Bobolen, żel na ząbkowanie, 10 g

Marka: BOBOLEN

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

13,49

Alternatywa od Dr. Maxa

Żel łagodzący objawy ząbkowania u dzieci z wyciągiem z lukrecji i rumianku.

O produkcie: Bobolen, żel na ząbkowanie, 10 g

100011002

Opis

Nazwa Bobolen
Postać żel
Wielkość opakowania 10 g
Działanie/właściwości
  • łagodzi dolegliwości związane z ząbkowaniem

Bobolen, żel na ząbkowanie, 10 g to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania od 4 miesiąca życia w czasie bolesnego ząbkowania u niemowlat.


Właściwości

Jak działa bobolen żel na ząbkowanie?

Bobolen Żel na ząbkowanie jest wyrobem medycznym w formie żelu, który przylega do błony śluzowej jamy ustnej. Można go stosować u niemowląt, które mają problemy z ząbkowaniem, oraz u dorosłych, przy wyrzynaniu tzw. zębów mądrości.

Żel zawiera składniki, które pomagają masować i tworzyć ochronną warstwę na dziąsłach. Warstwa ta ma właściwości kojące i zmniejszające ból związany z wyrzynaniem się zębów.

Preparat nie ma w składzie:

- Lidokainy,

- Alkoholu,

- Cukru.

Jak długo można stosować bobolen żel na ząbkowanie?

Bobolen żel zaleca stosować się nie dłużej niż przez 4 tygodnie.

Od jakiego wieku można stosować bobolen żel na ząbkowanie?

Bobolen żel można stosować u niemowląt od 4 miesiąca życia.


Skład

Gliceryna, hialuronian sodu, akrylanu hydroksyetylu/ kopolimer sodowo-akrylo-dimetylo-taurynianu, pozostałe składniki: ksylitol, glikol polietylenowy, pantenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt lukrecji, aromat.

Jak stosować

Należy stosować miejscowo. Po dokładnym umyciu rąk nałożyć na palec niewielką ilość żelu, a następnie pokryć obolałe i opuchnięte dziąsła delikatnie masując, najlepiej przez 2-3 minuty. Zabieg w razie potrzeby można powtórzyć po posiłku albo przed spaniem, tak aby utworzona warstwa ochronna mogła utrzymać się na dziąsłach przez dłuższy czas. Można stosować u niemowląt od 4 miesiąca życia 1-3 razy na dobę i nie dłużej niż przez 4 tygodnie.


Przeznaczenie

Do stosowania w jamie ustnej u niemowląt w celu łagodzenia dolegliwości związanych z ząbkowaniem oraz u osób starszych przy wyrzynaniu tzw. zębów mądrości.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować po upływie terminu ważności. Stosować zgodnie z instrukcją użycia. W przypadku braku poprawy bądź nasileniu objawów po tygodniu należy zasięgnąć porady lekarza.

Waga

10 g netto

Dystrybutor

POLSKI LEK

Producent

POLSKI LEK
Chopina 10
Wadowice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.