Bloxin Żel do jamy ustnej w sprayu, 20 ml

Dostępny
20,88

O produkcie

100022644

Bloxin to wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej ochrony przed infekcjami wirusowymi, a także walki z aktywnym zakażeniem wirusowym.

Właściwości

Błona śluzowa nosa tworzy pierwszą fizyczną barierę ochronną organizmu i pierwszą linię obrony układu odpornościowego. Dzięki szczególnej budowie i produkcji śluzu oczyszcza drogi oddechowe z wdychanych szkodliwych dla zdrowia substancji oraz zapobiega wnikaniu i rozprzestrzenianiu się wirusów, bakterii i grzybów. Powietrze, które wdychamy przez nos, zostaje oczyszczone, nawilżone i ocieplone, co jest kluczowe dla pracy całego układu oddechowego. Błona śluzowa nosa pełni swoją ochronną funkcję, jednak tylko wtedy, gdy jest w dobrej fizjologicznej kondycji, czyli gdy jest dobrze nawilżona. Zbyt suche i przegrzane powietrze, cząsteczki zanieczyszczeń, toksyczne opary we wdychanym powietrzu oraz miejscowe stosowanie preparatów udrażniających nos podrażniają błonę śluzową nosa i wysuszają ją. Szczególnie narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe są osoby starsze, u których występuje stopniowy zanik błony śluzowej (tzw. suchy nos), co prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej nosa i sprzyja rozwojowi zakażeń wirusowych i bakteryjnych. Uszkodzona błona śluzowa nosa nie spełnia swojej podstawowej funkcji i zwiększa ryzyko wystąpienia ostrych i przewlekłych chorób zakaźnych, w tym częstych sezonowych infekcji wirusowych nosa lub gardła. W warunkach uszkodzonej błony śluzowej jamy nosa może dojść do zakażenia różnymi rodzajami wirusów, m.in koronawirusami w tym wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 oraz wirusami grypy i koronawirusami, mogącymi wywołać grypę lub przeziębienie. Wirus mając odpowiednie warunki, wnika do komórek gospodarza i namnaża się co prowadzi do wystąpienia objawów choroby. Można się jednak chronić przed zakażeniem poprzez codzienną profilaktykę.

W tym celu powstał wyrób medyczny Bloxin, który chroni, zapobiega i walczy z infekcją wirusową, dzięki trzem substancjom, których działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Po rozproszeniu wyrobu na błony śluzowe nosa następuje utworzenie warstwy ochronnej, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej nosa i stanowi mechaniczną barierę przed wnikaniem do organizmu i namnażaniem się patogenów.

Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Skład

Składniki odpowiadające za działanie wyrobu: Jota-karagen, hialuronian sodu, ektoina

Składniki pomocnicze: glikol propylenowy, kwas cytrynowy, wodorofosforan sodu, fosforan sodu, woda oraz substancje konserwujące.

Jak stosować

Przed aplikacją należy umyć ręce.

Przed pierwszym użyciem nowej butelki, po zdjęciu nasadki, nacisnąć dozownik ok. 5-krotnie, aż do pojawienia się żelu.

Umieścić dozownik u ujścia jamy ustnej zachowując zasady higieny osobistej, nacisnąć dozownik co spowoduje rozproszenie dawki wyrobu w jamie ustnej. Po aplikacji na język wykonać odruch mlaskania w celu ułatwienia rozproszenia wyrobu; taki sposób użycia jest szczególnie wskazany przy stosowaniu w profilaktyce zakażeń wirusowych.

Można także niewielką ilość hydrożelu nanieść na patyczek higieniczny i delikatnie nanieść na zmienione miejsca na błonie śluzowej jamy ustnej.

Nie płukać jamy ustnej, pozostawić na ok. 5-10 minut.

Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Dzienne spożycie

Bloxin może być stosowany kilka razy dziennie, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia.

Zalecana dawka to od 1 do 2 dawek na język w odstępach 4-5 godzin między aplikacjami

Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Przeznaczenie

1. OCHRONA PRZED WNIKANIEM I ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ WIRUSÓW

 • Blokuje wnikanie wirusów do komórek, a w konsekwencji chroni przed wysoce zakaźnymi infekcjami wirusowymi górnych dróg oddechowych (grypą i przeziębieniem, wywołanymi wirusem grypy i koronawirusami oraz przed COVID-19, wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2).
 • Chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa (przez ograniczenie transmisji z osób chorych z objawami lub zakażonych bezobjawowo na inne osoby).
 • Chroni przed stanami suchości oraz przed podrażnieniami błony śluzowej jamy ustnej i gardła przez czynniki środowiskowe. Profilaktycznie, w celu wsparcia prawidłowych fizjologicznych funkcji błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

2. ŁAGODZENIE OBJAWÓW INFEKCJI I WSPOMAGANIE LECZENIA

 • Blokuje namnażanie się wirusów, a tym samym przeciwdziała pojawieniu się objawów choroby.
 • Łagodzi objawy infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, m.in zapalenia gardła (wywołanymi wirusami grypy i koronawirusami, w tym SARS-CoV-2) oraz zmniejsza suchość gardła.
 • Łagodzi nieproduktywny suchy kaszel, tzw. kaszel odruchowy.
 • Zmniejsza ból gardła, poprzez działanie nawilżające.

3. SKRACANIE CZASU TRWANIA CHOROBY

 • Skraca czas trwania choroby wywołanej przez infekcję bakteryjną lub wirusową gardła i migdałków.
 • Zmniejsza prawdopodobieństwo nadkażenia bakteryjnego, które często następuje po zakażeniu wirusowym.

Ostrzeżenia

 • Nie stosować w przypadku uczulenia na zawarte w wyrobie medycznym składniki.
 • Nie stosować, jeśli po zastosowaniu produktu wystąpią objawy swędzenia lub pieczenia, co może świadczyć o uczuleniu na składniki wyrobu medycznego wówczas NALEŻY ZAPRZESTAĆ STOSOWANIA WYROBU.
 • Unikać przypadkowego kontaktu wyrobu ze śluzówką oka.
 • Nie stosować z innymi preparatami doustnymi bez konsultacji z lekarzem.
 • Wyrób nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.
 • Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.
 • Nie używać, jeśli przed pierwszym otworzeniem opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.
 • W przypadku pogorszenia stanu błony śluzowej jamy ustnej, nasilenia objawów suchości i podrażnienia należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.
 • Produkt jest przeznaczony do stosowania pediatrycznego.
 • W przypadku stosowania u dzieci wymagany jest nadzór rodzica/opiekuna.

Waga

Objętość netto: 20 ml (200 dawek)

Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa

Producent

LABORATOIRE L`IDEAL Parisien Sp. z o.o.

Aleje Zygmunta Krasińskiego 14/3a

30-101 Kraków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.