D-Vitum witamina D, suplementdiety, 1000 j.m., 36 kapsułek twist off

Marka: D-VITUM

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,85

O produkcie

100015537

Witamina D3 dla dzieci powyżej 1 roku życia w formie kapsułek żelatynowych typu twist-off. Każda porcja D-Vitum zawiera dawkę 1000 j.m.

Właściwości

D-Vitum, to produkt zawierający witaminę D3 (cholekalcyferol) w dawce 1000 j.m w kapsułkach żelatynowych typu twist-off. Suplementacja witaminy D u dzieci ma bardzo istotne znaczenie, zwłaszcza w miesiącach wrzesień - kwiecień lub przez cały rok, w strefie geograficznej gdzie ilość światła słonecznego często jest niewystarczająca do zapewnienia efektywnej syntezy w komórkach skóry w miesiącach letnich . Dawka witaminy D3 u dzieci jest dobierana w zależności od masy ciała i pory roku (nasłonecznienia). U dzieci powyżej 1 roku życia dzienna zalecana dawka cholekalcyferolu wynosi od 600 j.m do 1000 j.m. /dobę zależnie od masy ciała. Witamina D3 zawarta w D-Vitum pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu i potrzebna jest do prawidłowego wzrostu kości u dziecka oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów. Ponadto cholekalcyferol wspiera funkcjonowanie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz mięśni.

Tabela

składnik 1 kapsułka % RWS*
witamina D3 25 μg (1000 j.m.)

500%


*% RWS- Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Jak stosować

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dzieci od 1. roku życia – 1 kapsułka twist-off dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla dzieci od 1. roku życia w celu uzupełniania diety w witaminę D3.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Waga

Masa netto: 9 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.