Bobolen, żel na ząbkowanie, 10 g

Marka: BOBOLEN

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

14,79

O produkcie

100011002

Wyrób medyczny w postaci mukoadhezyjnego żelu do stosowania w jamie ustnej u niemowląt w celu łagodzenia dolegliwości związanych z ząbkowaniem oraz u osób starszych przy wyrzynaniu tzw. zębów mądrości.

Właściwości

Składniki żelu ułatwiają masaż i budowę warstwy ochronnej na dziąsłach o właściwościach kojących, łagodzących dolegliwości związane z bolesnym ząbkowaniem i wyrzynaniem zębów.

Bobolen Żel na Ząbkowanie nie zawiera:
- Lidokainy,
- Alkoholu,
- Cukru.

Skład

Gliceryna, hialuronian sodu, akrylanu hydroksyetylu/ kopolimer sodowo-akrylo-dimetylo-taurynianu, pozostałe składniki: ksylitol, glikol polietylenowy, pantenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt lukrecji, aromat.

Jak stosować

Należy stosować miejscowo. Po dokładnym umyciu rąk nałożyć na palec niewielką ilość żelu, a następnie pokryć obolałe i opuchnięte dziąsła delikatnie masując, najlepiej przez 2-3 minuty. Zabieg w razie potrzeby można powtórzyć po posiłku albo przed spaniem, tak aby utworzona warstwa ochronna mogła utrzymać się na dziąsłach przez dłuższy czas. Można stosować u niemowląt od 4 miesiąca życia 1-3 razy na dobę i nie dłużej niż przez 4 tygodnie.

Przeznaczenie

Do stosowania w jamie ustnej u niemowląt w celu łagodzenia dolegliwości związanych z ząbkowaniem oraz u osób starszych przy wyrzynaniu tzw. zębów mądrości.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować po upływie terminu ważności. Stosować zgodnie z instrukcją użycia. W przypadku braku poprawy bądź nasileniu objawów po tygodniu należy zasięgnąć porady lekarza.

Waga

10 g netto

Producent

POLSKI LEK
Chopina 10
Wadowice

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.