Calcium 500 D ( Calcium 500 mg + Cholecalciferolum 250 IU + Acidum ascorbicum 60 mg ) proszek musujący, 60 saszetek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

32,54

O produkcie: Calcium 500 D ( Calcium 500 mg + Cholecalciferolum 250 IU + Acidum ascorbicum 60 mg ) proszek musujący, 60 saszetek

100001068

Opis

Lek o skojarzonym działaniu wapnia, cholekalcyferolu (witamina D3) i kwasu askorbinowego (witamina C).

Działanie

Witamina D3 jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu, odpowiadającym za czynne wchłanianie jonów wapnia w jelicie i wbudowywanie ich do tkanki kostnej.
Witamina C w procesie przebudowy kości uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu. Wpływa na procesy kostnienia oraz funkcje okostnowych naczyń krwionośnych.
Wapń jest składnikiem mineralnym, uczestniczącym w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej, zarówno w okresie wzrostu jak i w wieku dojrzałym.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie osteoporozy, osteomalacji oraz krzywicy. Stany niedoboru oraz zwiększonego zapotrzebowania na wapń. Okres rekonwalescencji po długotrwałym unieruchomieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na witaminę D i wapń, dzieci do 4 rż., hiperkalcemia (m.in. w nadczynności przytarczyc, niedoczynności gruczołu tarczowego, szpiczaku mnogim i innych chorobach nowotworowych z przerzutami do kości, sarkoidozie, hiperwitaminozie D, niewydolności nerek z hiperfosfatemią), hiperkalciuria, kamica nerkowa wapniowa, fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Od 4 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również w niedawnej przeszłości, oraz takich, które pacjent zamierza przyjmować w przyszłości.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej:
- dorośli i młodzież: 2 razy dziennie 1 torebkę,
- dzieci powyżej 3 lat: 1 raz dziennie 1 torebkę.
Zawartość torebki rozpuścić w 3/4 szklanki wody, wymieszać i wypić.
Maksymalna dawka dzienna - 4 torebki. Wskazane okresowe przerwy w przyjmowaniu leku. Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami.

Skutki uboczne

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia lub biegunka). U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić hiperkalcemia.

Skład

Saszetka (5,4 g) zawiera 500 mg wapnia (w postaci laktoglukonianu), 250 j.m. witaminy D3 oraz 60 mg witaminy C. Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, makrogol 600, aromat pomarańczowy, czerwień koszenilową (E124), aspartam.

Producent

SENSILAB Polska Sp. z o.o.

Dystrybutor

BIO-PROFIL Polska Sp. z o.o.
ul. Trakt Lubelski 135
04-790 Warszawa

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.