Bronchostop Duo na kaszel, syrop, 120 ml

Dostępny
21,13

Klienci kupili również

O produkcie: Bronchostop Duo na kaszel, syrop, 120 ml

100019987

Opis

BRONCHOSTOP Duo na kaszel, to syrop w dawce (120 mg + 830 mg)/15 ml.

Wskazania

Lek BRONCHOSTOP Duo na kaszel to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany do pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu związanego z przeziębieniem oraz do uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku BRONCHOSTOP DUO NA KASZEL
-Jeśli pacjent ma uczulenie na tymianek, korzeń prawoślazu lub inne rośliny należące do rodziny Lamiaceae albo którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku wystąpienia gorączki, duszności lub ropnej wydzieliny należy skonsultować się zlekarzem lub farmaceutą

Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u dzieci w wieku do 3 lat nie jest zalecane ze względu na brak dostępnych danych i konieczność konsultacji lekarskiej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Nie są znane interakcje z innymi produktami leczniczymi.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Odmierzyć lek BRONCHOSTOP Duo na kaszel za pomocą dołączonej miarki i wypić, najlepiej bez rozcieńczania.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
15 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 90 ml.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat:
7,5 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 45 ml.

Dzieci w wieku 3 – 6 lat:
Wyłącznie po konsultacji z lekarzem

Dzieci do 3 lat:
Lek nie jest zalecany ze względu na brak danych.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego onewystąpią.
Możliwe działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z klasyfikacją narządów i układówwg MedDRA oraz częstością występowania: nieznana (nie może być określona na podstawiedostępnych danych).

Częstość nieznana: Zaobserwowano występowanie reakcji nadwrażliwości (w tym jedenprzypadek wstrząsu anafilaktycznego i jeden przypadek obrzęku Quinckego) i objawów zestrony żołądka w czasie stosowania produktów leczniczych zawierających tymianek.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:
wyciąg suchy z Thymus vulgaris L. i/ lub Thymus zygis L, herba, (ziele tymianku) (7-13:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.wyciąg z Althaea officinalis L., radix (korzeń prawoślazu) (1: 12-14), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.
− Pozostałe składniki to:
Ksylitol (E967), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan(E216), koncentrat soku malinowego (zawierający sacharozę, glukozę i fruktozę), aromat malinowy (naturalne i sztuczne aromaty, glikol propylenowy (E1520)), guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny (E 330), maltodekstryna, guma arabska, woda oczyszczona.

Producent

Kwizda Pharma GmbH
Effingergasse 21
1160 Wiedeń
Austria

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.