Codosil Adhesive, opatrunek silikonowy 14cmx1cm, 1 sztuka

Wyrób medyczny, opatrunek z silikonową warstwą adhezyjną na rany.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

193,09

O produkcie: Codosil Adhesive, opatrunek silikonowy 14cmx1cm, 1 sztuka

100021397

Opis

Opatrunek silikonowy Codosil™ ADHESIVE jest miękkim, warstwowym opatrunkiem wielokrotnego użytku.

Właściwości

Silikonowa warstwa adhezyjna znajduje się w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią skóry, a jego zewnętrzna powierzchnia zabezpieczona jest warstwą ochronną. Opatrunek Codosil™ ADHESIVE redukuje wielkość i zaczerwienienie blizny, zmniejsza uczucie swędzenia. Wyrób nie posiada właściwości drażniących i uczulających. Dzięki właściwościom adhezyjnym pozwala na wielokrotne przyleganie do powierzchni skóry i jest podatny na zginanie. Opatrunek można docinać do kształtu blizny

Jak stosować

Opatrunek silikonowy Codosil™ ADHESIVE naklejamy na zagojoną ranę. Pamiętajmy, aby wielkość wyrobu była o 1 cm większa niż blizna. Opatrunek można docinać, tak aby dopasować go do kształtu blizny. Dzięki dostępności kilku kształtów można zaopatrzyć każdą bliznę.
1. Wyjmujemy opatrunek z opakowania. Po dopasowaniu do blizny odpowiednio docinamy. Jeśli nie zużyjesz całego opatrunku, resztę zabezpiecz i przechowuj w oryginalnym opakowaniu.
2. Odklej białą folię zabezpieczającą lepką warstwę opatrunku.
3.Naklej opatrunek na bliznę. Opatrunek nie jest samonośny! Najlepiej zabezpiecz go opatrunkową siatką elastyczną lub wyrobem uciskowym.
4.W celu zachowania należytej higieny blizny, opatrunek należy zdejmować co 12h i przemywać.

Czyszczenie opatrunku: Opatrunek należy czyścić za pomocą mydła (pH najlepiej ~5,5) i opłukać w czystej ciepłej wodzie. Nie stosuj środków myjących, które mogą działać drażniąco na skórę. Pozwól opatrunkowi obeschnąć i nie stosuj żadnych materiałów, które mogą spowodować zanieczyszczenie powierzchni klejącej.

Przeznaczenie

Opatrunek silikonowy wykorzystywany jest do rehabilitacji blizn przerosłych i bliznowców, jak i świeżych blizn pooperacyjnych np. po cesarskim cięciu. Stosuje się go profilaktycznie u osób z tendencjami do tworzenia się blizn i bliznowców. Może stanowić element terapii uciskowej leczenia rozległych blizn pooparzeniowych wraz z ubrankiem Codopress®️ i Codopress®️ PREMIUM

Ostrzeżenia

 • Nie należy stosować opatrunku silikonowego Codosil™ ADHESIVE na przerwaną powierzchnię skóry, u osób z problemami dermatologicznymi, bądź uczulonymi na silikon. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.
 • Nie należy stosować opatrunku po upływie daty ważności.
 • Wyrób wielokrotnego użycia.
 • Zaleca się stopniowe przystosowanie blizny do kontaktu z wyrobem silikonowym. Czas stosowania wyrobu stopniowo zwiększać.
 • Stosować tylko do użytku zewnętrznego.
 • Wyrób nie powinien być stosowany z maściami, gdyż mogą one uszkodzić jego strukturę i wywołać reakcje nadwrażliwości skóry.

  Warunki przechowywaniaOpatrunek silikonowy Codosil™ ADHESIVE i Codosil™ przechowuj:
  • w oryginalnym opakowaniu
  • w warunkach zabezpieczających przed zamoczeniem, uszkodzeniem mechanicznym lub zanieczyszczeniem (temp. od 5-35oC, wilgotność 25-65%)
  • w miejscu ograniczonej ekspozycji na światło

Dystrybutor

TORUŃSKIE ZAKŁ. MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH S.A.

Producent

TZMO MATOPAT Sp. z o.o. spółka produkcyjna
ul. Żółkiewskiego 20/26
Toruń 87-100

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.