Elgydium Junior, pasta do zębów w postaci żelu, 50 ml

Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z fluorem dla dzieci od 7 do 12 lat.

Dostępny
12,99

Alternatywa od Dr. Maxa

Pasta do zębów junior z ksylitolem, który zapobiega próchnicy zębów.

O produkcie: Elgydium Junior, pasta do zębów w postaci żelu, 50 ml

100012604

Opis

Pasta do zębów dla dzieci 7-12 lat.

Właściwości

Prawidłowa higiena jamy ustnej u dzieci, odpowiednie nawyki żywieniowe i regularne wizyty u stomatologa mają kluczowe znaczenie w profilaktyce próchnicy wśród najmłodszych. Próchnica to patologiczny proces pochodzenia zewnątrzustrojowego prowadzący do odwapnienia szkliwa, rozpadu twardych tkanek zęba i powstania ubytku. Odbywa się to na skutek działania kwasów produkowanych z cukrów prostych przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Proces powstawania ubytków próchnicowych zachodzi szybciej w zębach mlecznych i niedojrzałych zębach stałych niż w zębach osób dorosłych.

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej w połączeniu z brakiem leczenia stomatologicznego może prowadzić do zapalenia miazgi, powikłań ze strony ozębnej i kości oraz poważnych dolegliwości bólowych. Możliwa jest również wcześniejsza utrata zębów mlecznych i powstawanie wad zgryzu.

Elgydium Junior to pasta przeciwpróchnicowa opracowana z myślą o pielęgnacji zębów dzieci. Jej formuła zawiera delikatne i nisko abrazyjne składniki, które wspierają ochronę dziąseł i szkliwa. Pasta ma przyjemny smak gumy balonowej, dzięki czemu jest chętnie stosowana przez najmłodszych. W recepturze produktu Elgydium Junior znajduje się odpowiednia ilość fluoru (1400 ppm jonów fluoru) dostosowana do potrzeb grupy wiekowej 7-12 lat. FDI, czyli Światowa Federacja Dentystyczna, zaleca stężenie od 1000 do 1500 ppm jonów fluoru w pastach do zębów dla dzieci w tym wieku*.

  • Fluorinol w Elgydium Junior to aminofluorek II generacji. Jest to opatentowany składnik, który ma za zadanie wspomóc ochronę pierwszych stałych zębów dzięki szybszemu wiązaniu ze szkliwem (6 razy więcej związanego fluoru, niż przy fluorze mineralnym, po 2 minutach szczotkowania*). Fluorinol zawarty w Elgydium Junior remineralizuje i wzmacnia szkliwo, wspomagając jego ochronę przed działaniem kwasów.
  • Syliglikol zawarty w Elgydium Junior tworzy warstwę ochronną, która wspomaga wiązanie fluorinolu na powierzchni szkliwa.

Elgydium Junior to pasta wyprodukowana we Francji przez firmę, która ma na celu zapewnienie pozytywnego wpływu produktów na środowisko naturalne oraz zagwarantowanie najwyżej jakości produktów**. Jest polecana przez stomatologów i została przetestowana dermatologicznie*.

Jak działa pasta do zębów Elgydium Junior?

Składniki zawarte w paście Elgydium Junior pomagają wzmacniać i chronić zęby stałe.

Kiedy stosować pastę Elgydium Junior?

Pasta Elgydium Junior jest przeznaczona do codziennej pielęgnacji zębów dzieci w wieku 7-12 lat.

*https://www.pierrefabre-oralcare.com/pl-pl/p/elgydium-junior-bubble-pasta-do-zebow-dla-dzieci-7-12-lat-3577056022166-808759b4

**https://www.pierrefabre-oralcare.com/pl-pl/nasza-misja/wyprodukowane-we-francji-i-naturalne


Skład

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Water(Aqua), Hydrated Silica, Anise Alcohol, Flavor (Aroma), Benzyl Alcohol, Cellulose Gum, CI 42051, Nicotinyl Alcohol HF (Nicomethanol Hydrofluoride), PEG-12, PEG-12 Dimethicone, PEG-12 Monoallyl Ether, Sodium Benzoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Propionate, Sodium Sacharin, Tetrasodium EDTA

Przeznaczenie

Pasta przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 lat. Zaleca się szczotkowanie zębów po każdym posiłku.

Producent

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22, 00-762 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.