Clisma Lax, wlewka doodbytnicza, lewatywa wypróżniająca, 133 ml

Dostępny
9,99

Klienci kupili również

O produkcie: Clisma Lax, wlewka doodbytnicza, lewatywa wypróżniająca, 133 ml

100020731

Opis

Szybko działająca, gotowa do użycia lewatywa przeczyszczająca. Cechą lewatywy jest szybki efekt przeczyszczający, który następuje parę minut po wykonaniu, a jej działanie obejmuje końcową cześć jelita grubego.

Właściwości

Clisma Lax to produkt gotowy do użycia, który nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów i akcesoriów. Składa się z miękkiej, plastikowej butelki z wodnym roztworem soli fosforanowych, a także anatomicznej kaniuli doodbytniczej pokrytej żelem lubrykacyjnym. Produkt wywiera działanie osmotyczne w jelicie grubym. Pobiera wodę do jego światła, co wpływa na rozszerzenie i pobudzenie perystaltyki jelit. Może być stosowany jedynie w razie konieczności.

Clisma Lax to produkt bezpieczny i higieniczny. Jest dobrze tolerowany przez organizm i łatwy w aplikacji. Może być stosowany do oczyszczania jelita grubego przed badaniami lub porodem oraz w celu złagodzenia zaparć. Preparat zawiera wodę destylowaną i sól fizjologiczną. Produkt jest wyrobem jednorazowym – po użyciu musi trafić z powrotem do pudełka, a następnie do kosza.

Jak działa Clisma Lax?

Produkt Clisma Lax, podobnie jak inne zestawy do lewatywy, jest stosowany w celu usunięcia kału z jelita grubego przed badaniami urologicznymi, ginekologicznymi, kolonoskopowymi, radiologicznymi i diagnostycznymi.

Jak stosować Clisma Lax?

Kaniulę butelki Clisma Lax należy delikatnie wprowadzić do odbytu w kierunku pępka. Następnie wystarczy wycisnąć ją do końca. W przypadku dzieci kaniulę należy wprowadzać do połowy jej długości. Po wyciśnięciu trzeba wyjąć produkt i wyrzucić. Uczucie potrzeby wypróżnienia powinno pojawić się po około 5 minutach. Próbę wypróżnienia należy podjąć nawet wtedy, gdy nie wystąpi parcie. Płyn musi bowiem zostać usunięty z jelit w jak najkrótszym czasie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Clisma Lax?

Preparatu Clisma Lax nie należy stosować w przypadku nudności, wymiotów, niedrożności lub zwężenia jelit, krwawienia z odbytu i bólów brzucha. Używanie wyrobu przez dłuższy czas jest możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu są też dializy, hemoroidy, stany zapalne jelit, kamienie kałowe i rozdęcie okrężnicy.


Skład

Butelka 133ml zawiera roztwór o następującym składzie w przeliczeniu na 100 ml: diwodoroortofosforan sodu (NaH2PO4) 13,91g; wodoroortofosforan sodu (Na2HPO4) 3,18g; wodorotlenek sodu; benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, woda destylowana w ilości dopełniającej do 100 ml.

Przeznaczenie

Podstawowym celem stosowania lewatywy jest oczyszczenie dolnego odcinka jelita grubego.
- ma zastosowanie w przygotowaniu do badań diagnostycznych, radiologicznych i kolonoskopowych,
- w zabiegach chirurgicznych obejmujących jelita oraz
- w położnictwie – przed i po porodzie.
- stosowana jest także u pacjentów ze schorzeniami serca, którzy muszą wypróżniać się bez wysiłku,
- u osób sparaliżowanych,
- u niektórych pacjentów neurologicznych, dla których doustne środki przeczyszczające są niewskazane lub przeciwwskazane.

Waga

Objętość netto 133 ml.

Dystrybutor

AVEC PHARMA SP. Z O.O.

Producent

AVEC Pharma Spółka z o.o.
ul. Beżowa 2,
54-046 Wrocław

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.