Bobik DHA (DHA + witamina D3), 30 kapsułek otwieranych twist-off

Dostępny
21,95
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100001001

BOBIK DHA do postępowania dietetycznego u niemowląt i małych dzieci w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na kwasy omega 3 (DHA) i w profilaktyce krzywicy oraz w przypadku niedoboru witaminy D. Jako jedyny zawiera połączenie DHA (kwas dokozaheksaenowy pochodzenia roślinnego- jeden z kwasów Omega-3) z witaminą D3, a także oliwą z oliwek polecaną przez ekspertów w aktualnym schemacie żywienia niemowląt.

Producent

Elantis Farma

Przeznaczenie

Bobik DHA jest przeznaczony dla niemowląt; u dzieci nie spożywających wystarczającej ilości kwasów omega 3 (DHA) oraz witaminy D3, w codziennej diecie; u dzieci w fazie intensywnego wzrostu, wspomagając prawidłowy rozwój wzroku i układu odpornościowego u niemowląt do 12 miesiąca życia oraz wspierając utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na kwasy omega 3 (DHA) oraz w profilaktyce krzywicy i niedoboru witaminy D.

Skład

DHA – kwas dekozaheksaenowy z oleju z alg Schizochytrium sp , oliwa z oliwek, witamina D3 (cholekalcyferol), żelatyna, glicerol – stabilizator, mieszanina tokoferoli – przeciwutleniacz. 1 kapsułka zawiera 150 mg DHA oraz 10 mcg witaminy D3

Jak stosować

Spożywać doustnie zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Tabela

wartość energetyczna: 17kJ/4kcal;
tłuszcz 0,4g
w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,1g
kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,2g
węglowodany 0g
w tym cukry 0g
poliole 0g
skrobia 0g
błonnik 0g
białko 0g
witamina D3 10mcg (400j.m.), kwas DHA 150mg

Waga

30 kapsułek ( masy netto nie podano )

Właściwości

Bobik DHA dostarcza DHA – kwas dokozaheksaenowy należący do rodziny kwasów Omega 3, który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia oraz witaminę D3 potrzebną dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Dzienna porcja preparatu Bobik DHA pozwala w pełni pokryć zapotrzebowanie dziecka na witaminę D₃w ilości 400 j.m. (10µg),co jest zgodne z zaleceniami Zespołu Ekspertów. Preparat zawiera oliwę z oliwek stosowaną w diecie oligoantygenowej.

Dzienne spożycie


  • Niemowlęta do 1. roku życia – 1 kapsułka „twist off”
  • Dzieci od 1. roku życia – 2 kapsułki „twist off” 

Optymalna wielkości kapsułki zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podania. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem produktu należy się zwrócić do lekarza lub farmaceuty. Lekarz może wskazać inny sposób dawkowania. Preparat podawać podczas posiłku. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, po czym wycisnąć zawartość na łyżeczkę, lub bezpośrednio do buzi dziecka. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. Po opróżnieniu kapsułki należy ją wyrzucić.


Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.