Dha-Vitum 100 mg DHA, suplement diety, 30 kapsułek twist off

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

18,87

O produkcie

100015542

DHA-Vitum 100 mg DHA to preparat, który dostarcza kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Właściwości

DHA-Vitum 100 mg DHA to preparat, który dostarcza kwas dokozaheksaenowy (DHA). DHA należy do długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. DHA znajduje się w mleku matki, jednak jego ilość może być różna w zależności od spożywanych przez nią pokarmów. Jeżeli matka nie spożywa przynajmniej 200 mg DHA dziennie z dietą to zaleca się suplementację DHA również u dziecka karmionego piersią. Natomiast po zakończeniu karmienia piersią dla dzieci do 2. roku życia zalecana jest suplementacja DHA w ilości minimum 100 mg DHA dziennie. Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia.

Tabela

składnik 1 kapsułka
Olej z alg Schizochytrium sp.
w tym:
kwas dekozaheksaenowy (DHA)
250 mg

100 mg

Skład

Składniki: olej z mikroalg Schizochytrium sp.. Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Jak stosować

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dzieckonie połknęło kapsułki.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: noworodki, niemowlęta i dzieci – 1 kapsułka twist-off dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla noworodków, niemowląt i dzieci w celu uzupełniania diety w kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

masa netto: 8 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.