Doppelherz Energovital Tonik K, 1000 ml

Dostępny
34,86
Darmowa dostawa od 199,00 zł

O produkcie

100001723

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

*****

Ciąża

Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.
*****

Dawkowanie

Dorośli: stosować po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik K 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem.
*****

Dystrybutor

Polconsult Int.
*****

Skutki uboczne

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń waleriany może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).
*****

Działanie

Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca. Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokojająco i tonizująco.
*****

Producent

Queisser Pharma
*****

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz u dzieci. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.
*****

Skład

(60 ml): wyciąg z owoców głogu (1:1) 1200 mg; wyciąg z owoców głogu (1:2) 660 mg; wyciąg z korzenia waleriany (1:1) 300 mg; wyciąg z liści melisy (1:1) 300 mg; wyciąg z liści rozmarynu (1:1) 300 mg;
Oraz substancje pomocnicze:miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel(E 150a), wino słodkie.
Produkt złożony. Zawiera wino likierowe (17% obj. alkoholu).
*****

Przyjmowanie innych leków

Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.
*****

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci.
*****

Wskazania

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynności serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.
*****

drmaxBrand

3475

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.