Crystali Mind, 120 kapsułek

  • Suplement diety z olejem z ryb i ogórecznika, cynkiem oraz magnezem.
Dostępny
129,78

O produkcie: Crystali Mind, 120 kapsułek

100001379

Opis

Crystal Mind suplement diety 120 kapsułek to preparat, który został stworzony w trosce o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.


Właściwości

Suplement diety Crystal Mind™ przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, uczniów, studentów, a także osób starszych. Został stworzony w trosce o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Dzięki wykorzystaniu olejów bogatych w kwasy omega-3 oraz omega-6, a także witamin takich jak: B6, B12, przeciwdziała zaburzeniom pamięci i koncentracji oraz pomaga zwiększyć zdolność przyswajania wiedzy. Wśród dostępnych na rynku produktów wpływających na pamięć, wyróżnia go najwyższy stosunek EPA:DHA. Szczególnie polecany jest dzieciom z problemami w nauce oraz z nadpobudliwością psychoruchową.

Kiedy stosować Crystal Mind?

Suplement diety Crystal Mind można stosować u dzieci powyżej 3. roku życia, a także młodzieży i dorosłych, którzy chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wpływające korzystnie na układ nerwowy. Preparat zawiera olej z ryb (źródło kwasów DHA i EPA), olej z ogórecznika, cynk, magnez i witaminy z grupy B.

Olej z ryb dostarcza należących do grupy NNKT kwasów omega-3 – DHA oraz EPA, który jest substratem do syntezy DHA. To składnik błon komórkowych neuronów i siatkówki oka, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mózgu i narządu wzroku. Jego niedobory prowadzą do zaburzeń poznawczych i chorób neurodegeneracyjnych. Olej z ogórecznika dostarcza poza tym kwasów omega-6, m.in. GLA. Wraz z kwasami omega-3 wchodzi on w skład fosfolipidów.

Witaminy z grupy B (witamina B6, witamina B12 i kwas foliowy) to kolejne związki chemiczne niezbędne do utrzymania układu nerwowego w dobrej kondycji. Zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia, a ich niedobory mogą prowadzić do zaburzeń w tworzeniu osłonki mielinowej i przewodzenia impulsów nerwowych.

Kiedy zachować szczególną ostrożność, stosując Crystal Mind?

Jakakolwiek suplementacja powinna być dostosowana do Twojego stanu zdrowia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem, ponieważ niektóre choroby i inne okoliczności mogą wymagać zachowania szczególnej ostrożności albo zmiany dawkowania. Przeciwwskazanie do stosowania Crystal Mind stanowi również nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie należy przekraczać dawek zaleconych przez producenta lub lekarza. Dawkowanie zazwyczaj wygląda następująco:

  • 4 kapsułki na dobę (2 razy po 2 kapsułki) przez pierwsze 12 tygodni lub po dłuższej przerwie,
  • 1 kapsułka na dobę w następnej fazie suplementacji.

Czy można stosować Crystal Mind w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu Crystal Mind przez kobiety w ciąży ani karmiące piersią. Jeśli rozważasz suplementację, skonsultuj się z lekarzem.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS* 4 kapsułki % RWS*
olej z ryb (omega-3)
w tym:
- EPA
- DHA
0,37 g

0,15 g
0,04 g
-

-
-
1,48 g

0,6 g
0,16 g
-

-
-
olej z ogórecznika (omega-6)
- GLA
0,05 g
0,01 g
-
-
0,2 g
0,04 g
-
-
magnez 90 mg 25% 360 mg 100%
cynk 2,5 mg 25% 10 mg 100%
witamina B6 0,35 mg 25% 1,4 mg 100%
kwas foliowy 50 µg 25% 200 µg 100%
witamina B12 0,63 µg 25% 2,52 µg 100%

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej rybi - EPA/DHA (substancja aktywna), tlenek magnezu - magnez (substancja aktywna), żelatyna wołowa (składnik otoczki), glicerol (substancja utrzymująca wilgoć), olej z ogórecznika (substancja aktywna), krzemionka koloidalna (emulgator), tlenek cynku - cynk (substancja aktywna), cyjanokobalamina - witamina B12 (substancja aktywna), chlorowodorek pirydoksyny - witamina B6 (substancja aktywna), czarny tlenek żelaza (barwnik); kwas foliowy - witamina B9 (substancja aktywna).


Jak stosować

4 kapsułki dziennie (2x2 kapsułki) przez pierwsze 12 tygodni (jeśli rozpoczynasz suplementację i po dłuższej przerwie przyjmowania) w celu wytworzenia w organizmie właściwych poziomów niezbędnych kwasów tłuszczowych. Po tym okresie można zmniejszyć do 1 kapsułki dziennie.

Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: 4 kapsułki.


Przeznaczenie

Preparat Crystal Mind jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 3. roku życia.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Biovico Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.