypadkach nawet poważniejsze choroby związane z hormonami, np. niedoczynnością tarczycy. Dlatego jeżeli uważasz, że przesuszone dłonie są dla Ciebie anomalią, warto skonsultować się z lekarzem.

Dzień 7. Chroni przed zimnem

Po tygodniu stosowania kremu moja skóra zdecydowanie lepiej daje sobie radę z zimnem. Już teraz wychodzenie na zewnątrz bez rękawiczek nie boli aż tak bardzo. Krem dalej stosuję przynajmniej dwa razy dziennie.

Zauważyłam także, że produkt jest jakby coraz bardziej wydajny. Nakładam na skórę dłoni pasek kremu wielkości paznokcia u małego palca i starcza on spokojnie na nakremowanie rąk aż do nadgarstków.

Co ciekawe, po pierwszym użyciu klejenie się kremu, o którym Ci wspominałam, było trochę nie przyjemne. Mam wrażenie, że teraz odczuwam je coraz mniej − jakby krem szybciej się wchłaniał.

krem na ręce

Notatki na marginesie:

krem

Czy wiesz co oznacza nazwa cold cream? Pierwszy raz spotkałam się z tym określeniem, gdy czytałam o dawnych metodach zmywania makijażu stosowanych przez Amerykanki w latach 50. Nakładały one dość dużą warstwę kremu typu cold cream na twarzy, a następnie usuwały go razem z makijażem za pomocą czystego ręcznika.

Ale zaraz... demakijaż przy użyciu kremu do rąk? Oczywiście, że nie!

Cold cream to chyba pierwszy na świecie krem do twarzy, który stworzony został jeszcze w starożytności. Dziś nazwa ta oznacza po prostu typ konsystencji kremu. Chodzi o to, że kosmetyk określony jako cold cream ma postać wody w oleju (czasem możesz spotkać oznaczenie W/O). Kosmetyki takie są gęste, tłuste i ciężkie. Nazwa cold cream wzięła się od tego, że kremy o takiej konsystencji świetnie sprawdzają się zimą, bo nawilżają skórę i pozostawiają na niej warstwę ochronną.

Sprawdź też, jak pielęgnować skórę zimą.

Dzień 14. Zostajemy przyjaciółmi!

Po 14 dniach stosowania kremu minimum 2 razy dziennie, mam jeszcze połowę opakowania. Czy kupię następne? Zdecydowanie tak! Nie przesadzę, jeżeli powiem, że ten krem jest pierwszym kremem do rąk, który spełnił moje oczekiwania w 110%. Nie tylko błyskawicznie odżywia moją skórę, chroni ją na zimnie mimo mojego złego nawyku nie noszenia rękawiczek, to jeszcze bardzo szybko się wchłania, nie klei się i w ogóle nie jest tłusty! Chyba ta ostatnia cecha jest dla mnie w kremie do rąk najważniejsza.

Choć jego cena jest nieco wyższa od przeciętnego kremu do rąk dostępnego w drogerii, absolutnie wiem za co płacę.

krem do rąk

Notatki na marginesie:

Zaczęłam mocno zastanawiać się, dlaczego aż tak bardzo spodobał mi się krem Cold Cream od Avene i czym takim różni się od miliona innych kremów do rąk?

Do tej pory spotykałam się z dwoma rodzajami kremów: albo miały bardzo tłustą konsystencję i choć trzymały się na skórze, brudziły wszystko dookoła, albo też były bardzo płynne, szybko się wchłaniały i równie szybko ślad na dłoniach po nich znikał.

Krem, który testowałam nie tylko dobrze nawilżał, ale i pozostawiał bardzo przyjemną i, co najważniejsze dla mnie, suchą warstwę ochronną. 

Avene Cold Cream
INFORMACJE PODSTAWOWE
Typ kosmetykuSkoncentrowany krem do rąk
PrzeznaczenieSucha i podrażniona skóra rąk, polecany do stosowania w zimie
Konsystencja Gęsta, kosmetyk typu woda w oleju
WchłanialnośćWysoka
JAK DZIAŁAJĄ SKŁADNIKI ZAWARTE W KREMIE?
SKŁADNIKDZIAŁANIE
Woda termalna AveneNawilża, łagodzi podrażnienia skóry
GlicerynaNatłuszcza skórę, odżywia ją i pozostawia na skórze warstwę ochronną
BisabololPrzyspiesza regenerację skóry i gojenie się ran
Wosk pszczeliZapobiega utracie wody ze skóry
Olej parafinowyNawilża skórę i chroni ją przed utratą wody
PODSUMOWANIE
ZALETYWADY
Szybko się wchłania
Bardzo dobrze nawilża skórę
Pozostawia warstwę ochronną na skórze
Przez pierwsze dni stosowania może drażnić Cię uczucie lepkości dłoni

Końcowa ocena: +5!

Tak wyglądała moja skóra 14 dni temu. Sucha, podrażniona i napięta. 

przed

 

A tak wygląda dziś! Ja jestem zachwycona.

po

Skoncentrowany krem do rąk, na zniszczoną oraz suchą skórę dłoni.
Regenerujący krem z sukralfatem do suchej i podrażnionej skóry dłoni.

Najnowsze artykuły

  • Obgryzanie paznokci (onychofagia) - jakie są przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

    Obgryzanie paznokci, czyli onychofagia, to kompulsywny nawyk skutkujący nieestetycznym wyglądem dłoni. Może również prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych. Jak radzić sobie z zaburzeniem? Wyjaśniamy.
    • zdrowe paznokcie
    Obgryzanie paznokci (onychofagia) - jakie są przyczyny i jak sobie z tym poradzić?
    • zdrowe paznokcie
  • Najlepsze kremy do rąk na zimę – ranking produktów

    Dobre kremy do rąk na zimę pomogą Ci skutecznie nawilżyć oraz ochronić skórę dłoni przed mrozem i wiatrem. Sprawdź nasz ranking produktów, wybierz krem, który odpowiada Twoim potrzebom i przygotuj swoją kosmetyczkę na zimową niepogodę.
    • zadbane dłonie
    • ranking
    Najlepsze kremy do rąk na zimę – ranking produktów
    • zadbane dłonie
    • ranking
  • Najlepsze odżywki do paznokci - ranking produktów

    Właściwa pielęgnacja paznokci może zmniejszyć ich kruchość i łamliwość, wygładzić powierzchnię płytki oraz zadbać o jej właściwe nawilżenie. Sprawdź nasz ranking najlepszych odżywek do paznokci i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.
    • ranking
    Najlepsze odżywki do paznokci - ranking produktów
    • ranking
  • Jak wzmocnić paznokcie?

    Twoim problemem są delikatne, kruche i osłabione paznokcie? Poznaj przyczyny słabych paznokci oraz wskazówki, jak wzmocnić paznokcie za pomocą diety, suplementów i domowych sposobów.
    • zdrowe paznokcie
    Jak wzmocnić paznokcie?
    • zdrowe paznokcie
  • Twarde paznokcie u nóg – jak je zmiękczyć i obciąć?

    Twarde paznokcie u nóg to problem natury estetycznej, ale może mieć również podłoże chorobowe. Sprawdź, w jaki sposób dbać o twarde paznokcie u nóg, by były jak najmniej kłopotliwe.
    • zdrowe paznokcie
    Twarde paznokcie u nóg – jak je zmiękczyć i obciąć?
    • zdrowe paznokcie
  • Dlaczego pękają pięty? Poznaj przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby

    Dlaczego pękają pięty? Poznaj przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby. Dowiedz się, jak odzyskać miękkie i gładkie stopy!
    • pielęgnacja stóp
    Dlaczego pękają pięty? Poznaj przyczyny, leczenie oraz domowe sposoby
    • pielęgnacja stóp
  • Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów

    Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów! Sprawdź, co zastosować, aby złagodzić dolegliwości.
    • ranking
    Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów
    • ranking
  • Akupresura stóp – zobacz, jak masaż stóp może wpłynąć na Twoje ciało!

    Zastanawiasz się, jak działa akupresura stóp? Na jakie dolegliwości może pomóc? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!
    • codzienna pielęgnacja
    Akupresura stóp – zobacz, jak masaż stóp może wpłynąć na Twoje ciało!
    • codzienna pielęgnacja

Przeczytaj też

  • Niesamowite właściwości i zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce

    Czy wiesz, że olej kokosowy wspomaga kondycję skóry i włosów? Dowiedz się, kto powinien po niego sięgnąć? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kosmetyków na bazie tego surowca!
    • oleje
    Niesamowite właściwości i zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce
    • oleje
  • HIT kosmetyczny – poznaj olej z pestek malin

    Olejek z pestek malin pozytywnie wpływa na włosy i skórę. Działa nawilżająco, przeciwzmarszczkowo, regenerująco, przeciwzapalnie. Sprawdź, w czym jeszcze pomaga!
    • oleje
    HIT kosmetyczny – poznaj olej z pestek malin
    • oleje
  • Keratyna na włosy – jak działa i czy warto ją stosować?

    Chcesz wzmocnić, odżywić i zmiękczyć włosy? Sięgnij po produkty zawierające keratynę. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na kuracje kreatynowe i komu poleca się je w sposób szczególny!
    • substancje naturalne i syntetyczne
    Keratyna na włosy – jak działa i czy warto ją stosować?
    • substancje naturalne i syntetyczne
  • Właściwości witaminy C w kosmetykach

    Chcesz poprawić wygląd skóry? Sięgnij po kosmetyki z witaminą C. Dowiedz się, czym wyróżnia się ten składnik i dlaczego powinny po niego sięgać posiadaczki cery dojrzałej!
    • cera dojrzała
    • substancje naturalne i syntetyczne
    Właściwości witaminy C w kosmetykach
    • cera dojrzała
    • substancje naturalne i syntetyczne
  • Olejek arganowy – znane i mało znane właściwości

    Czy wiesz, że olejek arganowy ma wyjątkowe właściwości kosmetyczne? Pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie. Sprawdź, na co pomaga i kiedy warto po niego sięgnąć!
    • oleje
    Olejek arganowy – znane i mało znane właściwości
    • oleje
  • Jakie cuda potrafi zdziałać olejek rycynowy? Właściwości i zastosowanie oleju z rącznika pospolitego

    Chcesz, by Twoja skóra, włosy i paznokcie doskonale się prezentowały? A może zależy Ci na usunięciu zmian trądzikowych? Jeśli tak, sięgnij po olejek rycynowy.
    • oleje
    Jakie cuda potrafi zdziałać olejek rycynowy? Właściwości i zastosowanie oleju z rącznika pospolitego
    • oleje
  • Skóra lubi... kwasy? Kwasy BHA w kosmetyce

    Do kwasów BHA zalicza się m.in. kwas salicylowy. Substancja od lat jest wykorzystywana w kosmetyce. Działa złuszczająco, redukuje przebarwienia, wspomaga walkę z trądzikiem. Dowiedz się więcej!
    • kwasy
    Skóra lubi... kwasy? Kwasy BHA w kosmetyce
    • kwasy
  • Wosk pszczeli w kosmetyce – dlaczego warto go szukać w kosmetykach?

    Czy wiesz, że wosk pszczeli to cenny składnik o działaniu leczniczym i kosmetycznym? Na co pomaga? W jakich sytuacjach się go stosuje? Jakie ma właściwości? Dowiedz się więcej!
    • substancje naturalne i syntetyczne
    Wosk pszczeli w kosmetyce – dlaczego warto go szukać w kosmetykach?
    • substancje naturalne i syntetyczne

Więcej artykułów na ten temat