DHA-Vitum 100 mg DHA, suplement diety, 30 kapsułek twist off

Suplement diety zawierający kwasy DHA, w formie kapsułek twist-off.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

18,59

O produkcie: DHA-Vitum 100 mg DHA, suplement diety, 30 kapsułek twist off

100015542

Opis

DHA-Vitum 100 mg DHA to preparat, który dostarcza kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Właściwości

Preparaty zawierające DHA dla dzieci są szczególnie polecane dla noworodków od pierwszego dnia życia, niemowląt i małych dzieci. Zawarty w nich kwas dokozaheksaenowy (DHA) to długołańcuchowy, wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega-3, który wspomaga rozwój wzroku dzieci do 12 miesiąca życia. Preparat DHA-Vitum zawiera 100 mg tego kwasu w każdej kapsułce. Jest to minimalna ilość, którą powinny spożywać niemowlęta i małe dzieci, aby zapewnić swoim oczom odpowiedni rozwój.

Suplement diety DHA-Vitum ma postać wygodnych do podania kapsułek typu twist-off. Wystarczy oderwać miękką końcówkę i wycisnąć odpowiednią dawkę bezpośrednio do buzi. Starsze dzieci mogą połknąć tabletkę w całości – jej otoczka rozpuszcza się pod wpływem soku żołądkowego. Substancją aktywną w preparacie DHA-Vitum jest wielonienasycony kwas tłuszczowy dokozoheksaenowy. Znajduje się on w mleku matki, jednak nie zawsze w wystarczających ilościach. Dlatego zaleca się jego suplementację aż do 3 r.ż. dziecka w ilości minimum 100 mg dziennie. Jakie właściwości ma wspomniany związek?

  • Wpływa na rozwój mózgu.
  • Umożliwia kształtowanie się funkcji poznawczych.
  • Wpływa na ostrość widzenia u dzieci.
  • Obniża ryzyko powstawania zaburzeń naczyń krwionośnych.
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego.

Jak działa DHA-Vitum?

Suplement dostarcza do codziennej diety kwasy tłuszczowe DHA. Wykazują one szerokie spektrum działania. Do najważniejszych funkcji należą wpływ na rozwój układu nerwowego oraz prawidłowy rozwój funkcji psychomotorycznych, wspomaganie rozwoju narządu wzroku oraz stymulowanie działania układu odpornościowego.

Kiedy brać DHA-Vitum?

Suplement diety jest szczególnie polecany dla noworodków, niemowląt i dzieci do 3 r.ż. W przypadku niemowlaków karmionych piersią do 6 miesiąca życia, które nie otrzymują wystarczającej ilości kwasów DHA z mlekiem mamy, warto włączyć dodatkową suplementację. Ta sama sytuacja ma miejsce u dzieci powyżej 6 miesiąca, chyba że maluch zjada 2 porcje ryb tygodniowo. Niemowlakom karmionym mlekiem modyfikowanym powinno się włączyć suplementację dopiero po ukończeniu pół roku. W obydwu przypadkach najlepiej kontynuować ją również po zakończeniu karmienia, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko nie jada regularnie ryb.

Jak długo można stosować DHA-Vitum?

Suplement diety z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi najlepiej stosować do ukończenia przez dziecko 3 r.ż., gdyż jest to czas wzmożonego rozwoju układu nerwowego, mózgu oraz oczu. W przypadku niewystarczającej zawartości kwasów DHA w diecie warto je suplementować również w późniejszym czasie.


Tabela

składnik 1 kapsułka
Olej z alg Schizochytrium sp.
w tym:
kwas dekozaheksaenowy (DHA)
250 mg

100 mg

Skład

Składniki: olej z mikroalg Schizochytrium sp.. Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Jak stosować

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dzieckonie połknęło kapsułki.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: noworodki, niemowlęta i dzieci – 1 kapsułka twist-off dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla noworodków, niemowląt i dzieci w celu uzupełniania diety w kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

masa netto: 8 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.