Dulcosoft Junior, smak neutralny, 100 ml

Dostępny
17,05

O produkcie: Dulcosoft Junior, smak neutralny, 100 ml

100009694

Opis

Leczniczy wyrób medyczny Dulcosoft Junior syrop to preparat przeznaczony do przyjmowania w celu rozwiązania problemu zaparć oraz regulacji pracy jelit.

Właściwości

Substancja aktywna wyrobu - makrogol 4000, wiąże wodą, zmiękcza masy kałowe oraz zwiększa ich objętość. Nasila to perystaltykę jelit i ulatwia bezbolesne wypróżnienie się.Makrogol 4000 zostaje wydalony z ustroju w postaci niezmienionej, nie zostaje wchłonięty do krwiobiegu.

Tabela

SkładnikZawartość w 10 ml produktu
makrogol 40005 g

 


Skład

makrogol 4000, sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 8 roku życia:20 – 40 ml roztworu na dobę (co odpowiada 10 – 20 g makrogolu 4000),

Dzieci w wieku od 4 do 7 lat: 16 – 32 ml roztworu na dobę (co odpowiada 8 – 16 g makrogolu 4000).

Dzieci w wieku od 2 do 3 lat: 8 – 16 ml roztworu na dobę (co odpowiada 4 – 8 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano.


Przeznaczenie

Wyrobem medycznym wskazanym do stosowania w objawowym leczeniu zaparć, w ostrych i przewlekłych zaparciach oraz do zmiękczania twardych mas kałowych.

Ostrzeżenia

W razie nadwrażliwości (uczulenia) na składniki tego produktu, nie jest wskazane jego stosowanie.Wyrób należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Jeśli upłynął termin ważności należy wstrzymać się od stosowania syropu Dulcosoft Junior.Przechowywać w temperaturze pokojowej i w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Po pierwszym otwarciu butelki jej zawartośc należy wykorzystać w ciągu 6 tygodni.

Syrop może być stosowany u dzieci, już po ukończeniuprzez nie 2 roku życia, a także u osób dorosłych.


Dystrybutor

OPELLA HEALTHCARE POLAND SP. Z O.O.

Producent

Sanofi

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.