Colostop, żel o smaku pomarańczowym, 2 tuby po 75 g

Żel o smaku pomarańczowym do zastosowania dietetycznego w biegunkach.

Dostępny
19,13

O produkcie: Colostop, żel o smaku pomarańczowym, 2 tuby po 75 g

100010718

Opis

Żel o smaku pomarańczowym do postępowania dietetycznego w biegunkach ostrych o różnej przyczynie oraz innych stanach przebiegających z nadmierną utratą wody i elektrolitów.

Właściwości

Produkt zawiera propionian sodu, który w jelitach łatwo ulega przemianie do kwasu propionowego. Kwas propionowy należy do grupy tzw. krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (SCFA), które w warunkach fizjologicznych są produkowane w jelicie grubym w wyniku fermentacji bakteryjnej włókna pokarmowego (błonnika) i skrobi opornej. W licznych stanach patologicznych przewodu pokarmowego, przede wszystkim w biegunkach, dochodzić może do znacznego spadku stężenia kwasu propionowego. Kwas propionowy, wraz z innymi związkami z grupy SCFA, odgrywa ważną rolę jako materiał energetyczny dla komórek nabłonka jelita grubego (kolonocytów). Wspomaga on utrzymanie prawidłowej struktury, integralności oraz funkcji jelita. Dzięki tym właściwościom wywiera korzystny wpływ na wszelkiego rodzaju procesy regeneracji i wspomaga utrzymanie prawidłowych procesów fizjologicznych w świetle przewodu pokarmowego. Bardzo istotna jest również zdolność kwasu propionowego do utrzymania i przywracania prawidłowego pH w świetle jelita, tym samym zabezpieczając układ pokarmowy przed szkodliwymi mikroorganizmami. Korzystna rola SCFA polega także na działaniu zabezpieczającym przed zanikiem (atrofią) i stanami zapalnymi nabłonka błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Kwas propionowy uczestniczy również we wspomaganiu mechanizmów regulujących wchłanianie zwrotne wody i sodu w jelicie,ma także korzystny wpływ na motorykę jelit i regulację rytmu oddawania stolca. Powyższe mechanizmy powodują, że suplementacja kwasem propionowym jest bezpiecznym i efektywnym postępowaniem dietetycznym przy różnego rodzaju zmianach czynnościowych i zapalnych przewodu pokarmowego, przede wszystkim biegunkach, niezależnie od ich przyczyny.

Dwutlenek krzemu koloidalny poprzez działanie higroskopijne może dodatkowo ograniczać nadmierną utratę wody i rozpuszczonych w niej elektrolitów w różnego rodzaju biegunkach i innych zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego.


Skład

woda, substancja słodząca (ksylitol), nośnik (dwutlenek krzemu koloidalny), propionian sodu, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), barwnik (beta-karoten), naturalny aromat pomarańczowy, substancja konserwująca (sorbinian potasu).

Jak stosować

Podanie doustne. Żel należy wycisnąć na łyżeczkę dołączoną do opakowania, a następnie spożyć.Jedna łyżeczka zawiera 5 g żelu.Żel przyjmować 1-2 godziny przed lub po jedzeniu lub zażyciu leków.

Dorośli, w tym kobiety w ciąży

W stanach ostrych:

  • pierwsze 2 dni: 3 razy dziennie 15 g (3 x 3 łyżeczki),
  • kolejne 3-4 dni: raz dziennie 15 g (1 x 3 łyżeczki).

W przypadku utrzymywania się biegunki stosowanie produktu można przedłużyć do 7 dni, przyjmując 15 g żelu 3 razy dziennie.

W stanach przewlekłych:

  • 1-2 razy dziennie 15 g, zależnie od nasilenia objawów.

Zaleca się stosowanie przez okres co najmniej 4 tygodni.

Dzieci powyżej 3. roku życia

W stanach ostrych:

  • pierwsze 2 dni: 3 razy dziennie 5 g (3 x 1 łyżeczka),
  • kolejne 3-4 dni: raz dziennie 5 g (1 x 1 łyżeczka).

W przypadku utrzymywania się biegunki stosowanie produktu można przedłużyć do 7 dni, przyjmując 5 g żelu 3 razy dziennie.

W stanach przewlekłych:

  • 1-2 razy dziennie 5 g, zależnie od nasilenia objawów.

Zaleca się stosowanie przez okres co najmniej 4 tygodni.


Przeznaczenie

COLOSTOP zaleca się stosować w:
1) biegunkach ostrych o różnej przyczynie oraz innych stanach przebiegających z nadmierną utratą wody i elektrolitów, w tym ostrych biegunkach bakteryjnych, i wirusowych, również o charakterze biegunki podróżnych;
biegunkach przewlekłych, które są wynikiem:

  • zmian morfologicznych (stany po rozległych zabiegach operacyjnych w obrębie jelit),
  • zmian zapalnych (nieswoiste choroby zapalne jelit),
  • innych schorzeń (trzustki, wątroby, nerek)
2) stanach zapalnych w obrębie przewodu pokarmowego, zwłaszcza w jego dolnej części
3) procesach regeneracji błony śluzowej jelit (w trakcie i po długotrwałej antybiotykoterapii, chemioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych lub po dłuższych ograniczeniach dietetycznych);
4) zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego z dominacją biegunek (zespół jelita drażliwego);
5) zaburzeniach fizjologicznej flory jelitowej (dysbiozach) o różnej przyczynie, w celu wspomagania utrzymania prawidłowej flory jelitowej (np. podczas wyjazdów do krajów o podwyższonym ryzyku biegunki podróżnych);
6) innych zaburzeniach funkcjonowania dolnego odcinka przewodu pokarmowego, takich jak: zespół krótkiego jelita, ileostomia, kolostomia o nadmiernym wydzielaniu oraz przetoki przewodu pokarmowego.

Waga

150 g netto

Producent

Miralex

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.