Colgate Plax Whitening, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml

Dostępny
18,99

O produkcie: Colgate Plax Whitening, płyn do płukania jamy ustnej, 500 ml

100042783

Opis

Płyn Colgate o potwierdzonej klinicznie formule, wspiera walkę z bakteriami, pomaga w utrzymaniu naturalnej bieli zębów i powstawaniu przebarwień.


Właściwości

Colgate Plax Whitening to produkt, którego składniki pomagają chronić zęby i dziąsła przez nawet 48 godzin od momentu użycia*. Preparat jest przeznaczony dla osób, które chcą uchronić się przed osadem nazębnym, próchnicą i nieświeżym oddechem. W płynie do płukania zastosowano system WhiteProtect. Pomaga on zachować biel zębów na dłużej.

  • Fluorek sodu – pomaga poradzić sobie z próchnicą i zapobiegać jej ponownemu wystąpieniu. Wspiera zachowanie odpowiedniego stanu szkliwa. W płynie do płukania zastosowano 225 ppmF fluorku sodu.
  • Gliceryna – to substancja nawilżająca, która pomaga zachować odpowiednie właściwości preparatu i uchronić błony śluzowe przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Glikol polipropylenowy – to środek stosowany w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji płynu do płukania ust. Pomaga ograniczyć utratę wody z tkanek miękkich w jamie ustnej.
  • Sorbitol – pomaga nawilżyć błony śluzowe. Zapobiega wysychaniu produktu. Jest stosowany w celu uzyskania odpowiedniej lepkości preparatu. Substancja ta ma słodki smak wyczuwalny podczas stosowania płynu do płukania ust.
  • Polysorbate 20 – jest odpowiedzialny za zachowanie odpowiedniej konsystencji preparatu.
  • Cytrynian cynku – odpowiada za zmniejszanie ilości kamienia nazębnego osadzającego się na szkliwie. Wspiera walkę z nieprzyjemnym zapachem z ust.

Preparat Colgate Plax Whitening należy aplikować z wykorzystaniem nakrętki zamykającej butelkę. Jednorazowo powinno się przyjmować objętość, która sięga do zaznaczonej kreski – 20 ml. Produkt należy trzymać w ustach przez 30 sekund, a po tym czasie wypluć, nie połykając. Preparat ma delikatny, miętowy smak. Nie powoduje uczucia pieczenia w jamie ustnej. Wyrób nie zawiera alkoholu. W składzie preparatu można znaleźć różne aromaty. Pomaga uzyskać świeży oddech pomiędzy jednym a drugim szczotkowaniem zębów. Płyn do płukania ust jest odpowiedni dla nastolatków i dorosłych. Nie powinien być stosowany przez dzieci poniżej 6. roku życia.

Kiedy stosować Colgate Plax Whitening?

Producent zaleca stosowanie płynu do płukania ust Colgate Plax Whitening dwa razy dziennie.

Jak długo można stosować Colgate Plax Whitening?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania kosmetyku Colgate Plax Whitening. Produkt służy do codziennego użytku pomiędzy jednym a drugim szczotkowaniem zębów.

Czy stosowanie Colgate Plax Whitening w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

*https://www.colgate.pl/products/mouthwash/colgate-plax-whitening


Skład INCI

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Tetrapotassium Pyrophosphate, Polysorbate 20, Tetrasodium Pyrophosphate, Zinc Citrate, PVM/MA Copolymer, Aroma, Benzyl Alcohol, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, CI 42051, Zawiera: fluorek sodu (225 ppmF¯)

Jak stosować

Przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Krok 1 – wlej 20 ml
Krok 2 – płucz przez 30 sekund
Krok 3 – wypluj


Przeznaczenie

Płukanka do jamy ustnej

Pojemność

500 ml netto

Producent

Colgate-Palmolive

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.