Eludril EXTRA 0,20% Płyn do płukania jamy ustnej, 300ml

Marka: ELUDRIL

Płyn do płukania jamy ustnej, przed i po zabiegach stomatologicznych.

Dostępny
21,91

O produkcie: Eludril EXTRA 0,20% Płyn do płukania jamy ustnej, 300ml

100023126

Opis

Eludril EXTRA płyn do płukania jamy ustnej.


Właściwości

Eludril EXTRA to antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych. Preparat wykazuje właściwości antyseptyczne i zapewnia długotrwałą skuteczność. Działa aż do 12 godzin*. Nie zawiera alkoholu. Formuła płynu antybakteryjnego Eludril EXTRA opiera się na chlorheksydynie w stężeniu 0,20%. Higiena jamy ustnej z wykorzystaniem tej substancji o właściwościach bakteriobójczych pozwala zmniejszyć liczbę szkodliwych drobnoustrojów.

Chlorheksydyna jest powszechnie wykorzystywana w stomatologii. Znajduje zastosowanie m.in. w profilaktyce i leczeniu próchnicy, chorób przyzębia i podczas zabiegów chirurgicznych i higienizacyjnych. Po zastosowaniu płynu chlorheksydyna jest stopniowo wchłaniana przez błony śluzowe, a następnie powoli uwalniania. Dzięki temu preparat zapewnia długotrwały efekt antybakteryjny. Co ważne, przewlekłe stosowanie produktów zawierających chlorheksydynę może powodować skutki uboczne, dlatego należy przestrzegać zaleceń dotyczących użytkowania.

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril EXTRA został poddany badaniom tolerancji i skuteczności, które wykazały zmniejszenie odkładania się płytki nazębnej o 59% i zredukowanie podrażnień dziąseł o 30%*. Ponadto 100% biorących udział w badaniu potwierdziło, że płyn jest delikatny dla błony śluzowej i nie szczypie. Badani zauważyli też poprawę kondycji dziąseł — stały się mniej wrażliwe i zdrowsze.

Antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej Eludril Extra jest polecany przez stomatologów. Jego formuła zawiera 97% składników pochodzenia naturalnego. Opakowanie produktu zawiera w większości materiały nadające się do recyklingu. Płyn wyprodukowano we Francji, w fabryce spełniającej lokalne standardy socjalne.

Jak działa płyn do płukania jamy ustnej Eludril EXTRA?

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej Eludril EXTRA hamuje odkładanie się płytki nazębnej i wspomaga działanie przeciwzapalne. Wspiera leczenie chorób dziąseł i przyspiesza gojenie się ran czy stanów zapalnych. Jest łagodny dla błony śluzowej jamy ustnej.

Kiedy stosować płyn do płukania jamy ustnej Eludril EXTRA?

Możesz stosować płyn Eludril EXTRA przy podrażnieniach jamy ustnej spowodowanych nadmiernie gromadzącą się płytką nazębną, noszeniem aparatu ortodontycznego czy używaniem protezy. Płyn zaleca się używać przed i po leczeniu stomatologicznym (mowa tu o zabiegach takich jak np. skaling czy wszczepianie implantów). Płukanie jamy ustnej płynem Eludril EXTRA jest rekomendowane zwłaszcza osobom z wrażliwą błoną śluzową.

*https://www.pierrefabre-oralcare.com/pl-pl/p/eludril-extra-antybakteryjny-plyn-do-plukania-jamy-ustnej-3577056019845-808759b4


Skład INCI

Składniki: Water (Aqua). Glycerin. Propylene Glycol. Chlorhexidine Digluconate. Flavor (Aroma). Lactic Acid. Peg-40 Hydrogenated Castor Oil. Potassium Acesulfame. Red 40 (CI 16035). Sodium Benzoate. BEZ ALKOHOLU.

Jak stosować

Po szczotkowaniu zębów rano i wieczorem płukać jamę ustną 10 ml nierozcieńczonego roztworu przez 1 minutę. Nie połykać. Nie spłukiwać. Stosować przez 7 dni lub zgodnie z zaleceniami stomatologa. W przypadku dzieci nie stosować dłużej niż 7 dni. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Ostrzeżenia

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Długotrwałe stosowanie może czasami spowodować brązowe przebarwienia zębów i języka, które znikają podczas szczotkowania. U niektórych osób może wystąpić zmiana odczuwalnego smaku, która z reguły ustępuje podczas dłuższego stosowania produktu.


Pojemność

Pojemność netto: 300ml.

Dystrybutor

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.