Bronchostop Duo na kaszel, syrop, 120 ml

Dostępny
19,69

O produkcie

100019987

BRONCHOSTOP Duo na kaszel, to syrop w dawce (120 mg + 830 mg)/15 ml.

Wskazania

Lek BRONCHOSTOP Duo na kaszel to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany do pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu związanego z przeziębieniem oraz do uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku BRONCHOSTOP DUO NA KASZEL
-Jeśli pacjent ma uczulenie na tymianek, korzeń prawoślazu lub inne rośliny należące do rodziny Lamiaceae albo którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku wystąpienia gorączki, duszności lub ropnej wydzieliny należy skonsultować się zlekarzem lub farmaceutą

Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u dzieci w wieku do 3 lat nie jest zalecane ze względu na brak dostępnych danych i konieczność konsultacji lekarskiej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Nie są znane interakcje z innymi produktami leczniczymi.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Odmierzyć lek BRONCHOSTOP Duo na kaszel za pomocą dołączonej miarki i wypić, najlepiej bez rozcieńczania.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
15 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 90 ml.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat:
7,5 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 45 ml.

Dzieci w wieku 3 – 6 lat:
Wyłącznie po konsultacji z lekarzem

Dzieci do 3 lat:
Lek nie jest zalecany ze względu na brak danych.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego onewystąpią.
Możliwe działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z klasyfikacją narządów i układówwg MedDRA oraz częstością występowania: nieznana (nie może być określona na podstawiedostępnych danych).

Częstość nieznana: Zaobserwowano występowanie reakcji nadwrażliwości (w tym jedenprzypadek wstrząsu anafilaktycznego i jeden przypadek obrzęku Quinckego) i objawów zestrony żołądka w czasie stosowania produktów leczniczych zawierających tymianek.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:
wyciąg suchy z Thymus vulgaris L. i/ lub Thymus zygis L, herba, (ziele tymianku) (7-13:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.wyciąg z Althaea officinalis L., radix (korzeń prawoślazu) (1: 12-14), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.
− Pozostałe składniki to:
Ksylitol (E967), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan(E216), koncentrat soku malinowego (zawierający sacharozę, glukozę i fruktozę), aromat malinowy (naturalne i sztuczne aromaty, glikol propylenowy (E1520)), guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny (E 330), maltodekstryna, guma arabska, woda oczyszczona.

Producent

Kwizda Pharma GmbH
Effingergasse 21
1160 Wiedeń
Austria

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.