Calominal Duo, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 150 g

Wyrób medyczny w proszku do sporządzenia zawiesiny z betakarotenem.

Dostępny
60,45

O produkcie: Calominal Duo, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 150 g

100021550

Opis

Wyrób medyczny Clominal Duo

Właściwości

Składniki wyrobu posiadają zdolność do wiązania lipidów i węglowodanów. Dzięki swoim właściwościom wyrób medyczny Calominal duo zmniejsza ilość tłuszczów i cukrów wchłanianych z pożywienia, a tym samym ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Dodatkowo wyrób zwiększa uczucie sytości oraz ogranicza ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Poprzez swoje działanie Calominal duo wspomaga redukcję i kontrolę masy ciała. Stosowanie wyrobu powinno być połączone z aktywnością fizyczną oraz ze zdrowym odżywianiem.

Calominal Duo dostarcza betakoroten stanowiący źródło witaminy A. 4 porcje wyrobu pokrywają dzienne zapotrzebowania na ten składnik w 116%. Przyjmując preparat, należy unikać połączenia z lekami rozpuszczalnymi w tłuszczach, w tym witaminą D. Wyrób medyczny pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Wyróżnia się przyjemny smakiem, a ponadto jest łatwy w przygotowaniu.

Podczas suplementacji Calominal Duo trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego stylu życia. Zgodnie z rekomendacjami WHO osoby dorosłe w wieku 18-64 lata powinny wykonywać trening o umiarkowanej aktywności przez minimum 150 minut tygodniowo. Do istotnych elementów profilaktyki należy także zbilansowana dieta zawierająca: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, jaja, ryby, mięso, rośliny strączkowe, zdrowe tłuszcze.

Czy Calominal jest skuteczny na odchudzanie?

Wyrób medyczny wspiera walkę z nadmiernymi kilogramami. Zapewnia uczucie sytości. Wiąże lipidy oraz węglowodany dostarczane wraz z pożywieniem. Tym samym ogranicza ilość przyjmowanych kalorii, co sprzyja chudnięciu. Preparat nie zastąpi jednak zdrowego trybu życia. Aby zadbać o organizm, należy regularnie ćwiczyć i staranie komponować dietę. 

Co to jest Calominal Duo na odchudzanie?

Wyrób medyczny wspomaga proces odchudzania bądź utrzymania prawidłowej masy ciała. Jest dostępny w formie proszku do sporządzenia zawiesiny. W jego składzie znajduje się glukomannan wiążący węglowodany i zapewniający uczucie sytości oraz chitosan wiążący lipidy, w tym cholesterol. Calominal posiada także betakorten pełniący funkcję barwnika.

Kiedy przyjmować Calominal?

Wyrób medyczny najlepiej przyjmować w trakcie posiłków, żeby nie dopuścić do niedoborów witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E oraz K. Dodatkowo należy pamiętać, by w codziennej diecie uwzględnić przynajmniej 1 posiłek stanowiący źródło wartościowych tłuszczów. Nie można przekraczać dawek zaleconych przez producenta. Należy zachować ostrożność w przypadku stwierdzonych zaburzeń trawienia lub przemiany materii.

Źródła:

https://www.aflofarm.com.pl/pl/produkty/wyroby-medyczne/calominal-duo/

https://www.who.int/publications/i/item/9789240015128


Skład

składniki: glukomannan, chitozan, kwas cytrynowy, aromat multitropic, maltodekstryna DE 20, acesulfam K, sukraloza, betakaroten, sacharynian sodu

Jak stosować

Przyjmować w trakcie posiłków.

Przeznaczenie

Calominal duo:
- wspomaga leczenie nadwagi
- zmniejsza ilość tłuszczów i cukrów wchłanianych z pożywienia
- zmniejsza ilość kalorii dostarczanych do organizm.

Ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb lub mięczaków lub na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u osób: ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) niższym niż 18,5, z dysfagią, z chorobami zapalnymi przewodu pokarmowego (refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie uchyłków), z objawami niedrożności jelit, z porażeniem żołądka, z polipami jelita, z ciężką niestrawnością, z zaparciami, po operacji obejścia lub zmniejszenia żołądka. Osoby, u których występują zaburzenia trawienia lub przemiany materii oraz osoby przyjmujące leki ograniczające perystaltykę jelit powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego wyrobu. Osoby w wieku powyżej 80 lat nie powinny odchudzać się bez zgody lekarza. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Wyrób jest barwiony betakarotenem, który jest źródłem witaminy A. Betakaroten zawarty w 4 dawkach wyrobu pokrywa ok. 116% dziennego zapotrzebowania na witaminę A. W trakcie stosowania Calominalu duo nie należy przyjmować preparatów witaminy A. Nie stosować wyrobu Calominal jednocześnie z lekami lipofilowymi (np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, witaminami D, E i K, niektórymi antybiotykami). Należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin między przyjęciem leków a przyjęciem wyrobu Calominal duo. Osoby przyjmujące leki hipolipemizujące (np. statyny, fibraty) lub leki hipoglikemizujące (przeciwcukrzycowe) mogą zastosować Calominal duo tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Calominal duo nie jest zamiennikiem tych leków. Jeśli jakiekolwiek leki są przyjmowane długotrwale przed zastosowaniem tego wyrobu należy skonsultować się z lekarzem. Wyrób nie ma zdolności wiązania takich składników pożywienia jak białko czy alkohol.


Waga

masa netto: 150 g

Dystrybutor

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.