Doppelherz Energovital Tonik K, 1000 ml

Dostępny
38,91

O produkcie: Doppelherz Energovital Tonik K, 1000 ml

100001723

Opis

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Działanie

Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca. Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokojająco i tonizująco.

Wskazania

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynności serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz u dzieci. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

Ciąża

Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli: stosować po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik K 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń waleriany może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Skład

(60 ml): wyciąg z owoców głogu (1:1) 1200 mg; wyciąg z owoców głogu (1:2) 660 mg; wyciąg z korzenia waleriany (1:1) 300 mg; wyciąg z liści melisy (1:1) 300 mg; wyciąg z liści rozmarynu (1:1) 300 mg;
Oraz substancje pomocnicze:miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel(E 150a), wino słodkie.
Produkt złożony. Zawiera wino likierowe (17% obj. alkoholu).

Producent

Queisser Pharma

Dystrybutor

Polconsult Int.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.