Eludril EXTRA 0,20% Płyn do płukania jamy ustnej, 300ml

Marka: ELUDRIL
Dostępny
25,50

O produkcie

100023126

EludrilEXTRA płyn do płukania jamy ustnej.

Właściwości

EludrilEXTRA płyn do płukania jamy ustnej pomaga utrzymać właściwą higienę jamy ustnej, gdy stosuje się go jako uzupełnienie szczotkowania zębów w określonych sytuacjach, takich jak:
  • Podrażnienie dziąseł towarzyszące gromadzeniu się płytki nazębnej oraz podczas noszenia aparatu ortodontycznego,
  • Przed i po zabiegach stomatologicznych.

-Klinicznie udowodniona skuteczność w zapobieganiu rozwoju płytki nazębnej.
-Ogranicza ryzyko rozwoju bakterii.
-Długotrwała ochrona przeciwbakteryjna do 12 godzin.
-Pomaga zachować zdrowe dziąsła.
-Odpowiedni dla osób z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej. Świeży i łagodny smak. Nie szczypie. Tolerancję oceniano pod nadzorem stomatologa. Odpowiedni dla osób z implantami i użytkującymi protezy zębowe.

Skład INCI

Składniki: Water (Aqua). Glycerin. Propylene Glycol. Chlorhexidine Digluconate. Flavor (Aroma). Lactic Acid. Peg-40 Hydrogenated Castor Oil. Potassium Acesulfame. Red 40 (CI 16035). Sodium Benzoate. BEZ ALKOHOLU.

Jak stosować

Po szczotkowaniu zębów rano i wieczorem płukać jamę ustną 10 ml nierozcieńczonego roztworu przez 1 minutę. Nie połykać. Nie spłukiwać. Stosować przez 7 dni lub zgodnie z zaleceniami stomatologa. W przypadku dzieci nie stosować dłużej niż 7 dni. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Ostrzeżenia

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Długotrwałe stosowanie może czasami spowodować brązowe przebarwienia zębów i języka, które znikają podczas szczotkowania. U niektórych osób może wystąpić zmiana odczuwalnego smaku, która z reguły ustępuje podczas dłuższego stosowania produktu.

Pojemność

Pojemność netto: 300ml.

Dystrybutor

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.