Ectilan Junior, spray, 20 ml

Wyrób medyczny w sprayu z wyciągiem z chrząstnicy kędzierzawej.

Dostępny
18,74

Klienci kupili również

O produkcie: Ectilan Junior, spray, 20 ml

100014767

Opis

Spray Ectilan Junior to wyrób medyczny, który wspomaga leczenie stanów zapalnych gardła wywołanych przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia.

Właściwości

Ectilan Junior to preparat ze składnikami, które pomagają stworzyć warstwę ochronną na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. Dzięki temu wspierają one ochronę tkanek przed czynnikami zewnętrznymi i ryzykiem wystąpienia infekcji. Produkt odpowiada również za nawilżanie suchej i podrażnionej śluzówki.

  • Wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej – pomaga stworzyć ochronny film na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. Wspiera nawilżenie tkanek.
  • Gliceryna – odpowiada za tworzenie warstwy ochronnej na błonach śluzowych jamy ustnej. Wspiera odpowiednie nawilżenie tkanek. Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień.
  • Ektoina – wspiera walkę ze stanami zapalnymi. Pomaga ustabilizować błony komórkowe.
  • Nanokoloidy srebra – pomagają ograniczyć stan zapalny i odzyskać odpowiednie funkcje ochronne błony śluzowej. Odpowiadają za walkę z infekcjami w jamie ustnej.
  • Sorbitol – to substancja słodząca, która wraz z gliceryną wspiera walkę z podrażnieniem błony śluzowej gardła.

Preparat może być stosowany również przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt ma owocowy smak – zawiera aromat ananasowy. Po zastosowaniu wyrobu medycznego nie należy pić i spożywać posiłków. Produkt musi być stosowany pod nadzorem osoby dorosłej.

Jak często stosować Ectilan Junior?

Preparat powinien być stosowany 2 razy dziennie lub częściej, w zależności od zaleceń lekarza i stopnia nasilenia problemu.

Kiedy stosować Ectilan Junior?

Wyrób medyczny może być stosowany przy zapaleniu migdałków podniebiennych, błony śluzowej gardła i jamy ustnej oraz po zabiegu usunięcia migdałków.

Jak długo można stosować Ectilan Junior?

Producent nie udostępnia informacji na temat maksymalnego czasu stosowania preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ectilan Junior?

Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, które mają stwierdzoną alergię na srebro metaliczne lub inne składniki produktu. Wyrób nie jest skierowany również do dzieci poniżej 1. roku życia.


Skład

Wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, ektoina (Ectoin®), sorbitol, gliceryna, chlorek sody, kwas cytrynowy, aromat ananasowy, nanokoloid srebra.

Jak stosować

Dzieci powyżej 1. roku życia: rozpylić w kierunku gardła 1-2 dawki. Stosować dwa razy dziennie lub w zależności od potrzeb. Bezpośrednio po aplikacji nie należy pić, ani spożywać posiłków, aby zapewnić pełną skuteczność preparatu.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na srebro metaliczne.Przechowywać w temperaturze pokojowej.Chronić przed światłem i bezpośrednim działaniem słońca. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.Unikać kontaktu z oczami

Stosowac pod nadzorem osoby dorosłej.


Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.