Doppelherz Med, krople do oczu Hialuronian 0,2%, 10 ml

Krople do oczu o fizjologicznym pH, zawierają 0,2% haluronianu sodu.

Dostępny
11,60

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Doppelherz Med, krople do oczu Hialuronian 0,2%, 10 ml

100011137

Opis

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% to sterylny roztwór do oczu o fizjologicznym pH, niezawierający środków konserwujących.

Właściwości

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% to sterylny roztwór do oczu o fizjologicznym pH, niezawierający środków konserwujących.

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% zawiera dwie substancje o działaniu nawilżającym: hialuronian sodu oraz hypromelozę.

  • Hialuronian sodu ma działanie nawilżające, które przeciwdziała suchości oczu i tworzy warstwę, która chroni śródbłonek komory przedniej przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.
  • Hypromeloza jest polimerem naśladującym działanie błony śluzowej, który stabilizuje film łzowy na powierzchni rogówki, tworząc ochronną, przeźroczystą i lepkosprężystą osłonę

Kwas hialuronowy to związek naturalnie obecny w ciele ludzkim, w miejscach, które wymagają ciągłego nawilżania (chrząstki, skóra, film łzowy), w związku z czym jest biokompatybilny. Kwas hialuronowy wraz z hypromelozą, zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie powierzchni oka.

Substancje te silnie wiążą wodę, tworząc nawilżający film na powierzchni oka. Dzięki stopniowemu uwalnianiu wody przez ten ochronny film, Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% zapewnia przedłużone nawilżenie oczu.

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% zawiera również mieszaninę naturalnych składników:

  • Woda destylowana z rumianku jest znana ze swoich właściwości łagodzących i odświeżających w związku z czym jest zalecana w celu łagodzenia podrażnień i zaczerwienienia śluzówki oka spowodowanych przez czynniki atmosferyczne i środowiskowe.
  • Woda destylowana z aloesu jest znana ze swoich właściwości nawilżających i bakteriostatycznych, natomiast woda destylowana z owoców dzikiej róży jest znana ze swoich właściwości witaminizujących i odświeżających.
  • Woda destylowana z borówki czarnej jest znana z ochronnego wpływu na błonę siatkówki i jest zalecana w leczeniu zmęczonych oczu.

Skład

0,2% hialuronian sodu; 0,2% hypromeloza, woda destylowana z aloesu, rumianku, borówki czarnej (vaccinium myrtillus) i dzikiej róży (rosa canina), kwas borowy, dziesięciowodny tetraboran sodu, chlorek sodu, woda do wstrzykiwań.

Jak stosować

1) oderwać zabezpieczenie przed pierwszym użyciem;
2) zdjąć nasadkę ochronną i otworzyć butelkę;
3) zakroplić 1 lub 2 krople do każdego oka lekko przyciskając butelkę;
4) stopniowe opróżnianie butelki może wiązać się z potrzebą mocniejszego ściśnięcia butelki w celu użycia produktu. Wiąże się to z systemem zamykania, który umożliwia zachowanie sterylności i właściwości fizycznych roztworów niezawierających środków konserwujących;
5) po zastosowaniu, zamknąć butelkę; zawartość należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki;
6) produkt nadaje się do częstego stosowania, nawet kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.


Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po pierwszym otwarciu zawartość należy zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Możliwe skutki uboczne

Po pierwszym zastosowaniu produktu może wystąpić czasowa nieostrość widzenia. Ponadto, w wyniku podrażnienia oka wystąpić może lekkie uczucie palenia/pieczenia/podrażnienia. W przypadku utrzymywania się tych objawów lub ich pogorszenia należy niezwłocznie poinformować lekarza.

Waga

10 ml netto

Dystrybutor

QUEISSER PHARMA GMBH & CO. KG

Producent

QUEISSER
Schleswiger Str. 74
Flensburg

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.