Diagnostic NC300, termometr bezdotykowy na podczerwień

Termometr bezdotykowy na podczerwień, szybki, łatwy i dokładny pomiar.

Dostępny
89,29

Alternatywa od Dr. Maxa

Urządzenie do pomiaru temperatury ciała działające na podczerwień.

O produkcie: Diagnostic NC300, termometr bezdotykowy na podczerwień

100007805

Opis

Nazwa Diagnostic NC300
Działanie/właściwości
 •  mierzy temperaturę ciała i otoczenia

Diagnostic NC300, termometr bezdotykowy na podczerwień to urządzenie przeznaczone do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała u dzieci i dorosłych oraz otoczenia.


Właściwości

 • Sygnalizacja stanu gorączkowego.
 • Łatwy i szybki pomiar.
 • Wyświetlacz z podświetleniem. 
 • Plastikowe etui w zestawie.

Bezdotykowy termometr na podczerwień Diagnostic NC300 to urządzenie przeznaczone do pomiaru temperatury ciała i otoczenia. Może być stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Termometr można stosować do pomiaru temperatury ciała w trakcie trwania choroby oraz w okresie rekonwalescencji po operacji lub wyczerpaniu.

Urządzenie Diagnostic NC300 jest dedykowane do użytku domowego lub przez personel medyczny. 

Producent udziela 24 miesiące gwarancji na urządzenie Diagnostic NC300.


Tabela

Zakres pomiaru: 34,0ºC do 43,0ºC
Dokładność pomiaru: ±0,2°C/0,4°F
Zasilanie: baterie - typ AAA, 2 szt.
Waga: 76 g (z bateriami)
Wymiary: 138 x 35 x 38mm
Okres gwarancji: 2 lata
Pamięć: 12 pomiarów
Czas pomiaru: 1 sekunda
Automatyczne wyłączenie: po 60 sekundach
Odległość dokonywania pomiaru: 5-10 cm
Syngał podwyższonej temperatury: Tak (37,8ºC)

Jak stosować

Jak mierzyć temperaturę termometrem Diagnostic NC300?

Przełącz ręcznie tryb pomiaru temperatury ciała lub trybu pomiaru temperatury otoczenia.

Tryb pomiaru temperatury na powierzchni czoła w sposób bezdotykowy.

UWAGA: Na początku wybierz ręcznie tryb pomiaru na czole za pomocą przełącznika. Przed dokonaniem pomiaru należy oczyścić i osuszyć skórę na czole oraz odsunąć włosy z miejsca pomiaru.

 1. Włącz urządzenie naciskając przycisk „POWER”, a następnie na ekranie na krótką chwilę wyświetlone zostaną wszystkie symbole. Następnie na ekranie wyświetlacza pokaże się ostatni wynik pomiaru temperatury. Po kilku sekundach urządzenie przełączy się na tryb pomiaru temperatury na czole, na wyświetlaczu pojawi się symbol oraz jednostka temperatury „°C” lub „°F”, która zacznie miga, kiedy urządzenie będzie gotowe do dokonania pomiaru.
 2. Termometr należy skierować w kierunku czoła na odległo 5–10 cm, naciśnij i puść przycisk „SCAN” na około 1 sekundę. Urządzenie poinformuje sygnałem dźwiękowym o zakończeniu pomiaru. Następnie wynik temperatury pojawi się na ekranie wyświetlacza.
 3. Kiedy symbol jednostki temperatury „°C” lub „°F” będzie migać należy odczeka 5 sekund, aby dokona kolejnego pomiaru. Po wykonaniu 5 następujących po sobie pomiarów zalecamy wykonanie jednominutowej przerwy przed kolejnym pomiarem.
 4. Jeżeli urządzenie nie zostanie wykorzystane ponownie, wyłączy się ono automatycznie po 60 sekundach.

Tryb pomiaru temperatury otoczenia.

 1. Na początku wybierz ręcznie tryb otoczenia za pomocą przełącznika. Włącz urządzenie naciskając przycisk “POWER” a następnie na ekranie na krótką chwilę wyświetlone zostaną wszystkie symbole. Ekran wyświetlacza pokaże ostatni wynik pomiaru temperatury. Po kilku sekundach urządzenie przełączy się na tryb pomiaru temperatury otoczenia, na wyświetlaczu pojawi się symbol oraz jednostka temperatury „°C” lub „°F”, która zacznie miga kiedy urządzenie będzie gotowe do dokonania pomiaru.
 2. Termometr należy skierować w kierunku danego obiektu na odległość 5 do 10 cm, następnie należy nacisnąć i puścić przycisk „SCAN” na około 1 sekundę. Kiedy zabrzmi długi sygnał dźwiękowy urządzenie dokona pomiaru. Wynik temperatury pojawi się na ekranie wyświetlacza.
 3. Kiedy symbol jednostki temperatury „°C” lub „°F” będzie migać należy odczekać 5 sekund, aby dokona kolejnego pomiaru. Po wykonaniu 5 następujących po sobie pomiarów zalecamy wykonanie jednominutowej przerwy przed kolejnym pomiarem.
 4. Jeżeli urządzenie nie zostanie wykorzystane ponownie, wyłączy się ono automatycznie po 60 sekundach.

Jak zmienić w termometrze F na C?

Przy wyłączonym urządzeniu Diagnostic NC300, nacinij przycisk „SCAN” przytrzymując go przez około 10 sekund do pojawienia się na ekranie symbol "---" wraz z jednostką temperatury C lub F. Naciśnij przycisk SCAN w celu ustawienia odpowiedniej jednostki, urządzenie będzie odpowiednio ustawione i gotowe do użytku.


Ostrzeżenia

W celu zapewnienia prawidłowego użycia produktu Diagnostic NC300 należy zawsze przestrzega
zasad bezpieczeństwa pomiarów.  

Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy uważnie zapoznać się z instrukcją użycia. Wyrobu należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem opisanym w instrukcji.

Samodzielny pomiar oznacza kontrolę a nie diagnozę. Nie podejmuj żadnych działa o charakterze medycznym bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Termometr należy przechowywać z dala od dzieci oraz zwierząt domowych. Pomiar temperatury powinien by przeprowadzony pod opieką osoby dorosłej. Nie wolno dopuści do tego by dziecko usunęło pokrywę na baterie, wyjęło i ewentualnie połknęło baterię.

UWAGA - połknięcie baterii może by fatalne w skutkach. W przypadku połknięcia baterii przez dziecko należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.


Dystrybutor

DIAGNOSIS S.A.

Producent

Diagnosis S.A.
ul. Gen. W. Andersa 38A
15-113 Białystok


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.